הקשר הנשי מאחורי התפוצצות פרשת אלון קסטיאל

כך הפרשה שהייתה ידועה לכולם סופסוף התפרסמה

אינפוגרפיקה: חמדה בלה פדרמן

לא מעט אנשים המעורבים בחיי הלילה של תל אביב הכירו את הסיפורים על אלון קסטיאל. אחרי שהפרשה התפוצצה בתקשורת, רבים אמרו "הכרתי את הסיפורים עליו", "ראיתי אותו מציק לבחורות", "הוא ניסה לגעת בחברה שלי". אבל קשר השתיקה סביב התנהגותו של קסטיאל נשמר שנים, עד שייצא מגבולות חיי הלילה והגיע לפתחן של נשים שלא היו מוכנות לשתוק.

"אני לא זוכרת כלום, התעוררתי עירומה לידו במיטה" - עדויות של נשים שפגשו את אלון קסטיאל

האישה הראשונה בשרשרת הזו היא עירד מ.צ, שמפרסמת – תחת שם בדוי בשלב הראשון – פוסט בפייסבוק, בו היא מספרת על איש נדל"ן וחיי לילה שאנס אותה. עירד קוראת לנשים אחרות שנפגעו ממנו לפנות למאגר של "אחת מתוך אחת".

גל שרגיל ושלומית הברון הן מייסדות עמותת "אחת מתוך אחת", שקוראת לנשים ונערות, גברים ונערים לשתף בתקיפות והטרדות מיניות שעברו במהלך חייהן. ואל מאגר התוקפים שהקימו בעמותה מגיעות עוד עדויות של נשים שמספרות שקסטיאל תקף אותן.

במקביל, שרון שפורר משתפת את הפוסט בעמוד הפייסבוק שלה. היא מקבלת מידע לפיו קסטיאל הורחק מכמה מועדונים בעיר תל אביב בגלל תלונות על הטרדות מיניות. ב"המקום הכי חם בגיהנום" מתפרסמת ידיעה בנושא, בעקבותיה מגיעות למערכת ולשרון עדויות רבות של נשים שמספרות "אלון קסטיאל אנס אותי".

שלוש עיתונאיות נוספות, רחלי רוטנר מאתר מאקו, אלמז מנגיסטו מערוץ 10 ונעם ברקן מידיעות אחרונות אוספות גם הן עדויות של נשים שנפגעו מקסטיאל, לקראת פרסומן.

בעקבות פרסום העדויות ב"המקום" ובכלי תקשורת נוספים, המשטרה פותחת בחקירה. זהר להט היא האישה הראשונה שנחשפת בשמה בכתבה בעיתון. בסיוען של אור סרי ועדי עזוז, פעילות קבוצת 'צדק צדק רודפות!' היא פונה למירי מרגלית מהמרכז לסיוע לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית ומתלוננת במשטרה.

שרי גולן, בעלת גלריה שהותקפה על ידי קסטיאל, מחליטה להתלונן במשטרה, ולהיחשף גם היא. בהמשך מצטרפת אליה גם עירד מ.צ, שפרסמה את הפוסט המקורי.

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend