בפנטהאוז גרה המשפחה, בדירת היוקרה בת הזוג: הנדל"ן של אפי נוה

בדיקה של המקום הכי חם מגלה כי יושב ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה, החשוד במרמה, מחזיק בדירות ובנכסים בשווי כולל של עשרות מיליוני שקלים

ספק גדול אם יש מישהו שעוקב אחרי החדשות בישראל בשבועיים האחרונים ואינו יודע כי יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה ואשתו נמצאים בעיצומו של דיון גירושין יצרי. נוה, יודעים צרכני החדשות בישראל, יצא את ישראל עם בת זוגו הנוכחית, איתה עבר להתגורר אחרי שעזב את אשתו, בלי שדרכונה הוחתם כחוק. כשניסו להיכנס לישראל נתפסו השניים, נחקרו, ומאז נוה נמצא במעמד של חשוד בעבירת מרמה.

נוה הסביר לחוקרים כי ניסה להבריח את בת זוגו דרך בקרת הדרכונים בשל מאבק הגירושין מול אשתו. אפשר בהחלט שחלק מהמאבק הוא על נכסי הנדל"ן הרבים שצבר נוה בעשור האחרון. את הנכסים שיוזכרו פה רכש נוה כשהיה יו"ר ועד מחוז תל אביב בלשכת עורכי הדין, וכיו"ר הלשכה כולה (מאז 2015). ראוי לציין - נוה אינו מקבל שכר תמורת עבודתו בלשכה, אולם תקציב המנגנון שלו כיושב ראש מגיע לכחצי מיליון שקלים בשנה.

צילום: חיים הר־זהב

אפי נוה, יו"ר לשכת עורכי הדין | צילום: חיים הר־זהב

את הנתונים אודות נכסיו של נוה איתרנו באמצעות דו"ח ששלחה חברת DataCheck לבקשתנו. בדו"ח מופיעים כל הנכסים שנוה נטל עליהם משכנתה או נכסים שמשהו שועבד בעבורם. הנתונים הוצלבו עם נסח טאבו של כל אחד מהנכסים שהופיעו בדו"ח החברה. את שווי הנכסים ביררנו באתר מידע נדל"ן של רשות המסים, שדרכו אפשר לקבל מידע על עסקאות ומחירים, וגם את אלה הצלבנו מול מקורות שונים ומומחי נדל"ן.

השווי הכולל של הנכסים שבהם מחזיק נוה ביחד עם אשתו, שעמה הוא מסוכסך כיום, מגיע לעשרות מיליוני שקלים. הנכס היקר ביותר שהוא מחזיק בו הוא דירת פנטהאוז ברחוב הגנים ברמת השרון. את הפנטהאוז, בגודל 150 מ"ר, רכש נוה בשנת 2010 בכ-6.9 מיליון שקלים. לפי הערכות, שווי הפנטהאוז כיום עומד על לפחות עשרה מיליון שקלים. אחד משכניו של נוה, אגב, הוא יו"ר ההסתדרות לשעבר עופר עיני.

נוה התגורר בפנטהאוז הזה עד שעזב את הבית לפני כמה חודשים. בדירה אחרת שלו התגוררה בחודשים האחרונים בת הזוג החדשה שלו: האשה שנוה הודה בסיוע להוצאתה מהארץ ובניסיון להכנסתה לארץ בלי להחתים את דרכונה.

את הדירה הזו, בפרויקט השוק הסיטונאי ברחוב החשמונאים בתל אביב, רכשו נוה ואשתו מחברת גינדי ושוויה מוערך בסכום שנע בין ארבעה לחמישה מיליון שקלים. לא רחוק משם, ברחוב קרליבך בעיר, נוה רכש משרד. לא הצלחנו לברר אם הוא עדיין מחזיק בו, או שמכר אותו.

נוה מחזיק גם בדירה בפרויקט אלקטרה על הים בבת ים. הדירה נרכשה בשנת 2017 כשהפרויקט היה בבנייה. שווי הדירות בפרויקט נע בין שניים לארבעה מיליון שקלים. בשנת 2008 הוא רכש דירה ברחוב הפרחים ברמת השרון, אך ככל הנראה מכר אותה מאוחר יותר.

שתי דירות נוספות נמצאות בבעלות נוה בפרויקט גני מרום ברחוב אבני חושן ברמת גן. שווי כל אחת מהדירות עומד על כשלושה מיליון שקלים. נוה נמנה על נציגות קבוצת הרכישה בפרויקט הזה, וחבר נוסף בנציגות היה עורך הדין יניב מטלס. למרות השותפות בין השניים בקבוצת הרכישה, ולמרות שהוצאה משכנתה על שם שניהם, נוה השתתף בהצבעה בלשכת עורכי הדין על מינויו של מטלס כבורר, בלי להצהיר על ניגוד עניינים כלשהו או לצאת מהחדר בעת ההצבעה בעניינו. מטלס סירב לבקשתנו להגיב.

פנינו לנוה באמצעות דוברת לשכת עורכי הדין, היועץ האסטרטגי של הלשכה, מנכ"ל הלשכה וגם ישירות, אך הוא סירב להגיב לפניית המקום הכי חם.

תגובות

|

Send this to a friend