חשיפה: הפרקליטות בודקת תלונה חדשה נגד אלון קסטיאל, על אונס נוסף

אם תתקבל התלונה, יכללו בכתב האישום שישה אישומים, שניים מהם על אונס. עורכי הדין של קסטיאל: הוא לא נחקר מאז הגשת כתב האישום

בחודש יולי האחרון התלוננה אישה נוספת במשטרה נגד אלון קסטיאל, יזם נדל"ן ואיש חיי לילה מוכר בתל אביב, כי אנס אותה, לכאורה. התלונה נבדקת על ידי הפרקליטות שתחליט אם להגיש כתב אישום מתוקן נגד קסטיאל. בנוסף, חקרה המשטרה חשד כי קסטיאל יצר קשר עם האישה עת היה במעצר, והשיחה עסקה בתלונה אפשרית מצידה.

בכתב האישום הנוכחי נגד קסטיאל נכללים חמישה אישומים, אחד מהם על אונס. לפני שנה, בעקבות חשיפת הפרשה במקום הכי חם בגיהנום, התלוננו 14 נשים נגד קסטיאל על עבירות מין, ארבע מתוכן על אונס. בכתב האישום הנוכחי נותרה רק אחת מהנשים שהתלוננו על אונס, לאחר שאחת התלונות נמחקה בשל התיישנות ושתיים נוספות הושמטו מכתב האישום בשל חוסר ראיות. אם התלונה החדשה תתקבל, כתב האישום נגד קסטיאל יכלול שני אישומים באונס, שני אישומים נוספים על ניסיון אונס ושני אישומים נוספים על מעשה מגונה.

אלון קסטיאל

אלון קסטיאל. צילום: יח"צ 88

 "אני לא זוכרת כלום, התעוררתי עירומה לידו במיטה" – עדויות מפרשת קסטיאל

 "התעוררתי על השולחן ואני בוכה וזה כואב וזה ברוטלי ואני לא מצליחה להגיב" - עדות נוספת מפרשת קסטיאל

 אל תלכו להתלונן במשטרה – שרון שפורר 

נציין כי במקום הכי חם בגיהנום התפרסמו בעבר עדויות של נשים שלא התלוננו בסופו של דבר במשטרה, ויש בידינו עדויות אחרות שלא פורסמו, לבקשת הנשים ששוחחו עמנו.

תיק קסטיאל נמצא מאז חודש יוני בהליך של גישור פלילי בין שני הצדדים - המדינה, באמצעות עו"ד רוני מודריק מפרקליטות מחוז תל אביב והנאשם, באמצעות עורכי דינו. זמן קצר לאחר הגשת כתב האישום שוחרר קסטיאל למעצר בית והוא מסתובב מאז עם אזיק אלקטרוני. עם זאת, לא הוטלו עליו מגבלות ברשת, כפי שהפרקליטות מבקשת במקרים מסוימים, והוא פעיל ברשתות החברתיות. שני מקורבים נוספים לקסטיאל נעצרו בחשד למעורבות בפרשה ולשיבוש הליכים, וקיים צו איסור פרסום על שמותיהם.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה: כנגד קסטיאל הוגש כתב אישום בגין ביצוע עבירות מין בחמש מתלוננות. התיק נמצא בעיצומו של הליך גישור, קסטיאל נתון כיום במעצר בפיקוח אלקטרוני. בעניין חשודים נוספים בפרשה וכן בעניין תלונה מחודש יולי, הנושא בבחינה וטרם נתקבלה בו החלטה.

ממשטרת ישראל נמסר: "עם סיום החקירה במשטרה, תיק החקירה הועבר לעיון והחלטת הפרקליטות. החשוד נמצא במעצר בית מלא עם אזיק".

עורכי הדין רועי בלכר ומיטל דנינו, המייצגים את קסטיאל, מסרו: "מר קסטיאל לא נחקר במשטרה לאחר שהוגש כתב האישום נגדו״.

שנה לפרשת קסטיאל

השבוע התעורר דיון מחודש בפרשת קסטיאל על רקע פוסט בפייסבוק שהעלתה שרי גולן, המתלוננת על אונס שהמקרה שלה נמצא בכתב האישום, ועסק בתלאות שעברה כמתלוננת בשנה האחרונה. גולן התמקדה בדרישת הפרקליטות לאפשר לה גישה לרשומות של הפסיכולוגים שטיפלו בה.

** אזהרת טריגר משפט פגיעה מינית ** / את הסטטוס הזה כמעט כתבתי כבר כמה פעמים והוא כל פעם נגנז. הפעם החלטתי שבמלאת כמעט שנ...

‎Posted by Sari Golan on‎ יום רביעי 8 נובמבר 2017

בפרקליטות אמרו בתגובה לפוסט שפרסמה גולן כי: “על פי החוק, בחלק מהמקרים, חומרים מטיפול פסיכולוגי של מתלוננת עשויים להוות חומר חקירה. במסגרת התיק, הועברו אלינו חומרים מהטיפול שעברה המתלוננת. אנו ערכנו סינון מוקפד והעברנו בעיקר פראפרזות מהחומר הרלוונטי לסניגור, כמחויב על פי החוק ובהסכמת המתלוננת. כלומר ערכנו איזון בין הקפדה על פרטיותה של המתלוננת לבין דרישות החוק. לא מדובר בהליך חריג במשפט הפלילי".

במלאת שנה לפרסום פרשת קסטיאל כתבה עירד מרציאנו-צייגר שהתלוננה נגד קסטיאל על אונס אך לא נכללה בסופו של דבר בכתב האישום: "היום, חגגתי את הרגע בו לקחתי ממך בחזרה את השליטה, אלון קסטיאל. זה היה המעשה הכי חשוב, הרה גורל ומשמעותי שעשיתי בימי חיי. מזל טוב, לחיי השנה הבאה". עירד הייתה מי שפרסמה לפני כשנה פוסט תחת פרופיל אנונימי בפייסבוק ובו סיפרה על איש נדל"ן וחיי לילה מוכר בתל אביב שאנס אותה וקראה לנשים נוספות שנפגעו ממנו לשלוח עדויות למאגר שהקימה עמותת אחת מתוך אחת להצלבת עדויות של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית.

 הקשר הנשי מאחורי התפוצצות פרשת אלון קסטיאל

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend