שעון המעשה המגונה של איתן ברושי

ח"כ איתן ברושי לא הבין שהכללים השתנו - שמי שנוגע בכוונה בישבנה של עמיתה לעבודה לא יכול לשמש כחבר כנסת. המקום הכי חם סופר את הזמן שייקח עד שיבין זאת

צילום: דוברות הכנסת

ב-18/7/2018 התפרסמה באתר ynet ידיעה ולפיה ח"כ איתן ברושי, נציג הקיבוצים ברשימת מפלגת העבודה, נגע בישבנה של חברתו לסיעה ח"כ איילת נחמיאס-ורבין בזמן סיור בדרום. "על פי עדי ראייה", נאמר בידיעה של מורן אזולאי, "ח"כ ברושי לא הבין תחילה כי מדובר בתקרית בעייתית והמשיך בסיור כאילו דבר לא אירע".

לאחר פרסום הידיעה כתבה ח"כ נחמיאס-ורבין בעמוד שלה בפייסבוק כי "העובדות ברורות. חבר כנסת אחר נגע בי באופן בלתי ראוי, מקטין ופוגעני לעיני קהל רב. בשנייה הראשונה, נאלמתי ואז פניתי אליו בדרישה שיתנצל. ממש באותו הרגע, עיניי פגשו את עיניהם של מי שראו את זה בזמן אמיתי - את השוק, את השאלה, את המבוכה. הדבר שהכי פגע בי, וכשכבר הצלחתי לדבר איתו, אמרתי לו את זה ושכשדרשתי ממנו במקום התנצלות הוא סובב לי את הגב. הוא לא בא אחרי וניסה להתנצל".

מאוחר יותר, בעקבות הביקורת הציבורית, פרסם ברושי הודעה בעמוד שלו בפייסבוק ובה הגדיר את המעשה "סיטואציה שלא הייתה צריכה להתרחש" שאירעה בשעה שח"כ נחמיאס-ורבין "חלפה על פניו". לפי אותו הפוסט, כל מי שהתחלחלו מהמעשה המגונה שעשה הם כאלה אשר "מנצלים את המקרה כדי לעשות הון פוליטי על חשבון צירוף מקרים מצער שהתקיים ללא כל כוונת זדון ופגיעה". ובכן - ידיים אינן נפגשות עם ישבנים ב"צירוף מקרים מצער", וכשדברים כאלה קורים בטעות אנשים מתנצלים, התנצלותם מתקבלת מיד ובכך תם העניין. במקרה הזה לא ח"כ נחמיאס-ורבין ולא רבים שהיו במקום וראו את המקרה לא התרשמו שמדובר היה באי נעימות שנגרמה כתוצאה מפגישה מקרית בין יד של גבר לגוף של אשה.

 

חבר כנסת אינו אזרח מן השורה - בעידן של מלחמה בתרבות האונס, בהטרדות מיניות ובמעשים מגונים, אי אפשר לשאת מצב שבו בבית המחוקקים יושבים נבחרים שמסרבים להפנים שהכללים השתנו לעד. חבר הכנסת ברושי צריך לעשות את המעשה הנכון ציבורית, לוותר על כסאו ולהדגים בכך שהוא מבין את ההשלכות של מעשיו. כמה זמן ייקח עד שיעשה זאת? הספירה החלה ברגע שבו פורסמה הידיעה על המעשה המגונה ותימשך עד שברושי יסיק את המסקנה היחידה המתבקשת.

צילום: דוברות הכנסת

איתן ברושי | צילום: דוברות הכנסת

תגובות

|

Send this to a friend