עיתונאי שטען שבכיר במשרד לבט"פ הטריד אותו קיבל "מסרים מטרידים" מבן משפחת הבכיר

גונטז' פרסם היום פוסט שבו סיפר על מסרים "בעייתיים" מאחיינו של שלומי בילגי, ראש אגף הסייבר במשרד לביטחון הפנים. לאחייניו של בילגי עבר פלילי עשיר. בילגי: אין לי קשר איתם

עיתונאי "הארץ" ניר גונטז' פרסם היום פוסט בפייסבוק שבו הוא טוען כי קרוב משפחתו של שלומי בילגי, ראש אגף הסייבר במשרד לביטחון הפנים, החל לשלוח לו הודעות עם מסרים שאותם הגדיר "בעייתיים". לפני כשבוע פרסם גונטז' פוסט שבו טען כי הותקף מינית על ידי בילגי בנערותו, תחת ההאשטאג #לאהתלוננתי.

"לפני מספר ימים סיפרתי על תקיפה מינית שחוויתי בנעוריי, וציינתי גם את זהותו של התוקף, המשמש כיום בתפקיד בכיר ורגיש מאוד במשרד לביטחון הפנים", כתב גונטז' בפייסבוק, והוסיף: "בעקבות זאת יצר איתי קשר אדם שאיני מכיר והחל לשלוח לי הודעות. מתברר כי האיש הוא קרוב משפחתו של האיש (של בילגי – ש"ש). בעקבות המסרים הללו, נאלצתי לבדוק עם מה בדיוק אני מתמודד והתברר לי, להפתעתי הגמורה, שרבים מבני משפחתו של האיש שהטריד אותי הם עבריינים כבדים שנחשדו, נעצרו, הואשמו ונאסרו בין היתר בהקשר לעבירות רכוש, אלימות, סמים, מין, ואיומים על שוטרים. אני כותב את הדברים לא כדי להתמסכן, או משהו כזה, אלא בתקווה שחשיפת הדברים תביא להפסקת הפניות אליי".

לבילגי יש שלושה אחיינים (מתוך ארבעה בסך הכל) שהורשעו בפלילים בשנים האחרונות. שלושתם פעלו בכפר סבא, עיר מגוריו של בילגי, ומוכרים מאוד למשטרת כפר סבא שבה התנדב בילגי במשך שנים רבות עד שהפך לפעיל בולט במשטרה המקומית.

אחד מאחייניו של בילגי הורשע בשנת 2009 בעבירות של תקיפה ושיבוש מהלכי משפט אחרי שהגיע בלילה למועדון בכפר סבא, תקף את בעל המועדון שסירב להכניסו, איים עליו ואחר כך הפריע לשוטר שהגיע למקום. אחיין שני של בילגי הורשע באותה שנה בפריצה לדירה. במועד הרשעתו כתבה השופטת כי "עברו בעבירות רכוש ואלימות הינו עשיר למדי".

נגד האחיין השלישי הוגש בשנת 2017 כתב אישום על החזקת 1.72 ק"ג קנאביס בביתו. בכתב האישום נכתב כי "באמתחתו ארבעה רישומים פליליים ושלוש הרשעות בעבירות רכוש ואלימות, שבגינן הוא ריצה מאסר בפועל".

צילום: המשרד לביטחון הפנים

שלומי בילגי (במרכז) | צילום: המשרד לביטחון הפנים

בתגובה לדברים מסר בילגי: "את מוזמנת לפנות לאחיינים שלי לקבל תגובה. אין לי קשר איתם, ואיני מכיר את מה שציינת".

פנינו למשרד לבטחון הפנים וביקשנו את תגובתם לעניין זה. בנוסף שאלנו כיצד בילגי עבר תחקיר ביטחוני לתפקיד הרגיש שבו הוא מחזיק נוכח הקשר המשפחתי לעבריינים. מהמשרד לביטחון הפנים נמסר: "שלומי בילגי החל לעבוד במשרד לביטחון הפנים בשנת 1997. בהתאם להוראות נציבות שירות המדינה ובהתאם לנוהלי שב"כ, הוא ביצע בדיקות ביטחוניות המבוצעות על ידי שירות בטחון כללי כנדרש".

עוד קודם לכן, בתגובה לפוסט של גונטז' אודות בילגי, נמסר מהמשרד לביטחון הפנים: "אנו מייחסים חשיבות רבה למאבק בהטרדות מיניות ועבירות מין. בנוגע לאירוע המדובר, שנטען שהתרחש לכאורה לפני עשרות שנים על ידי עובד בכיר של המשרד טרם כניסתו לתפקיד, הנושא ייבדק ויטופל בהתאם לדין". עוד הוסיפו במשרד לביטחון הפנים: "עם זאת, יש לזכור כי יכולות וסמכויות המשרד במצב כזה מוגבלות, לאור העובדה שלא הוגשה תלונה, וכי העובד מכחיש בכל תוקף את קיומו של האירוע".

תגובות

|

Send this to a friend