מצופפים שורות: חברי הנהלת לשכת עורכי הדין מתייצבים לצד החשוד אפי נוה

בוועד המרכזי אין מי שסבור כי על נוה, שנחשד בעבירות על חוק הכניסה לישראל, להתפטר מראשות הלשכה או מוועדות המינויים שבהן הוא חבר. כמעט כל חברי ההנהלה הם חברי סיעתו

מחר (שלישי) בשעה שלוש אחרי הצהרים יתייצב יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה בפני הוועד המרכזי של הלשכה כדי להציג לחברי הגוף שמנהל את הלשכה את גרסתו לאירועי השבוע שעבר. נוה נעצר, כפי שפרסם גיא פלג בחדשות 2, בחשד כי ניסה להבריח אשה שאין מניעה לכניסתה לישראל דרך בקרת הדרכונים בנמל התעופה בן גוריון. בתגובה הסביר נוה כי האירוע קשור בסכסוך הגירושין שבו הוא נתון מול אשתו.

צילום: גדעון מרקוביץ'

חברים אמיתיים. הנהלת לשכת עורכי הדין (יושב במרכז: אפי נוה) | צילום: גדעון מרקוביץ'

מי שמצפה לביקורת שתושמע בישיבת הוועד כלפי נוה, חבר הוועדה למינוי שופטים שמרכז בידיו סמכויות עצומות למינויים וקידומים במערכת המשפט בישראל, צפוי להתאכזב. בהודעה שפורסמה לאחר שנבחר הוועד המרכזי הנוכחי, התגאה נוה בכך ש-15 מתוך 17 החברים הם אנשי סיעתו ותומכיו, כך שהלכה למעשה אין לו אופוזיציה בלשכת עורכי הדין.

פנינו לחברי הוועד המרכזי בניסיון להבין האם מי מהם התרשם מהביקורת הציבורית המוטחת בנוה, ולפיה הוא אינו יכול להישאר יו"ר הגילדה הסגורה של עורכי הדין לאור הודאתו בעובדות בעת שנעצר.

 לחצו על איש קשר מהוועד המרכזי כדי לדעת מה היה לה או לו לומר 

 

"לדעתי נוה צריך להמשיך לכהן בתפקידו כי בינתיים כולם ניזונים מהתקשורת ואף אחד לא יודע מה קורה", אמר חבר הוועד עו"ד נידאל עואודה בשיחה עם המקום הכי חם, "מהמעט שהופיע בתקשורת לא נראה שזה משהו שיכול להפריע לו. העבירה המיוחסת היא עדיין בגדר חשד, וזו חקירה שלא התגבשה עדיין לכתב אישום, אז אין סיבה להדיח אותו. יש הרבה מקרים במישור הציבורי, חמורים הרבה יותר, וראש ממשלה שממשיך לכהן. יש חזקת חפות עדיין – איך אפשר לעשות דבר כזה?"

אבל הוא מודה במיוחס לו. זה משנה לך?

עואודה: "לפי מה שהתפרסם בתקשורת הוא מודה בעובדות מסוימות. אני מכיר אותו כאדם חכם והגון, ולא מאמין שהוא התכוון לעבור עבירה כזו או אחרת. הוא הודה שניסה להכניס את זה, אבל בראייה משפטית – אני לא בטוח שיש פה עבירה. אני אומר שנעשה לו עוול, וצריך לחזק את ידיו ולחכות עד שתיגמר החקירה. אפשר להודות בעובדה מסוימת למטרה כזו או אחרת שאינה מטרת ביצוע עבירה. הוא אומר שהוא נמצא בהליך גירושין. אולי הוא רצה שאף אחד לא ידע שהוא יצא עם חברה כזו או אחרת? אני לא יודע, זה הכל השערות, אבל איזו תכלית עבירה יש מאחורי דבר כזה? זה עניין פרטי, הוא לא רצה שאף אחד יידע. הוא לא ניסה להכניס מחבל לארץ".

עואודה לא לבד. חבר הוועד המרכזי עו"ד שלומי וינברג הנחשב מקורב לנוה ניתק את השיחה כששמע את נושא השאלה, וכמוהו נהג עו"ד אורי קינן. "אני מאמינה בו ומחזקת את ידיו", אמרה עו"ד הילה רוזן, גם היא חברת הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין.

"אני רוחש לו לא מעט כבוד", אמר חבר הוועד עו"ד מטאנס שאער, "אני רוצה לשמוע את דבריו לפני שאביע עמדה". "אין לי מושג מה קורה בנושא, שמעתי משהו מעורפל, אני לא יודע" אמר חבר הוועד אהוד בר-עם, וחבר הוועד משה טייב הוסיף "אני חושב שצריך לתת לדברים להתבהר, כרגע אני לא מבין מספיק את התמונה". עו"ד נעמי עיני סירבה להתייחס לחשדות ולחקירה נגד נוה. "אני לא מכירה מספיק את הנסיבות כדי לומר אם הוא צריך להתפטר או לא", אמרה עו"ד ענת סבידור גולדנצוויג, "ולכן אני לא רוצה להתייחס. מוקדם מדי להחליט בעניין הזה". גם עו"ד רועי כהן סירב להתייחס לשאלות שהופנו אליו.

תגובות

|

Send this to a friend