הלשכה שוב מנסה להשעות את רישיון עריכת הדין של ברק כהן. בחבר השופטים: עו"ד שמייצגת בנקים

שבועיים אחרי כתב האישום הגישה הלשכה קובלנה נגד כהן; עם דניאל מעוז לקח לה תשעה חודשים

 

עו"ד ברק כהן קיבל בשבועיים האחרונים שתי בשורות, טובה ורעה. נתחיל בחיובית: ועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין של מחוז תל אביב הודיעה לו שהחליטה לעצור את הקובלנה שהגישה נגדו בעקבות תלונות הבנקאים הבכירים נגדו, עד שיוכרע כתב האישום שהגישה נגדו המדינה בפרשת באים לבנקאים. פחות משבוע אחר כך, קיבל הודעה נוספת מאותה ועדה. הפעם בישרו לו כי בעקבות הגשת כתב האישום נגדו, הוגשה נגדו קובלנה חדשה, שעניינה השעיית רשיונו כעורך דין באופן זמני.

כהן זומן לדיון בעניין בבית הדין המשמעתי, שנקבע להיום אחר הצהריים. הוא ביקש לדחות את מועד הדיון - שכן באותו היום בדיוק נקבע לו דיון בבית המשפט בבקשת המדינה להוציא לכהן צו הרחקה קבוע מרקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי ומציון קינן מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר - אבל בית הדין המשמעתי סירב לבקשה.

הבהילות הזו של בית הדין של לשכת עורכי הדין בעניינו של כהן מוזרה, כשבוחנים שני מקרים מתוקשרים אחרים בהם לקח ללשכה זמן רב מהרגע שהגישה המדינה כתב האישום, ועד שהיא ביקשה להשעות את רשיונו של עורך הדין הנאשם. כך למשל, לקח ללשכת עורכי הדין יותר משנה מהרגע שנעצר דניאל מעוז - שהורשע ברצח אכזרי של הוריו - להשעות את רשיון עריכת הדין שלו. זה קרה תשעה חודשים אחרי שהוגש נגדו כתב אישום, ורק אחרי בקשה שהגישו בני משפחתו של הרוצח.

חדשות רעות וחדשות טובות. ברק כהן

במקרה אחר, להבדיל, עברו שנתיים וחצי מהרגע שהוגש כתב אישום נגד הטייקון נוחי דנקנר - ויותר מחצי שנה מאז הורשע - ורק בשבוע שעבר, בעקבות תחקיר שערכנו כאן על לשכת עורכי הדין, על העומד בראשה אפי נוה ועל ועדת האתיקה שלה, הגישה האחרונה קובלנה נגדו. בלשכה טענו מצדם כי החלו לפעול בעניינו של דנקנר לאחר מתן גזר הדין, לפני כחודש.

אבל הבהילות היא לא העניין היחיד הראוי לדיון בהליך שמנהלת כעת לשכת עורכי הדין נגד עו"ד ברק כהן. סוגיה מעניינת אחרת טמונה בהרכב השופטים שיכריעו אם לשלול מכהן את הרישיון באופן זמני. ההרכב כולל שלושה עורכי דין שמונו להיות שופטים בבית הדין המשמעתי של הלשכה. אחת מהם היא עו"ד מיכל רבינוביץ, ממשרד עורכי הדין שילנסקי.

באתר המשרד מוצגת רבינוביץ' באופן הבא: "עומדת בראש מחלקת הליטיגציה המסחרית. עוסקת בניהול תיקים בנקאיים ומסחריים מורכבים. בעלת ניסיון מקצועי עשיר ומגוון בייעוץ לחברות בתחום המשפט המסחרי אזרחי, בנקאות וחוזים. עו”ד רבינוביץ בעלת ידע רב והבנה עמוקה עם המערכות הבנקאיות השונות במשק, מופיעה תדיר בבתי המשפט על ערכאותיו השונות ומנוסה בניהול תיקים מורכבים עבור מגוון לקוחות המשרד- הבנקים, חברות ביטוח, עיריות, רשויות ממשלתיות, חברות מסחריות ופרטיות... פעילה בלשכת עורכי הדין ומשמשת כיו”ר משותף של וועדת הבנקאות בלשכת עורכי הדין".

צילום מסך מתוך אתר האינטרנט של משרד עורכי הדין שילנסקי

התקשרנו לרבינוביץ' כדי לבדוק האם ראוי, בעיניה, כי מי שמייצגת בנקים גדולים תפסוק בשאלת השעיית רשיונו של עורך הדין שמוביל את פעילות מחאה נגד מנהלי הבנקים הגדולים. רבינוביץ' השיבה כי אינה יכולה לדבר בנושא, והפנתה אותנו ללשכת עורכי הדין. לשכת עורכי הדין טרם העבירה תגובה לשאלותינו בנושא.

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend