לוח השידורים החדש של רשת-עשר: לוסי אהריש בחוץ, 4 מגישים גברים בפנים

לאחר שיעקב אילון, אמנון לוי, אודי סגל וירון לונדון הוחתמו על הגשות מהדורות אקטואליה בשעות אחר הצהרים, נשארה אהריש בחוץ. צוות התכנית: אנחנו עדיין בהלם

גיבוש לוח השידורים של הערוץ הממוזג רשת-עשר, שיצא לדרך ב-1 בינואר 2019גיבוש לוח השידורים של הערוץ הממוזג רשת-עשר, שיצא לדרך ב-1 בינואר 2019, גורם לטלטלה בשוק התקשורת הישראלי, בעיקר בשעות האוף פריים שבהן משובצות תוכניות אקטואליה יומיות.

לאחר שרפי רשף הודיע באחרונה שהוא עוזב את ערוץ עשר לטובת הגשת תוכנית האקטואליה שלו בקשת, החליטו מנהלי רשת-עשר לחתום עם יעקב אילון על הגשת מהדורה מוקדמת בשעה חמש, באותה משבצת שבה שודרה התוכנית "שיחת היום" בהגשת לוסי אהריש. במשחק הכיסאות המוזיקליים הזה מצאה את עצמה אהריש בחוץ.

נשארים בחוץ? | צוות התוכנית יולי 2018 | מתוך עמוד הפייסבוק של התוכנית

משיחות שערכנו עם צוות "שיחת היום" עולה כי לא נמסרה להם כל הודעה רשמית על ירידת התוכנית מהאוויר וכי הם גילו על כך מציוץ של העיתונאי נתי טוקר בטוויטר. "היינו בשוק ואנחנו עדיין בהלם", הם אומרים. עוד נודע כי חוזה הטאנלנט של אהריש, שאותו חתמה עם רשת לפני שנתיים צפוי להסתיים רק בעוד שנתיים, וכי לפי התנאים היא אמורה לקבל זמן מסך בתקופה שנותרה.

"שיחת היום" עלתה לא אחת לכותרות, בין היתר בשל מונולוג הפתיחה הנוקב של אהריש, שהוקדש מדי יום לנושא בוער אחר שעל סדר היום הציבורי. היא לא חששה להביע את דעתה בצורה נחרצת גם בנושאים שנויים במחלוקת. ברכת השלום שאמרה בערבית בפתיחת התוכנית אף הביאה למכתב זועם של צופה שביקש ממנה לחדול מהמנהג. בתגובה ביצעה אהריש עם בעלה הטרי צחי הלוי שיר משותף המבוסס על מילות התלונה.


חתונת השניים שהתקיימה בחודש אוקטובר השנה עוררה סערה רבתי והביאה לגל של תגובות נאצה מהציבור הישראלי, כולל מחבר הכנסת אורן חזן שטען כי אהריש "פיתתה נפש יהודי במטרה לפגוע במדינתנו".

בנוסף, לאחר מחאת הנשים, שבו נחסם הכביש בצומת שוקן בתל אביב, נוצר עימות חריף בין נהג משאית שעבר במקום לבין המפגינות. בעקבות תיעוד המקרה יצאה אהריש נגד הנהג במונולוג שנשאה בתחילת התוכנית והוא בתגובה – כך נמסר לאחרונה – החליט לתבוע אותה על סך 150 אלף שקל.

נכון לעכשיו לוח השידורים הממוזג יהיה מורכב על טהרת המין הגברי בלבד ויכלול כאמור את אילון, אודי סגל ואת ירון לונדון שככל הנראה לא ימשיך עם התוכנית "לונדון וקירשנבאום" אולם יקבל תכנית אחרת בהנחייתו - וזאת לאחר הסערה הציבורית שהתעוררה בעקבות הכוונה להוריד את תכניתו, ושוב - מבלי לעדכן אותו בצורה רשמית.

אהריש ובחיר ליבה צחי הלוי בחתונתם השנה | צילום: עמוד הפייסבוק של לוסי

לא היה ניתן להשיג את תגובה של אהריש. ממידע פנימי עולה כי גיבוש ותכנון לוח השידורים המשותף נמצא כיום בעיקר בידי אנשי ערוץ עשר. מערוץ עשר נמסר: "אין תגובה".

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend