אל תלכו להתלונן במשטרה

תשכחו ממה שלימדו אתכן, ואל תלכו להתלונן במשטרה. לא משם תצמח הישועה, ופשוט אין טעם לטרוח ולעבור את המסע המתיש וחסר התוחלת הזה

טוב אני חושבת שהגיע הזמן לומר את זה בבירור ובלי לגמגם: אל תלכו להתלונן במשטרת ישראל על אונס והטרדות מיניות כי המשטרה והפרקליטות לא שומרות עלינו. עליכן.

נכון, לשני הגופים האלה יש הסברים הגיוניים ומשפטיים וזה מצב מורכב ומילה מול מילה וצריך להגיש כתב אישום כשיש סיכויי הרשעה וכיוצא באלה.

אז למה? ככה:

בגלל שמתוך 13 נשים שניגשו להתלונן על קסטיאל נשארו רק חמש. ומתוך ארבע נשים שהתלוננו על אונס נשארה רק אחת (מתוך החמש). כי אחת נמחקה בגלל התיישנות, והשנייה בגלל שהפרקליטות חשבה שהיא לא תצליח להוכיח. ובגלל שהמתלוננת על אונס נדרשה לחשוף את כל התכתובות של הפסיכולוגים והפסיכיאטר שטיפלו בה לאורך השנים, דבר שיגיע גם לעיניו של האנס שלה. לכאורה. בטח לכאורה.

רוני אלשיך

קרא למתלוננת שקרנית. המפכ"ל רוני אלשיך צילום: שאטרסטוק

בגלל שכשלא רצתה, הסבירו לה אני מניחה את הנוהל שלפיו אם לא תעשה את זה בטוב יפנו לבית משפט ויחייבו את המטפלים שלה לתת את זה בכח. אני מבקשת מכולכם ומכולכן לדמיין האם אתם מוכנים שיחטטו לכם בנפשכם ולתת את כל התוכן של הטיפולים שעברתם - שזה משהו שצריך לקחת בחשבון כשהולכים לתלונן. ובכלל אני תוהה לעצמי - האם בפרקליטות מכריחים גם אנסים (לכאורה) כמו קסטיאל לתת את כל התרשומת של הטיפולים שלהם? אגב, לפני שנה פנתה בחורה מחו"ל למשטרה שרצתה להעיד על קסטיאל אבל לא הגיעה לארץ - המשטרה והפרקליטות לא מצאו לנכון לעשות עם זה משהו.

בגלל האישה מקרית מלאכי שהתלוננה שראש העיר אנס אותה ואז ספגה קללות ברחוב, ואז לחץ מצד רבנים, ואז הורידו את האישום נגדו באונס ורק אחרי כמה שנים התברר שהיא לא לבד וגם אז הוא לא הורשע באונס.

 "אני לא זוכרת כלום, התעוררתי עירומה לידו במיטה" - עדויות של נשים שפגשו את אלון קסטיאל

 "לא שותקות יותר"? תלוי אם הוא עובד בהארץ או לא

 אלכס גלעדי, אייל גולן ויורם זק צריכים ללכת הביתה

בגלל שקצינת משטרה שניצב רוני ריטמן פגע בה והתבקשה על ידי מח"ש להעיד נגדו תוך הבטחה שישמרו עליה, נתקלה במתקפה אגרסיבית של המפכ"ל רוני אלשיך שקרא לה עבריינית ושל הגיס שלו שקרא לה שקרנית בפייסבוק ונדרשת להלחם על שמה הטוב עכשיו במקביל למלחמה שיעיפו אותו מהמשטרה.

בקיצור - אם תתלוננו במשטרה רוב הסיכויים שהתיק שלכן יסגר. וגם אם לא ייסגר תעברו כאלו תלאות שזה פשוט לא משתלם. אז די להתיפייף - נכון להיום - להתלונן במשטרה על עבירות מין זו טעות מרה.

אני אומרת את הדברים בצער רב. ולמרות הטון הנחרץ גם באמביוולנטיות מסוימת, כי ברור לי שאם עכשיו ייצאו עוד 10 מתלוננות על קסטיאל ועוד 10 על גלעדי, וגזית ואחרים שעוד לא נחשפו - זה יהיה נהדר. מצד שני. קשה לי לחשוב שבסוף היום הן ישארו לבד מול מערכת מפלצתית.

בפרקליטות מסרו בתגובה: "על פי החוק, בחלק מהמקרים, חומרים מטיפול פסיכולוגי של מתלוננת עשויים להוות חומר חקירה. במסגרת התיק, הועברו אלינו חומרים מהטיפול שעברה המתלוננת. אנו ערכנו סינון מוקפד והעברנו בעיקר פראפרזות מהחומר הרלוונטי לסניגור, כמחויב על פי החוק ובהסכמת המתלוננת. כלומר ערכנו איזון בין הקפדה על פרטיותה של המתלוננת לבין דרישות החוק. לא מדובר בהליך חריג במשפט הפלילי".

תגובות

|
X
X

Send this to a friend