מי הזמין את הלימוזינה ואת נערת הליווי שחיכו לגברים בבוקרשט?

"איזה מסיבת רווקים? אין לי אפילו חברה"

 

הבוקר, אחרי סערת תקשורתית וביקורת ציבורית עזה, הודה מנכ"ל חדשות 2, אבי וייס, שהכתבה ששודרה ביום ששי האחרון בתכנית אולפן שישי וסיקרה בצורה אוהדת מסיבות רווקים בבוקרשט הייתה בעייתית. בשמו נמסר, "אין ספק שהכתבה לא הייתה אמורה להראות ולהישמע כך. לדעתי יש חשיבות להציג את התופעה המתועבת הזאת ולשים זרקור על כך. עם זאת, גם לתחושתי היה נכון לשאול את המרואיינים שאלות קשות, ומשפטי הקריינות חייבים היו להיות הרבה יותר נוקבים נגד התופעה הפסולה שהוצגה בכתבה. דיברתי עם כל המעורבים, והדברים יטופלו".

בהמשך הורדה הכתבה מהאוויר וכעת לא ניתן להגיע אליה.

הילדים של כולנו, בבוקרשט, עם הילדות של מישהו אחר

ממידע שהגיע למערכת "המקום הכי חם בגיהנום" עולה כי העדר שאלות קשות היא לא הבעיה העיקרית של הכתבה, אלא העובדה שהאירועים המתרחשים בה הופקו על ידי התכנית, ובשיאם המפגש עם נערת ליווי בלימוזינה. מתברר שהכתב עמרי קרונלנד, שהיה בבוקרשט בשבוע שעבר ושב ארצה בשישי בבוקר כדי למהר, לערוך ולהעלות את הכתבה, לא נלווה לאירוע שהתרחש, אלא המערכת היתה מעורבת בהפקתו הלכה למעשה, עוד לפני שנחת שם.

המידע אושר על ידי אחד המשתתפים ב"מסיבת הרווקים". "ביום שני שעבר הגענו לשדה התעופה, באנו לעלות למטוס, פגש אותנו הבעלים של מונשרי (מועדון חשפנות עם חדרים פרטיים - ע"פ וש"ש) ושאל אותנו אם אנחנו רוצים להצטלם לערוץ 2 על רומניה", מספר אדיר פרץ, אחד המרואיינים בכתבה, "אמרנו כן, אחרי יום התקשר העורך עמנואל (ככל הנראה התחקירן עמנואל ברבי - ע"פ וש"ש), יום אחרי התקשר הכתב וקבע שהוא מגיע ברביעי ורצה לראות שזורמים וסבבה. אמרתי לו כן, הוא קבע איתנו בשדה תעופה ומשם נסענו בלימוזינה. הוא אמר שתהיה לימוזינה, 'אתם פוגשים אותי בשדה נפגשים שם ונכנסים ללימוזינה מפה לשם'.

של מי היתה הלימוזינה?

"לא שלנו. הוא אמר שיהיה לימוזינה לא ידענו במה מדובר לא שילמנו. ביום רביעי הגענו לשדה במונית שלקחנו אנחנו, הוא באמת נחת, הכתב והצלם, הכרתי את עידן (מארגן המסיבות לפי הכתבה - ע"פ וש"ש), לחיצות ידיים, הביאו המזוודות של הכתב והצלם. בכתבה רואים שאחד מאיתנו בלי מזוודה, כי היינו כמה והם היו שניים זה......אז הם מצלמים שם ונכנסים ללימוזינה ששם מצטלם. מפה לשם נסענו".

רגע, אתם נסעתם מהמלון ללימוזינה?

"כן. ההגעה שלנו מפוברקת! בכתבה רואים שאחד מאיתנו בלי מזוודה, כי היינו כמה והם היו שניים זה. אחרי היציאה הם אמרו 'רגע מה בלי צילום' הם שאלו 'אין לכם מסיבת רווקים?', אמרנו 'לא, באנו סתם'. אמרו 'אין לכם איזה אירוע לחגוג?', אמרתי שלא, היה לי יומולדת לפני חודש. אמרתי שאין לי חברה ואני לא עומד להתחתן ושם הכל התגלגל".

משתתף נוסף בכתבה מאשר שהם מעולם לא הזמינו לימוזינה, אלא הגיעו במיוחד מהמלון לשדה התעופה, שם חיכו לכתב קרונלנד, אתם המתינה הלימוזינה שהוזמנה עבורם. הוא מאשר גם שמעולם לא היתה מסיבת רווקים: "הוא (הכתב קרונלנד) קרא לו חתן", הוא מספר, "והוא ענה 'חתן הבר מצווה'".

פרץ אינו מספר את הדברים כי הוא מתנגד למעשים המתוארים בכתבה או לשידורה, ואינו מתחרט שהצטלם. הוא מספר שקיבל "הרבה מחמאות" וטוען שהתגובות הקשות הגיעו בעיקר מ"נשים שחושבות שהעולם תמים ונחמד, אבל גברים עושים דברים". הוא מספר שהיה במועדונים ברומניה, וחלק מהם מועדוני חשפנות, אולם שאין קשר בין הדברים לבין האירועים בכתבה של קרונלנד.

"אנשים נתפסו על דברים שאמרתי בלימוזינה", הוא אומר, "שצריך לקנות חברה שהכל יראה. אין לי חברה. אנחנו בני 22, איזה נשואים".

הייתם לוקחים לימוזינה?

"ממש לא, הם הציעו. לי זה נראה פוזה מיותרת".

מחדשות 2 נמסר בתגובה: "לא נפל כל פגם בהתנהלות העיתונאית של כתב אולפן שישי. מדובר בניסיונות של מי המרואיינים להצטדק תוך הסטת הדיון מהעיקר", ובהמשך ביקשו לעדכן: "מבירור ראשוני עולה כי חלק מהטענות שעולות בכתבה אינן מדויקות. עם זאת מנכ"ל חברת החדשות פתח בהליך בדיקה כולל לבירור כל נסיבות קבלת ההחלטות והליך הכנת הכתבה ובסיומו יוסקו המסקנות".

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend