אלון קסטיאל הורחק ממועדונים בגלל תלונות על הטרדה: "הוא שם לי יד על הציצי, פשוט חפן אותו מול כולם"

קסטיאל: סליחה מעומק לבי אם פגעתי במישהי

אלון קסטיאל, איש נדל"ן וחיי לילה תל-אביבי, הורחק ממספר מועדונים גדולים בעיר, בעקבות שורה של תלונות של בחורות על כך שהטריד אותן. במקביל להיותו איש עסקים שעוסק בנדל"ן, קסטיאל היה שותף באחד המועדונים הגדולים בעיר – מועדון הבלוק, אחד המועדונים שהרחיק אותו באופן זמני. הוא הורחק גם ממועדון הדלי, הברקפסט והפנדה. קסטיאל התבקש על ידי אנשי כל אחד מהמועדונים האלו (כל אחד בנפרד) שלא להגיע למועדון. גם לדלי וגם לבלוק הוא הגיע למרות הבקשות המפורשות והוצא מהם.

עוד באותו נושא:

"הייתי עד לשני מקרים של הטרדה", סיפר לנו די ג'יי מוכר בעיר. "פעם אחת בבלוק הוא תפס מישהי על הרחבה, ופשוט סירב להרפות. הביאו שומרים כדי להוציא אותה ממנו בכח. אחרי המקרה הזה הם הרחיקו אותו מהמועדון".

"במועדון אחר", ממשיך הדי ג'יי, "הסתובבתי ליד הבר לפני שעליתי לתקלט, ופתאום ראיתי אותו חצי-מחבק-חצי-חונק בחורה. שאלתי אותה אם היא הגיעה איתו ואם זה נוח לה, והיא אמרה 'אני לא יודעת מי זה, הוא הרגע תפס אותי'. ואז במשך 20 דקות הוא סירב להשתחרר ממנה. הוא כל הזמן ניסה לגעת בה. אמרתי לו 'אלון, אולי תוריד את הידיים? נראה לי שלא נעים לה'. גם כשהצליחה להשתחרר ממנו ונעמדתי ביניהם, הוא המשיך לנסות לשלוח ידיים מאחוריי. הוא מזהם את חיי הלילה בתל-אביב".

באחד המועדונים התקבלו תלונות דומות של בנות שסיפרו כי נגע בהן או נצמד אליהן. בחורה שבילתה באותו מועדון סיפרה לנו: "הוטרדתי פעמים לא מעטות בחיי, אבל הוא היה קיצוני. הוא לא הניד עפעף. הוא הזמין אותי למשקה על הבר, ואחרי שתי דקות שיחה פשוט הניח את היד שלו על הציצי שלי. הייתי בהלם, התאבנתי מהחוצפה ומזה שעשה את זה ליד כולם בצורה אגבית כל כך. אז הסתובבתי ממנו, אבל אז שוב חזרתי לדבר איתו כי לא האמנתי שזה קרה, ואז הוא שוב שם יד על הציצי שלי, ממש חפן אותו ליד כולם. זה היה כל כך משפיל", היא נזכרת. "למחרת סיפרתי על זה לחברות. רציתי לפרסם בפייסבוק, אבל אמרו לי שהוא עשיר ויש לו סוללה של עורכי דין ושלא אצא מזה טוב. הסתפקתי בלהתלונן עליו לבעלי המועדון, שבתגובה הרחיקו אותו".

"מבקש סליחה מעומק ליבי אם פגעתי במישהי". אלון קסטיאל

"אני מכיר המון סיפורים עליו מרחוק, אבל גם שני סיפורים מקרוב של חברות שלי שסיפרו שהטריד אותן", סיפר בעלים של אחד המועדונים. "אחת מהן הייתה בת זוג שלי. הוא נתן לה טרמפ הביתה וניסה לנשק אותה בכח, עד כדי כך שחברה שלה היתה צריכה לעזור לה להשתחרר ממנו ולצאת מהאוטו. שמענו גם דברים במועדון, עד שנתנו הוראה שלא יכנס. הוא מכיר הרבה אנשים בחיי הלילה, ולפעמים טועים וחושבים שהוא בסדר ומכיניסים אותו. פעם אחת ראיתי אותו במועדון וביקשתי שיוציאו אותו. הוא ביקש לדבר איתי ושאל למה, אז אמרתי לו שיש בנות שהנוכחות שלו מפריעה להן ומלחיצה אותן, וביקשתי שלא יבוא יותר".

במועדון נוסף שעם אנשיו דיברנו סיפרו כי אליהם דווקא לא הגיעו תלונות, אבל בכל זאת בחרו להרחיק אותו: "שמענו עליו הרבה סיפורים", מספר אחד העובדים במועדון, "וגם ראינו שהוא מתנהג בגסות רוח ליד הברים במועדון. למשל עומד ליד הבר ומגיעות בחורות והוא מתקרב אליהן ולוחש להן דברים ורואים שהבחורות נרתעות ומגיבות בחוסר נוחות. זה לא היה נראה לנו פלילי, אבל המרחב שאנחנו עובדים בו הוא גם ככה רגיש, וצריך לשמור על אנשים בתוכו. ביקשנו ממנו לא להגיע יותר".

במענה לבקשת התגובה שנשלחה אליו הבוקר, מסר לנו לפני זמן קצר קסטיאל: "פנייתכם אליי גרמה לי טלטלה רבה עד אין סוף. בשל קוצר הזמן אין לי יכולת להתייחס לדברים לגופם. יחד עם זאת, אני מכבד ומוקיר בני אדם, את כולם. ככל שהתנהגותי כלפי אישה כלשהי התפרשה על ידה או על ידי אחרים כבלתי ראויה הרי אני מתנצל על כך מאוד, שכן אין ולא היתה לי מעולם כל כוונה רעה. כמו כן, אני מבקש סליחה מעומק ליבי אם פגעתי במישהי".

בעקבות פרסום התחקיר הגיעו לידי מערכת "המקום" פניות מנשים נוספות שסיפרו על הטרדות מצד קסטיאל. נשים וגברים שמעוניינים למסור מידע בנושא, מומזנים לפנות אלינו ל[email protected]

תגובות

|
X
X

Send this to a friend