העבודה בראשות אלקין

אלקין קיבל את אישור יושב ראש מפלגת העבודה להשתמש בבחירות באות "א" המשויכת אליה. בין המועמדים ברשימה הזו: קצין שהיכה אנשי שמאל, ויועצת לעמותת הימין רגבים

זאב אלקין, המתמודד לראשות עיריית ירושלים, הוא איש ימין מובהק. אלקין, שהחל את הקריירה הפוליטית שלו במפלגת "קדימה", מיצב עצמו כסמן קיצוני כשהצטרף לליכוד והוא אחראי במידה רבה לחוקים כמו חוק החרם (האוסר להכריז על תמיכה בחרם במוצרים המגיעים ממפעלים ישראליים בגדה המערבית) וחוק הלאום (המפלה בין יהודים ללא-יהודים) – שני חוקים שהשמאל בישראל, ובתוכו מפלגת העבודה, התנגדו להם בתוקף.

בין המתמודדים ברשימה של אלקין ניתן למצוא את שלום אייזנר, שתועד מכה פעילי שמאל בבקעת הירדן לפני כשש שנים, הודח מהצבא ונשפט לעבודות שירות. עוד ברשימה, לצד פעילים מרכזיים בליכוד, נמצאת גם ג'אן סוקולובסקי המשמשת יועצת לעמותת הימין "רגבים" הפועלת להצרת צעדיהם של הבדואים בנגב.

צילום מסך

בברכה, אבי גבאי | צילום מסך

לקראת ההתמודדות על ראשות עיריית ירושלים ומועצת העיר, פרסם אלקין את רשימתו ואת הסימן שלה, האות הרשומה על הפתק למועצה. רשימתו של אלקין ("ירושלים תצליח") מתמודדת תחת האות "א" – המשויכת למפלגת העבודה.

לפי סעיף 39(ג) לחוק הבחירות, "לא תישא רשימת מועמדים את הכינוי, האות או האותיות, כולם או מקצתם, שבהם הייתה מסומנת רשימת מועמדים של סיעה מסיעות הכנסת או המועצה היוצאת, או שמפלגה הייתה מסומנת בהם, אלא בהסכמתו בכתב של בא-כוח אותה סיעה או אותה מפלגה".

עם קום המדינה האות "א" הייתה רשומה על פתקי ההצבעה של מפא"י, שממנה צמח מאוחר יותר המערך שהתמודד עם האותיות "אמת". לימים החליף המערך את שמו למפלגת העבודה כשיצחק רבין ז"ל נבחר לקדנציה השנייה שלו בתפקיד היו"ר לפני שניצח בבחירות 1992.

אלקין, אם כן, לא יכול היה להתמודד תחת האות "א" אלמלא קיבל את הסכמתה המפורשת של מפלגת העבודה לשימוש זה. ראוי לציין כי בבחירות הקודמות התמודדה "ירושלים תצליח" עם האותיות "נר", וללא האות "א", כך שאלקין לא קיבל את האות בירושה (במצב זה יש עדיין צורך בהסכמת המפלגה שהאות משויכת אליה, אולם ישנם סייגים שבהם אין צורך בהסכמה כזו). לידי המקום הכי חם הגיע מכתב האישור שקיבל אלקין ממפלגת העבודה ובו אישור להשתמש באות בבחירות. על המכתב חתום יושב ראש העבודה, אבי גבאי.

"במהלך מערכת הבחירות קיבלנו מאות בקשות מרשימות ומועמדים ברחבי הארץ לשימוש באותיות א', מ' ו-ת'", אמרו בתגובה במפלגת העבודה, "למרבית הפניות השבנו בחיוב". טרם קבלת צילום המכתב, בעבודה סירבו להשיב לשאלה מי הגורם שאישר לרשימת הימין של אלקין להשתמש באות "א", כמו גם לשאלה האם יו"ר המפלגה אבי גבאי ידע על אישור זה.

תגובות

|

Send this to a friend