המועמדת לשופטת במחוזי קראה להשאיר את אפי נוה בוועדה למינוי שופטים

חוה מרצקי, שעומדת בראש מועצת לשכת עורכי הדין, בריאיון בגל"צ: "אין מניעה שנוה ימשיך בתפקידו גם אם יוגש כתב אישום". בחודש הבא אמורה הוועדה שבה נוה חבר להצביע על מינויה

"אין מניעה שאפי נוה ימשיך בתפקידו בעודו נחקר. גם אם יוגש כתב אישום העניין עוד ייבחן. כרגע הוא בוודאי יכול לשמש בוועדה לבחירת שופטים", כך אמרה הבוקר עו"ד חוה מרצקי, יושבת ראש המועצה הארצית של לשכת עורכי הדין בתוכנית "נכון להבוקר" עם יונה לייבזון בגלי צה"ל.

המועצה הארצית היא הגוף הנבחר המרכזי של לשכת עורכי הדין (בהשאלה: מעין "כנסת" של הלשכה) ובסמכותה להדיח את נוה או להשעותו מתפקידו. בתפקידה כיושבת ראש, מרצקי מחזיקה בסמכות לכנס את המועצה כדי לקיים דיון בנושא. מרצקי התמודדה בבחירות ללשכת עורכי הדין ביחד עם סיעתו של נוה.

צילום: גדעון מרקוביץ'

אפי נוה וחוה מרצקי | צילום: גדעון מרקוביץ'

יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה נעצר בחשד שניסה להבריח אשה בביקורת הדרכונים בנמל התעופה בן גוריון בלי שדרכונה יוחתם כחוק, הן ביציאה מישראל והן בחזרה אליה. בעקבות חשיפת המעצר, פנה עו"ד אבי שינדלר למועצה הארצית בראשותה של מרצקי, וביקש להשעות את נוה מהלשכה ומהוועדה למינוי שופטים שבה הוא חבר.

הוועדה אמורה להתכנס ב-23 בנובמבר, כדי לדון על מינויים של כמה מועמדים – וביניהם גם שמה של מרצקי עצמה, המועמדת למשרת שופטת בבית המשפט המחוזי בחיפה. מרצקי לא ציינה בריאיון בגלי צה"ל כי הדיון במינוי שלה אמור לעלות בוועדה, שבה נוה הוא חבר בעל זכות הצבעה.

"אם לומר את האמת, דיברתי ברדיו בבוקר ובחרתי להגיד את דעתי", אמרה מרצקי למקום הכי חם, "לאחר השידור קראתי את פנייתו של עו"ד שינדלר והחלטתי להימנע מלעסוק בנושא ולהעביר את הנושא למשנה ליו"ר. סברתי כי מטעמי זהירות ונראות, מוטב שלא אני אטפל בפנייה הזאת. גם אם יהיה דיון במועצה הארצית לא אשתתף בו כי אני רוצה להיות בניקיון כפיים מלא".

מרצקי אינה היחידה שיצאה להגנת נוה בקרב בכירי לשכת עורכי הדין. היום (שני) פרסמנו כי רוב מוחלט בין חברי הוועד המרכזי של הלשכה ("ממשלת" הארגון, בהשאלה) מתייצבים לצדו של החשוד, ואחד מהם, עו"ד נידאל עואודה, אף הסביר כי "נעשה לו (לנוה – ש"ש) עוול, וצריך לחזק את ידיו ולחכות עד שתיגמר החקירה". עואודה הוסיף ואמר כי העובדה שנוה מודה בעובדות המקרה אין בה כדי לשנות את עמדתו.

צילום מסך

הפוסט שפרסם אפי נוה | צילום מסך

נוה עצמו פרסם היום פוסט בפייסבוק, שאותו מחק מאוחר יותר, ובו כתב: "לאור מחול השדים שמתחולל סביבי בימים האחרונים מצאתי לנכון להבהיר את המובן מאליו: אם תיק החקירה נגדי יהיה תלוי ועומד עד ה-23.11, מועד הכינוס הבא של הוועדה לבחירת שופטים, מובן שלא אקח חלק בישיבה.

"רבים מהפרסומים אודות חקירתי שגויים ושקריים, אולם בעת הזו ידיי כבולות ואיני יכול להגיב. זוהי שעתם היפה של הפרשנים ומוצצי הדם למיניהם".

תגובות

|

Send this to a friend