"משה עמית שהיה בכיר בבנק הפועלים הטריד אותי"

עובדת בבנק הפועלים פרסמה פוסט ובו היא טוענת כי משה עמית, מי ששימש אז חבר הנהלת הבנק וכיום יו"ר חברת אקסלנס, נישק אותה בניגוד לרצונה. משה עמית: מכחיש את הדברים

ליוי גוראל אפל, עובדת בנק הפועלים, פרסמה אתמול פוסט בדף שלה בפייסבוק שבו היא טוענת שמשה עמית, שהיה חבר הנהלת בנק הפועלים וכיום יו"ר חברת אקסלנס השקעות, הטריד אותה לפני 15 שנים. משה עמית מכחיש את הדברים.

בפוסט כתבה גוראל אפל: "גם אני הוטרדתי לפני 15 שנה. משה עמית שהיה חבר הנהלה בבנק הפועלים נישק אותי על הפה. זה היה בעת שהייתי יועצת משפטית של בנק קונטיננטל והוא היה יו"ר הדירקטוריון. עד היום איני מצליחה להבין איך לא הגבתי בתקיפות באותו מעמד ופשוט הזזתי את הראש והמשכתי הלאה. שיתפתי חברים לעבודה במה שקרה ווידאתי שלא תהיה לו יותר הזדמנות לעשות זאת".

פוסט שפורסם בפייסבוק

"החלטתי לא לשתוק עוד". הפוסט שפורסם בפייסבוק

בחברת אקסלנס הפנו לחברת הפניקס לקבלת תגובה שכן הפניקס היא שממנה את יו"ר בית ההשקעות. בחברת הפניקס בחרו שלא להגיב לדברים.

בנק הפועלים מסר בתגובה: ״לפני כמה שעות הגיעה לידיעת הבנק טענה של עובדת על הטרדה שאירעה לפני כ-15 שנים. הבנק החל לבדוק את הנושא מיידית. הבנק דיווח על כך לפיקוח על הבנקים בבנק ישראל. יודגש, כי לבנק הפועלים יש מדיניות ברורה של שמירה על כבוד עובדיו ומניעת הטרדות״.

מה שבנק הפועלים לא ציין בתגובה הוא שבנק הפועלים עדיין בקשר עם משה עמית, ולא רק חברת אקסלנס. עמית הוא חבר דירקטוריון פועלים שוקי הון, זרוע ההשקעות של בנק הפועלים, וכן חבר דירקטוריון בחברת גלובל פקטורינג שהינה חברה בת של ישרארכרט מקבוצת בנק הפועלים.

משה עמית

משה עמית, יו"ר חברת אקסלנס

מדובר בפרשה שלישית במספר של חשדות להטרדות מיניות או עבירות על החוק למניעת הטרדות מיניות לכאורה שנחשפת בבנק הפועלים בשנים האחרונות.

בפרשה הראשונה שמעון גל, המשנה למנכ"ל הבנק ציון קינן (שנחשב גם חברו הטוב של קינן) היה במערכת יחסים שטיבה לא ברור עם עובדת בנק הכפופה לו. במהלך מערכת יחסים זו אף היה מעורב לכאורה בקידומה של אותה עובדת. בעקבות התפוצצות הפרשה נאלץ גל לעזוב את הבנק. קודם לכן, ועל רקע אותה פרשה, עזב אילן אמיר, בכיר אחר שהיה סגנו של גל, את הבנק. העובדת שהייתה מעורבת במערכת היחסים עם גל התלוננה בבנק, שכרה שירותי שני עורכי דין בהם גם את זה של עורך הדין אביגדור פלדמן ובסופו של דבר, לאחר הסכם עם הבנק, מונתה להיות מנכ"לית באחת מחברות הקבוצה.

הפרשה השנייה נחשפה על ידי רויטל חובל ואילנה דיין בתוכנית עובדה לפני כשנה. בפרשה זו פיצה הבנק עובדת שטענה להטרדה מינית לכאורה על ידי ציון קינן מנכ"ל הבנק, שעזב מאז. בעקבות החשיפה נפתחה חקירה על ידי הבנק, אבל היא נסגרה לאחרונה בשל התיישנות ובשל חוסר רצונה של האישה לשתף פעולה. בהודעת הפרקליטות על סגירת התיק נמסר כי למשטרה הגיע מידע על אישה נוספת שהוטרדה לכאורה על ידי קינן אך גם היא סירבה לשתף פעולה עם המשטרה.

בנק הפועלים

בנק הפועלים. צילום: שאטרסטוק

בנק ישראל הודיע כי יפרסם את ממצאי הבדיקה שלו אודות התנהלות הבנק בפרשה האחרונה לאחר שהפרקליטות תודיע מה יעלה בגורל התיק, אך לא עשה זאת עד כה.

בשני המקרים, הן במקרה של שמעון גל והן במקרה של ציון קינן, מונו שופטים בדימוס על ידי הבנק ונערך משא ומתן עם המתלוננות לקבלת פיצוי כספי או לקביעת תנאי עבודה כאשר הבכירים עזבו את הבנק.

בעבר חשפנו כאן כי בנק ישראל קיבל לאורך השנים מספר תלונות על הטרדות מיניות של עובדות על ידי בכירי בנק הפועלים אך לא פעל בעניין.

משה עמית מסר בתגובה: "אני מכחיש, לא היה ולא נברא".

תגובות

|
X
X

Send this to a friend