הבוקר: גזר הדין של אלון קסטיאל. הפרקליטות ביקשה 8 שנות מאסר

גזר דינו של איש הנדל"ן וחיי הלילה אלון קסטיאל שהודה בארבעה מקרים של עבירות מין, החמורה בהן ניסיון אונס יינתן בשעה 9 בבית משפט המחוזי בתל אביב

צילום: הטלוויזיה החברתית

קסטיאל מחוץ לבית המשפט בתל אביב | צילום: הטלוויזיה החברתית

הבוקר בשעה 9 יימסר גזר דינו של מי שנחשב איש נדל"ן וחיי לילה בולט, אלון קסטיאל, שהורשע לפי הודאתו בארבע עבירות מין במסגרת בוררות בינו לבין התביעה. נציגי הפרקליטות ביקשו מבית המשפט לגזור על קסטיאל שמונה שנות מאסר בפועל בגין ארבעת המקרים, החמור בהם – ניסיון לאונס.

פרשת קסטיאל נחשפה לראשונה במקום הכי חם בחודש נובמבר 2016. אחרי החשיפה התלוננו 14 נשים שונות על שורת עבירות מין שעשה בהן קסטיאל לטענתן, ובכלל אלה גם מקרי אונס. בהסדר הטיעון הסופי נכללו ארבע נשים.

לפני כחצי שנה, בזמן המשא ומתן שעשו פרקליטיו של קסטיאל מול התביעה בניסיון להגיע להסדר שבמסגרתו הודה בארבע עבירות המין, התלוננו שתי נשים נוספות על עבירות מין נגד קסטיאל, אחת מהן על אונס. התיקים בתלונות אלה נמצאים בפרקליטות שעדיין לא הכריעה בעניינם.

עוד פרסמנו בעבר במקום הכי חם כי בימים הקרובים, עם סיום ההליך הפלילי, צפויות נשים שבהן פגע קסטיאל להגיש לפחות שלוש תביעות נזיקין אזרחיות נגדו. שתיים מהתביעות צפויות להיות מוגשות על ידי נשים שקסטיאל הורשע בגין עבירות מין שעשה בהן, ותביעה נוספת תוגש על ידי עירד מרציאנו-צייגר שהייתה אחת הראשונות להתלונן נגד קסטיאל במשטרה, והייתה מי שהביאה לחשיפת הפרשה. לצורך הגשת התביעה גייסה מרציאנו-צייגר עשרות אלפי שקלים מהציבור בתוך כמה שעות בדף מימון המונים שפתחה לטובת העניין.

תגובות

|

Send this to a friend