הטרדה מינית ב"האח הגדול"

חם מהשטח
סיפורים וחדשות

הטרדה מינית ב"האח הגדול"

נגה ברגר
סרטונים בהם נראה המתמודד אינדל קבדה מטריד את המתמודדת מעיין אשכנזי הופצו, וכעת קוראים צופים להדיחו מהתוכנית

מחאה התעוררה היום בקרב צופי "האח הגדול" של הזכיינית קשת בערוץ 2, בעקבות התבטאויות בוטות של המשתתף אינדל קבדה, כלפי המשתתפת מעיין אשכנזי. בעצומה שפורסמה ברשת תחת הכותרת  "הפקה להתעורר - אינדל מטריד מינית את מעיין", עליה חתמו כבר מעל ל-5000 איש, נטען כי ההפקה עומדת מנגד מול הטרדות חוזרות ונשנות מצד קבדה.

בסרטון שפורסם בין היתר בטוויטר של "הצינור" (ובהמשך הוסר משם, מטעמי זכויות יוצרים) נראה קבדה פונה אל אשכנזי שוב ושוב בהצעות בעלות גוון מיני, כשזו דוחה אותו שוב ושוב. בין היתר, הוא נשמע שואל אותה אם אינה מפחדת לשהות עמו ביחידות, ומעיר "חמש דקות זה שבע דקות בגן עדן"? בהזדמנות אחרת הוא רוכן לעברה עד שהיא נאלצת להתכופף כדי לחמוק מהמגע, ושואל "היית זורמת איתי?" עד שמשתתפת אחרת דורשת שיוריד ממנה את הידיים; בתקרית נוספת הוא מצהיר "אני רוצה מהשפתיים שלך", וזוכה לתגובה מהנוכחים האחרים; בפעמים אחרות הוא מציע שתוריד את החולצה, שואל אם תרצה "להשתין לי על היד" ומשתעשע באפשרות לחשוף את איבר מינו מולה מבעד למגבת. באף אחד מהמקרים הנ"ל, לא נשמעת תגובה או גינוי של הפקת התכנית.

על פי החוק למניעת הטרדה מינית,"הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעוניין בהצעות האמורות" נחשבות להטרדה מינית.

זו לא הפעם הראשונה ששמה של הפקת התכנית נקשר בסוגיית הטרדות המיניות. בשנת 2011 דלפה בדיקת הסאונד לשידור בערוץ "האח הגדול", והצופים שמעו את עורך התוכנית, יורם זק, פונה למתמודדת דנה רון בשאלה "למה את זו שרוצה שאני אשחק לה עם הבולבול בין השדיים".

מקשת נמסר בתגובה:"על פי כללי הבית, אינדל ננזף בחדר האח הגדול, הובהר לו כי התבטאויותיו אינן הולמות וכי אין להן מקום. בהמשך לכך אינדל התנצל בפני בנות הבית על סגנון הדיבור שלו".

תגובות להטרדה מינית ב"האח הגדול"

תגובות להטרדה מינית ב"האח הגדול"

עזרו לנו להמשיך לעשות כאן עיתונות. עשו לנו לייק או שייר או ציוץ והכי טוב - הכל ביחד

x