בוגר ראשון של מערכת החינוך בישראל קיבל צו גירוש

בן ה-19 התייצב במשרד הפנים כדי להאריך את האשרה שלו וקיבל הודעה כי יגורש מישראל. כ-600 מבקשי מקלט שהגיעו לישראל כילדים או בני נוער חיים כיום בישראל

צעיר כבן 19, בוגר תיכון ביאליק רוגוזין בתל אביב ופעיל במסגרות לבני נוער מבקשי מקלט, קיבל לידיו צו גירוש כשהתייצב אתמול במשרד הפנים כדי לחדש את האשרה שלו.

צילום: עיריית תל אביב

בית הספר ביאליק רוגוזין. צילום: עיריית תל אביב

בשבוע האחרון חולקו צווים ראשונים במסגרת גירוש מבקשי המקלט המיועד להתחיל באחד באפריל. לפי החלטת הממשלה, בשלב הראשון יגורשו רק גברים מעל גיל 18, רווקים שאינם הורים לילדים ולא הגישו בקשות מקלט.

 הנתונים האמיתיים על מבקשי המקלט: לפחות 50% מתגוררים מחוץ לדרום ת”א

 מנהל תיכון ביאליק רוגוזין: אחלק אישורים להורי הילדים כדי למנוע את גירושם

בישראל חיים לפי הערכות כ-600 צעירים שהגיעו לישראל כילדים או בני נוער, ולמדו והתחנכו בארץ. כ-200 מהם הגיעו לישראל לבדם, ללא הורים, וגדלו בכפרי נוער.

אחרים הגיעו עם הורה, רובם ככולם למדו בבית הספר ביאליק רוגוזין בתל אביב, וכמה עשרות מהם כבר סיימו את כתה י"ב. חלק גדול מהצעירים הגישו עם הוריהם בקשות מקלט, אשר לא נבדקו, אולם בשלב זה אי אפשר לגרש אותם מהארץ לפני בדיקת הבקשות.

הצעיר שקיבל אתמול את הצו חי בישראל עם הורה שככל הנראה לא יגורש. הוא לא הגיש בקשת מקלט מסיבות שאינן ידועות.

במקביל לחלוקת צווי הגירוש, הולכת ומתרחבת המחאה נגד גירושם של מבקשי המקלט, כשעשרות עצומות, הפגנות, ופעילויות שונות כבר יצאו לדרך. גם הכנסת נדרשה לנושא, וחברי כנסת מהאופוזיציה יצאו לאפריקה כדי לבדוק את תנאי המחיה המיועדים למגורשים.

תגובות

|
X
X

Send this to a friend