גזר דינו של קסטיאל: 57 חודשי מאסר בפועל

בסיום הקראת גזר הדין חיבקו המתלוננות את התובעת; קסטיאל צפוי להיכנס לכלא בעוד חודש, וישלם פיצויים למתלוננות. שתי תלונות נוספות נגדו, שהוגשו לאחר שהחל המשפט, ממתינות להחלטת הפרקליטות

צילום: שרון שפורר

אלון קסטיאל בבית המשפט, הבוקר | צילום: שרון שפורר

57 חודשי מאסר בפועל נגזרו הבוקר (שני) על אלון קסטיאל, שהורשע בארבעה סעיפים של עבירות מין ובהן ניסיון לאונס. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב גלעד נויטל קבע כי קסטיאל יתחיל לרצות את מאסרו בעוד חודש, ב-23 באוגוסט. בסיומה של הקראת גזר הדין חיבקו המתלוננות שנכחו באולם בהתרגשות את התובעת, עו"ד רוני מודריק.

בצאתה מבית המשפט אמרה התובעת מודריק: "ביקשנו שבית המשפט ישלח מסר חד משמעי וברור, שאינו משתמע לשתי פנים, שלא ניתן לבצע עבירות מין, גם לא בחיי הלילה. חיי הלילה אינם שטח הפקר, ומי שיפגע, ינצל ויתקוף נשים יועמד לדין ויענש". בית המשפט לא קיבל את בקשת הפרקליטות לשמונה שנות מאסר לקסטיאל, אולם מודריק ציינה שגם תקופת המאסר שנקבעה לקסטיאל "אינה עונש זניח", כלשונה.

בהחלטתם בגזר הדין קבעו השופטים כי קסטיאל "ביצע את העבירה במתלוננת תוך ניצולה והתעלמות מדבריה שנאמרו פעם קודם לעבירה ופעם במהלכה, ולאחר שהוא אחז בה בחוזקה, הרים אותה והעמיד אותה על ארגז, והצמיד אותה אל הקיר. העבירות בוצעו בחדר אחורי במועדון שהיה באותה עת בבעלותו החלקית של הנאשם, אליו הם הגיעו לאחר שהנאשם הציע לה לשתות עמו שם אלכוהול איכותי יותר, ודחה את הצעתה שחבריה יצטרפו אליו ואל המתלוננת". בנוסף לעונש המאסר קבעו השופטים כי על קסטיאל לשלם פיצויים בסך 15,000-50,000 שקלים לכל אחת מארבע הנשים שהופיעו בכתב האישום.

פרשת קסטיאל נחשפה לראשונה במקום הכי חם בחודש נובמבר 2016. קסטיאל, שהיה יזם נדל"ן ואיש חיי לילה, הורחק ממועדונים בתל אביב בשל תלונות על הטרדה מצד נשים במועדונים אלה. תחילה הכחיש מכל וכל כי פגע בנשים כלשהן, ואמר בתגובה לפרסום הראשון "פנייתכם אליי גרמה לי טלטלה רבה עד אין סוף. בשל קוצר הזמן אין לי יכולת להתייחס לדברים לגופם. יחד עם זאת, אני מכבד ומוקיר בני אדם, את כולם. ככל שהתנהגותי כלפי אישה כלשהי התפרשה על ידה או על ידי אחרים כבלתי ראויה הרי אני מתנצל על כך מאוד, שכן אין ולא הייתה לי מעולם כל כוונה רעה. כמו כן, אני מבקש סליחה מעומק ליבי אם פגעתי במישהי".

בעקבות הכתבה הראשונה במקום הכי חם פנו נשים רבות וסיפרו כי קסטיאל תקף גם אותן, ובהן גם נשים שמסרו עדויות קשות ובהן התלוננו על אונס. בעקבות הצטברות הפרסומים פנו 14 נשים למשטרה והתלוננו נגד קסטיאל. בשל קשיים להוכיח חלק מהמקרים ובשל התיישנותם של אחרים, נפתח הליך בוררות בין עורכי דינו של קסטיאל ונציגי התביעה, בסיומו הוחלט כי יודה בארבעה מקרים של עבירות מין, אחד מהם ניסיון לאונס.

שרי גולן, אחת המתלוננות נגד קסטיאל, מחבקת את התובעת עו"ד רוני מודריק | צילום: שרון שפורר

נגד קסטיאל עומדות תלונות נוספות שהוגשו למשטרה, אשר אינן חלק מההסכם שעשה עם התביעה. תלונות אלה ממתינות עדיין להחלטת התביעה. נגד קסטיאל צפויות להיות מוגשות גם לפחות שלוש תביעות נזיקין אזרחיות מצד נשים שאותן תקף - אחת מהן נכללה בהודאותיו במשפט, ושתיים נוספות שלא נכללו בהסדר שאליו הגיע עם הפרקליטות.

תגובות

|

Send this to a friend