עד האופי של קסטיאל נסע לחו"ל; ההחלטה על גזר דינו תדחה בחודש

אלון קסטיאל הורשע על פי הודאתו בארבעה מקרי תקיפה מינית ובהם ניסיון לאונס; עוד לא ידוע איזה עונש תדרוש הפרקליטות

גזר דינו של אלון קסטיאל, שהורשע בתחילת ינואר בארבעה מקרים של תקיפות מיניות ובהם ניסיון אונס, יידחה בחודש לפחות. עורכי דינו של קסטיאל, רועי בלכר ומיטל דנינו, הצליחו לדחות את הדיון לאחר שטענו בבקשתם כי אחד מעדי האופי הצפוי להעיד מטעמו של עבריין המין נמצא בחו"ל ולא יוכל להגיע לדיון.

קסטיאל עצמו נמצא במעצר בית מאז שנעצר לראשונה בסוף שנת 2016.

צילום: רפי דלויה

אלון קסטיאל. צילום: רפי דלויה

היום (שלישי) אמור היה להתקיים שלב הטיעונים לעונש, השלב המקדים למתן גזר הדין. בפרקליטות מסרבים לגלות מה העונש שיבקשו לגזור על קסטיאל. על פי הערכות הדרישה תהיה לעונש מאסר בפועל אך לא ברור מה יהיה מספר השנים יבקשו לגזור עליו.

פרשת ההטרדות המיניות של קסטיאל נחשפה במקום הכי חם בנובמבר 2016, לאחר שבעלי מועדונים סיפרו כי הרחיקו אותו מהמועדון בשל תלונות נשים על הטרדות מיניות. החשיפה הביאה לגל תלונות אודות יזם הנדל"ן. בסך הכל התלוננו 14 נשים על קסטיאל בשלב הראשון. קסטיאל נעצר בתוך זמן קצר והפרקליטות הגישה נגדו כתב אישום על 6 מקרים של תקיפות מיניות.

כעבור כמה ימים החליטה להסיר מקרה אחד מכתב האישום בטענה להתיישנות. לאחר מכן החלה המדינה (באמצעות הפרקליטה רוני מודריק, שמובילה את הטיפול בתיק) לנהל הליך גישור מול קסטיאל. את הגישור בין הצדדים ניהל השופט בני שגיא, שזיכה לאחרונה את ניצב ניסו שחם משורה של עבירות מין וכן עבירות מרמה והפרת אמונים הקשורות ליחסים עם שוטרות והרשיע אותו בעבירה אחת בלבד.

במהלך הגישור בין המדינה לקסטיאל אמר השופט שגיא כי קרא את עדות אחת המתלוננות ולא הבין באיזו עבירה ניתן להאשים את קסטיאל. בעקבות זאת בפרקליטות הוציאו את המתלוננות מכתב האישום. בסופו של דבר הורשע קסטיאל על פי הודאתו בארבעה מקרי תקיפה מינית.

בשלב הגישור וסמוך לסיומו הגיעו שתי נשים נוספות למשטרה והתלוננו כי נאנסו על ידי קסטיאל. תלונות אלה לא נכללו בהליך הגישור. המשטרה העבירה את התיקים לפרקליטות אך זו לא עדיין קיבלה החלטה בעניין, למרות שחלפו כמה חודשים.

כפי שחשפנו במקום הכי חם, שלוש תביעות נזיקין אזרחיות צפויות להיות מוגשות נגד קסטיאל מיד לאחר שייגזר דינו. את התביעות יגישו שתי נשים שנכללות בכתב האישום הנוכחי, ואישה שלישית שעמדה מאחורי חשיפת עבירות המין של קסטיאל. מדובר בתביעות שעל פי הערכות יעמדו על מאות אלפי שקלים כל אחת.

תגובות

|
X
X

Send this to a friend