הדלק העיקרי הוא הכעס

"קצב מחפש חבר", כך קראו מפגינים מול ביתו של אקטיביסט זכויות בעלי החיים אפי ברנר

הפגנת מחאה סוערת התקיימה הערב מתחת לדירתו של האקטיביסט אפי ברנר ברחוב הרצל בתל אביב, החשוד בעבירות מין בקטינה. קריאות קצובות נשמעו מתוך מגאפון, והן נענו בהד קולני של עשרות מפגינות ומפגינים:

"נמ-אס. נמ-אס. עצרו את האנס!"

"א-פי, א-פי, תי-ז-הר. ק-צב מחפש חבר!"

"אפי ברנר משוחרר. הילדות דמן מותר!"

חלקם אקטיביסטים שלחמו עם ברנר כתף אל כתף ונכבלו עמו בשלשלאות ברזל במאבק למען זכויות בעלי חיים. רבים אחרים עקבו אחר הפרסומים בפייסבוק והגיעו לתמוך ולהזדהות.

אפי ברנר בהפגנה למען זכויות בעלי חיים

רחוב הרצל שבשעת דמדומים מוריד פרופיל ומשכיב את עצמו לישון, נראה תמה.

עוד ועוד נהגים עוצרים ושואלים על מה המהומה. בעלי עסקים וחנויות מופתעים יוצאים ומבקשים הסבר. ואחת מארגנות ההפגנה מספרת להם שוב ושוב: "כאן, ברחוב שלכם, ממש בבניין הזה, גר אנס סדרתי. הוא הטריד ואנס נשים שהתלוננו נגדו. שמו אפי ברנר. וזוהי התמונה שלו. הוא פגע במספר רב של נשים ונערות. המשטרה והפרקליטות לא עשו לו כלום בינתיים וכל התלונות מושתקות".

מצדו השני של הכביש, כוח משטרתי מרשים, ניידות, שוטרים ואנשי מג"ב, מסריטים את ההפגנה ומתמקדים במיוחד בפניהן של הדוברות. עוקבים בצמידות אחר המתרחש.

והמתרחש נוגע גם להם באופן ישיר:

"המש-טרה נו-תנת גב,  ל-א-נס ש-פל נת-עב" קוראים המפגינים והמפגינות ומניפים שלטים מול האף של השוטרים.

הכעס על השוטרים מוציא את המפגינים מדעתם, והם צורחים את הכעס ומחלקים עלונים. בשלב מסוים זה לא מספיק ומישהי שולפת בובת אדם בדמותו של ברנר והיא נתלית על עץ, תחת ביתו.

זה לא מוצא חן בעיני השוטרים. הם דנים בהתפתחות, אבל לא עושים דבר.

"הת-נ-ה-לות ה-מש-ט-רה תומכת בא-נס נו-רא!" צועקת לרמקול מפגינה צעירה במיוחד. והקהל חוזר אחריה כהד. מישהי בצד, מתייפחת. חברה מחבקת אותה.

הפגנה מול ביתו של אפי ברנר, הערב. צילום: ורד לוי-ברזילי

"אני לא יכולה לסבול את המחשבה שהוא מבלה עכשיא באיזה מקום, מסתובב חופשי, אף אחד לא מצליח לשים עליו יד והחיים של החברה שלי נהרסו", היא אומרת. "איפה המשטרה? איפה הפרקליטות? איזו מין מדינה מזויינת זאת?"

ההפגנה מתפזרת. המפגינות והמפגינים מבטיחים לעצמם שהמאבק שלהם לא ייגמר, עד שהדרישה שלהם לחקירה מקיפה של החשדות נגד אפי ברנר תתמלא.

תגובות

|

Send this to a friend