ערן צור מחק את חשבונו בטוויטר וחסם מגיבים בשל הופעתו לצד האנס יובל מסנר

הזמר ספג ביקורת נוקבת ברשתות בגלל הופעת האיחוד של להקת "טאטו". אחד מחברי הלהקה משנות ה-80, יובל מסנר, אנס קטינה כמה פעמים. צור מסרב להגיב

הסערה ברשתות החברתיות סביב הופעת האיחוד של להקת טאטו המתוכננת להתקיים היום ומחר, מתגברת. בין חברי הלהקה, פרט לערן צור ואלונה דניאל שיצאו מאוחר יותר לקריירת סולו, היה גם יובל מסנר שאנס וקשר קטינה בת 17 בביתו כמה פעמים בסוף שנות ה-80, בסמוך להתפרקות הלהקה.

בעקבות הביקורת ברשתות על השתתפותו של מסנר במופע האיחוד, ובעקבות שאלות רבות שהופנו אליו בעניין ההופעה, סגר ערן צור את החשבון שפתח בטוויטר רק בחודש אפריל האחרון, ובפייסבוק טענו גולשים כי צור מחק תגובות בעניין מהעמוד שלו וחסם את המגיבים.

צילום: יח"צ

סגר את החשבון בטוויטר בעקבות הביקורת. ערן צור | צילום: יח"צ

ראשיתה של הסערה הנוכחית בפוסט שפרסם עורך הדין עדי בן חור, שבו קרא להחרים את ההופעה של טאטו בשל השתתפותו של מסנר. "ביום 21.11.89 הורשע מסנר באונס קטינה. מסנר אנס אותה פעמיים", כתב בן חור בפוסט, "האונס השני התבצע כאשר היא קשורה למיטה. פסק הדין שניתן כנגד מסנר הוא טקסט מזעזע. מסנר אנס קטינה שיכורה, והודה בכך. בחקירתו במשטרה הוא אמר: 'בחדר במיטה ניסיתי לחדור אליה. היא הגיבה בסירוב פיזי ומילולי. חדרתי בכוח... היא לא התנגדה עד לרגע שניסיתי לחדור אליה... ברגע שהתנגדה לחדירה היא סגרה את הרגליים ואז אני החזקתי לה את הידיים שלה ונכנסתי אליה'.

הפוסט של עו"ד עדי בן חור

"בפסק הדין נכתב כך: 'המתלוננת נשארה שוכבת במיטה, לדבריה מבולבלת, בשוק ואטומה לכל רגש (ואני מהתרשמותי מדבריה נוטה להאמין כי עדיין עייפה הייתה מהשפעת האלכוהול), ואז בא אליה הנאשם עוד פעם. הפעם, אומרת המתלוננת, לא היה אכפת לה כלום, לא התנגדה כי לא היה לה כוח, היא לא רצתה שיקשרו אותה, לא רצתה שינשכו אותה, שישרטו או יכאיבו לה וכל אשר רצתה - שזה כבר יגמר. במצב זה החדיר הנאשם בפעם נוספת את אבר מינו לאבר מינה'". בן חור חתם את הפוסט בבקשה "אל תתנו יד למופע להלבנת האנס".

ערן צור התעלם מפניות רבות מהמקום הכי חם ביממה האחרונה, וכך עשתה גם אלונה דניאל. יעל מרגלית, הסוכנת שמגיבה בשמם, אמרה כי השניים לא יתייחסו לעניין.

צילום: אריאל אלינסון

אנס קטינה. יובל מסנר | צילום: אריאל אלינסון

בריאיונות עבר התייחסו השניים לאונס, הופיעו עם מסנר ואף גיבו אותו. "למרות שהחלטנו לא לדבר על זה כדי לא לתת לנושא הזה להפוך לדבר העיקרי שידברו עליו, במקום על המוזיקה, אני אגיד לך שעצם זה שאני אישה ואני תומכת בו - זה אומר הכל", אמרה אלונה דניאל בריאיון ל"הבמה" בשנת 2004, "כנראה שאני יודעת למה, אשכרה ככה. מהתחלה תמכנו בו תמיכה מוחלטת ותאמיני לי שאני יודעת למה. לא הייתי תומכת בו אם זה לא היה מוצדק. אני מאד אוהבת את יובל. כשזה קרה כאב לי מאוד שככה פוגעים שלא בצדק בחבר שלי. זה שהוא היה בכלא לא אומר כלום, משפט זה לא בהכרח צדק. אני יודעת יותר מאנשים אחרים מה היה שם".

בריאיון ל"ישראל היום" בשנת 2016 תיאר צור את מסנר במילים "הוא חבר שלי, ופרטנר לעבודה".

לפני כחודשיים הודיע הזמר מארק אלמונד, לשעבר סולן להקת האייטיז Soft Cell כי הוא מבטל את הופעתו בישראל על רקע הפרת חוזה מול המפיק המקומי. בפוסט שפרסם בפייסבוק מתח אלמונד ביקורת על הרכבה של להקת טאטו שאמורה הייתה להופיע לפניו וכתב "לא הייתי מוכן לאפשר ל'טאטו' להופיע בהרכב הנוכחי שלה". מאוחר יותר מחק אלמונד את ההתייחסות ללהקה מהפוסט שפרסם.

תגובתו של יובל מסנר לא התקבלה.

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend