הייתי בת 14 והתקשרתי להגיד שאני מעריצה - שלמה גרוניך שאל אותי על הציצי שלי

גיא לרר חשף היום בחדשות תלונה שהוגשה נגד שלמה גרוניך על הטרדה מינית. גרוניך עדיין לא מסר תגובה

"יש לך ציצי גדול או קטן?" שלמה גרוניך. צילום: אבישי פינקלשטיין

העיתונאי גיא לרר חשף הערב בחדשות ערוץ 2 ובהמשך גם בעמוד הפייסבוק הצינור, כי למשטרה הוגשה באחרונה תלונה של אישה שטוענת שהזמר והיוצר שלמה גרוניך הטריד אותה. המתלוננת פנתה לשר החינוך נפתלי בנט שאמור להעניק מחר פרס על מפעל חיים לגרוניך, בבקשה כי לא יעניק לו את הפרס.

לרר ציטט בדיווח שלו ממכתבה של האישה:

"נשלחתי מטעם להקת נוער שהייתי חלק ממנה להיפגש עם שלמה גרוניך. הוא הרשה לעצמו להכניס למפגש אלמנטים מיניים שהיו לא במקום ובמפתיע גם קינח בנגיעה באזור החזה שלי באופן משפיל. זהו לא מקרה חד פעמי. שאר המקרים שנחשפתי אליהם ואני נחשפת גם היום הם קשים מאוד. אדוני שר החינוך - אנא בטל את הענקת הפרס".

יודגש כי אין עדיין ביסוס לחשדות שהעלתה האישה נגד גרוניך, וכי לא מדובר באירוע שקרה לאחרונה.

צילום מסך מדף הפייסבוק של הצינור

הזמרת נ' וחברה ר' שקראו הערב את הפוסט שהעלה לרר לא הופתעו מהסיפור. השניים למדו לפני כשלושה עשורים במגמת מוזיקה בבית הספר התיכון, ובין היתר למדו גם את יצירותיו של גרוניך שאותו העריצו כמו רבים אחרים. נ' שלחה אליו הקלטה של שיר של זמרת מוכרת בביצועה. ר' השיג את הטלפון של גרוניך והשניים החליטו להתקשר אליו - הם צלצלו אליו ולעולם, כך מספרת נ', היא לא תשכח את השיחה.

"התקשרתי אליו ואמרתי לו: 'שלום מדברת נ'. אני תלמידה בת 14.5 ולומדת במגמת מוזיקה בתיכון. אני והחברים שלי מעריצים אותך ומנגנים את המוזיקה שלך'. רציתי לפרגן לו להגיד לו שאנחנו אוהבים אותו ומעריצים אותו ולשמוע את דעתו על הביצוע שלי. הוא אמר לי שאני נשמעת בוגרת בשיר ואז הוא שאל: 'תגידי יש לך ציצי גדול או קטן?'. ר' היה לידי ושמע את זה.

"הייתי אדומה לגמרי. שאלתי אותו 'מה?', והוא שאל שוב 'יש לך ציצי גדול או קטן?'. שאלתי אותו מה זה משנה, ואז הוא שאל 'את משתזפת בעירום או שמה בגד ים?'. הייתי בשוק וכמוני גם ר', ולא ידענו מה לעשות. אני מחזיקה את הטלפון ולא יודעת מה להגיד. הייתי ילדה. נאיבית. זה לא כמו היום. היינו הרבה יותר נאיביים אז. מי שאמר לי אז ציצי הייתי מקבלת חום. אמרתי לו 'ברור שאני שמה בגד ים'. אז הוא אמר לי 'תדעי לך שזה פחות יפה. יותר יפה בלי בגד ים. תורידי את הבגד ים כי אז אין סימני שיזוף'. מיד אחרי זה הוא ביקש שאספר לו איך נראה הגוף שלי. סגרתי את הטלפון".

בשיחה איתה נ' מדגישה כי גרוניך לא היחיד שהטריד אותה לאורך השנים בתעשיית המוזיקה, "אבל זה משהו שאי אפשר לשכוח. זו אמנם הייתה רק שיחת טלפון אבל גם אני וגם ר' שלמד איתי אז לקחנו את זה קשה".

ר' חיזק את דבריה של נ', אם כי התקשה לשחזר את הדברים שנאמרו במדויק: "זה היה לפני הרבה שנים. והזיכרון שלי אף פעם לא היה מצוין - אבל אני כן זוכר את השיחה וזוכר את התחושה המאוד קשה של הלם מדברים שאומר לנו מישהו שמאוד הערצנו".

למרות פניית המקום הכי חם בגיהנום, שלמה גרוניך לא מסר עדיין את תגובתו. התגובה תפורסם מיד כשתתקבל.

תגובות

|
X
X

Send this to a friend