הטרדה מינית של עובדת או השלכת פסולת – על מה מחייבת מדינת ישראל תשלום של 2,500 שקלים?

הטרדה מינית של עובדת או השלכת פסולת – על מה מחייבת מדינת ישראל תשלום של 2,500 שקלים?

בדקנו – מתי עוד גוזרת המדינה על נאשמים את הסכום הזה?

בשבוע שעבר פירסמנו כאן את סיפורו של נשיא בית המשפט השלום בנצרת לשעבר, השופט יצחק כהן, שהודה בהטרדה מינית של עובדת שלו. לפי הסדר הטיעון שגיבשה הפרקליטות ותלוי כרגע באישורה של השופטת, לכהן לא תירשם עבירה פלילית, והוא יעביר לאישה שהטריד פיצויים בסך 2,500 שקלים בלבד.

בדקנו על מה עוד קונסת המדינה בסכום הזה:

חנייה כפולה– בשנת 2005 פורסם באתר גלובס שבית המשפט בתל אביב בית גזר קנס של 2,500 שקל על נהג רכב שהחנה את רכבו בחנייה כפולה. בפסיקתו ציין השופט: “ניתן להשוות עבירות כאלו כעבירה של חנייה על המדרכה, המטרידה את הולכי הרגל. מה עוד, להבדיל מהולכי רגל, שיכולים לסטות מדרכם ולחפש מילוט מתאים מהמטרד, נהגים השומרים חוק נאלצים לשנות נתיב תנועה ומסכנים עצמם שייתקלו בנהגים אחרים שלא יאפשרו להם להשתלב בתנועה”.

נהיגה מעל המהירות המותרת– המקומון של אילת, “ערב ערב”, פירסם לפני שנתיים ידיעה לפיה “שופט בית משפט השלום בעיר הטיל במסגרת הסדר טיעון, קנס בסך 2,500 שקלים על מועדון הכדורגל ‘בני אילת’, לאחר שרכב הרשום על שם המועדון נתפס נוהג במהירות 93 קמ”ש”.

אי סימון מחירים על מוצרים– בית משפט השלום בתל אביב הטיל ב-2010 קנס על סך 2,500 שקלים על מינימרקט בבת-ים, אחרי שביקורת של פקחי התמ”ת במקום העלתה כי לא על כל המוצרים כתובים מחירים. בעל החנות ביקש להישפט במקום לשלם את הקנס על סך 600 שקלים שקיבל, והשופט, כאמור, גזר עליו קנס של 2,500 שקלים.

השלכת פסולת– עיריית רהט תבעה ב-2008 אדם שהשליך פסולת לא במקום המיועד לכך, לאחר שסירב לשלם קנס שקיבל. בית משפט השלום בבאר שבע פסק נגדו קנס של 2,500 שקלים.

מה לא בסדר עם התמונה הזאת?

תגובות

Send this to a friend