ערן יעקב, הממונה על השכר, המועמד המוביל לניהול רשות המיסים

יעקב, המקורב לשר האוצר משה כחלון, ממלא את תפקיד הממונה על השכר במשך פחות משנה

ערן יעקב, הממונה על השכר במשרד האוצר, הוא אחד המועמדים המובילים האפשריים להחליף את משה אשר, מנהל רשות המיסים שעומד לפרוש בחודש מארס הקרוב אחרי שתי קדנציות בתפקיד. בראש ועדת האיתור שתבחן המועמדים יעמוד שי באב"ד, מנכ"ל משרד האוצר, ומי שיכריע לגבי זהותו של מנהל רשות המיסים הבא יהיה שר האוצר משה כחלון.

יעקב נחשב למקורב לכחלון, ואם יחליט להתמודד על פי הערכות של גורמים המקורבים להליך הוא יזכה בתמיכת השר וגם יהפוך בסופו של דבר למנהל רשות המיסים. ללא תמיכתו של כחלון במהלך – סביר שיעקב לא יגיש מועמדותו, במיוחד כאשר פרק הזמן שמילא את תפקיד הממונה על השכר הוא קצר במיוחד.

צילום: דוברות ההסתדרות

ערן יעקב. צילום: דוברות ההסתדרות

יעקב שימש משנה למנהל רשות המיסים מאז אמצע 2015 ועד מאי 2016, עת פרש הממונה על השכר הקודם קובי אמסלם. כחלון ובאב"ד ביקשו למנות את יעקב לתפקיד אך נתקלו בקשיים בתחילה, אחרי שנציבות שירות המדינה הודיעה כי אינו עומד בדרישות הסף לתפקיד. רק אחרי שהנציבות איחדה את תנאי הסף של כלל הממונים במשרד האוצר נסללה הדרך למינויו של יעקב ומינויו אושר על ידי הממשלה בפברואר 2017.

ברשות המיסים היה יעקב המשנה של משה אשר, ובמסגרת תפקידו גם עמד בראש החטיבה לתכנון וכלכלה ברשות המיסים. הוא בן 50 בעל תואר ראשון בניהול וכלכלה, תואר ראשון בהצטיינות במשפטים וכן תואר שני במשפטים לכלכלנים מאוניברסיטת בר אילן.

עוד נודע למקום הכי חם בגיהנום כי רון חכם, סמנכ"ל החקירות ברשות המיסים שנחשב לאחד המועמדים האפשריים להחליף את אשר, אינו מתכוון להגיש מועמדותו לתפקיד.

במשרד האוצר הפנו אותנו לנציבות שירות המדינה ומנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה כי טרם נקבע הרכב ועדת האיתור באופן סופי.

תגובות

|
X
X

Send this to a friend