הבורסה לא מאמינה שפרשת ויזל תדעך: שווי חברת פוקס נחתך ב-50 מיליון שקלים

בתחקיר "המקור" בערוץ 10 פורסם כי הראל ויזל, המנכ"ל ובעל השליטה בחברת ההלבשה פוקס הטריד לפחות 3 נשים שעבדו אצלו. מניית החברה נחתכת ב-5%

צילום: שוקה כהן

שלוש נשים דיווחו על הטרדה. מנכ"ל פוקס, הראל ויזל | צילום: שוקה כהן

מניית פוקס נחתכה היום בכ-5.3 אחוזים בבורסה, ואיבדה כ-55 מיליון שקלים משוויה, שעמד הבוקר על כ-1.1 מיליארד שקלים. הירידה הדרמטית באה בעקבות תחקיר התוכנית "המקור" בערוץ 10 אודות הראל ויזל, המנכ"ל ובעל השליטה בחברת ההלבשה פוקס. לפי התחקיר שפורסם אתמול, לפחות שלוש נשים טוענות כי ויזל הטריד אותן מינית.

ירידת המנייה היא אירוע חריג מאוד בבורסה בתל אביב. ויזל הוא בעל החברה הציבורית הראשון בישראל שהועלו נגדו טענות למעשי הטרדות מיניות, וזו הפעם הראשונה ששוק ההון הישראלי נאלץ להתמודד עם פרשה כזו.

קטע מהתחקיר ששודר אתמול, ערוץ 10

נראה כי המשקיעים אינם מעריכים שהפרשה צפויה להסתיים ב-3 נשים שיטענו להטרדה, או שהיא צפויה לדעוך בקרוב, והם ממהרים להיפטר מהמניה בבורסה.

בעוד הדיון סביב פרשות של הטרדות מיניות ועבירות מין שונות נסוב על פי רוב סביב השאלה האם יוגש כתב אישום או לא, ושאלת אמינותן של המתלוננות, בשוק ההון הסבלנות פחותה בהרבה - והתגובה מעידה על חוסר אמון בהראל ויזל העומד בראש חברת הבגדים פוקס, ובחברה עצמה.

מעניין יהיה לראות כיצד יגיבו המשקיעים המוסדיים בפוקס והאם יפנו לקבוצת פוקס וידרשו הבהרות. המוסדיים מנהלים את כספי קופות הגמל, קרנות הפנסיה וקרנות הנאמנות של הציבור, ושני המשקיעים הגדולים מביניהם הם פניקס-אקסלנס של יצחק תשובה ובית ההשקעות ילין לפידות.

פוקס לא העבירה עד כה דיווח כלשהו לבורסה ביחס לתחקיר ששודר אתמול, אבל גם רשות ניירות ערך יכולה לפנות לחברת ההלבשה ולבקש הבהרות ודיווח, במיוחד לנוכח התגובה הדרמטית של שוק ההון.

תגובת חברת פוקס לממצאים בתחקיר המקור: "הקבוצה פועלת בהתאם להוראת הדין ומפעילה מנגנונים בתוך החברה לצורך בירור וטיפול בנושאים אלו. בקבוצה לא התקבלה מעולם כל תלונה שהיא העוסקת בהטרדה מינית על ידי מי מבכירי הקבוצה לרבות המנכ"ל". עוד נמסר מהחברה כי היא תבצע בדיקה יסודית של הנושא.

תגובת הראל ויזל לממצאי התחקיר: "במהלך חיי המקצועיים והחברתיים, נפגשתי עם עשרות אלפי נשים. השתדלתי תמיד להפגין יחס הולם ולשמור על כבודן. צר לי מעומק ליבי, אם פגעתי במי מהן. אם דבריי, או התנהגותי פגעו במי מאלו, שעמן נפגשתי - אני מביע את צערי והתנצלותי העמוקה, בפני כל אחת מהן ונוטל על עצמי מחויבות להקפיד על דיבור רגיש והתנהלות מבוקרת הרבה יותר".

תגובות

|

Send this to a friend