מי שולח ספאם לחברי ההסתדרות נגד יחימוביץ' ובעד ניסנקורן?

מי שולח ספאם לחברי ההסתדרות נגד יחימוביץ’ ובעד ניסנקורן?

מאות אלפי חברי ההסתדרות מקבלים סמסים מכפישים שעלות הפצתם היא עשרות אלפי שקלים

״השקרים נחשפים: חדשות 2 חושפים את הקומבינה מארץ הקומבינות של שלי יחימוביץ׳. פספסתם את המהדורה המרכזית? צפו בהקלטות המלאות” – מאז נחשפו המגעים בין חבר הכנסת איתן כבל לחברת הכנסת שלי יחימוביץ׳, התחילו חברי הסתדרות לקבל מסרונים בעילום שם ממקור בלתי ידוע. שני המסרונים הראשונים עסקו בדיל שנעשה לכאורה בין יחימוביץ׳ לכבל, השלישי תקף את יחימוביץ׳ אישית והרביעי הפנה את מקבליו בעל-כורחם לראיון מקיף של יו״ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן אצל יעקב אילון: “וגם: מה הוא חושב באמת על יחימוביץ׳״.

באף אחד מהמסרונים לא מצויין מי השולח או מי אחראי למסרים. אין בהם אפשרות להסרה, ונסיון לחזור אל המספרים מהם נשלחו מוביל לשלושה מענים אוטומטיים שאומרים שהמספרים אינם פעילים, אחד בערבית, ברשת ג׳אוואל הפלסטינית.

פנינו למשרד יחסי הציבור בן חורין אלכסנדרוביץ׳, המשמש כמטה הבחירות של יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, לברר אם הם הוציאו את המסרונים האלה. הם השיבו לקונית ש״לא מדובר בפעילות רשמית של המטה״. ניתן להתייחס לתגובה הזו כאל התנערות מאחריות למסרונים, אולם המשפט אינו חד משמעי וניתן גם להבין שמדובר בפעילות לא רשמית, אך ידועה ומוכרת. הם הוסיפו שיכול להיות שמדובר ביוזמה פרטית של חברי הסתדרות, וסירבו להשיב לשאלה כיצד יכול להיות שזו יוזמה פרטית, כאשר מדובר על גישה למאגר נתונים של כחצי מיליון חברי הסתדרות, דבר המעיד על כך שהמאגר עם פרטים אישיים רגישים של העובדים פרוץ ולא מאובטח.

אמש התקבלו מסרונים נוספים אצל חלק מחברי ההסתדרות, הפעם מהצד של שלי יחימוביץ׳. לעומת המסרונים האנונימיים, אלה נפתחו במילים ״כאן שלי״, ולא עסקו בהכפשה של הצד השני: ״כאן שלי יחימוביץ׳. באה להסתדרות להילחם בשבילך כמו שאני יודעת. מובילה בסקרים ובשטח, זקוקה לך לחולל מהפך. תומכת? סמסי 1, להתנדבות 2 תודה״.

״הם במתקפה כבר שלושה שבועות״, אומרים במטה של יחימוביץ׳. ״הם שולחים הרבה מאד סמסים דוחים ואנונימיים. אין שחר לטענות של אנשי ניסנקורן שהמסרונים נשלחו על ידי אנשים פרטיים. לחברי הסתדרות פרטיים אין ולא יכולה להיות גישה למאגרים כאלה. לא רק זה, יש שלושה או ארבעה דפי פייסבוק נגד שלי, אנונימיים, אבל בדיוק עם אותם מסרים שיש בסמסים. מי מממן פתאום בחודש האחרון את כל הסמסים שעולים קרוב למאה אלף שקל? מי מממן את דפי הפייסבוק שמממונים בכבדות, להערכתנו בין חצי מיליון למיליון שקל, וזה רק בשבועות האחרונים?”.

במטה מתייחסים גם למסרונים שנשלחו מטעמם: ״אנחנו קיבלנו מההסתדרות ספר בוחרים, נרשמנו כמאגר מידע חוקי במשרד המשפטים, כמו שעושים פוליטיקאים ישרים כדי להגיע לבוחרים. לא בכדי חוק הספאם לא חל על פוליטיקאים, כדי שיוכלו לנהל מערכות בחירות”.

פנינו אל יניב לוי, דובר ההסתדרות החדשה, עם השאלות הבאות:

1. האם ידוע לכם על המסרונים האלה והאם מישהו פנה אליכם בעניינם? האם ידוע עומד מאחוריהם?

2. במטה של ניסנקורן אומרים שכנראה מדובר ביוזמה פרטית של חברי הסתדרות. האם מאגר החברים של ההסתדרות פרוץ? ואם לא – איך חברי הסתדרות פרטיים קיבלו את מספרי הטלפון של כל החברים (בעיקר כשעוד לא יצא ספר בוחרים סופי)?

3. למי יש הרשאה או גישה לרשימת חברי ההסתדרות? האם למועמדים יש גישה לרשימה זו? האם לכל חבר הסתדרות יש אפשרות לקבל את הרשימה?

דובר ההסתדרות הבטיח לשלוח תשובה מסודרת בבוקר, אנחנו ממתינים לה.

מההסתדרות נמסר:
“לא מדובר בהודעות שיצאו מגורמי הארגון או מוסדותיו, או על ידי מי מטעמם. מאגר החברים בהסתדרות לא נפרץ כפי שנטען על ידך והוא מאובטח על פי נהלי אבטחה מחמירים, תוך שמירת סודיות המידע, בכפוף להנחיות משרד המשפטים. ספר הבוחרים שהועבר לכל סיעות הבית, כמתחייב בחוקת ההסתדרות, לא כלל מספרי טלפון של הבוחרים”.

תגובות

Send this to a friend