"יש עתיד" תומכת במועמד שמוביל את ההתנגדות לנשים בתפקידי לחימה בצבא

המפלגה הודיעה על תמיכתה ברז שגיא לראשות עיריית ראש העין. שגיא עומד בראש "הפורום לחוסן צה"ל", עמותה הפועלת למניעת שירות נשים בתפקידי לחימה. יו"ר יש עתיד יאיר לפיד סירב להגיב

רז שגיא, אחד המועמדים לראשות עיריית ראש העין, זכה לאחרונה לתמיכתה של מפלגת יש עתיד כשבין סיעתו לבין המפלגה סוכם על שיתוף פעולה. ב-14 באוקטובר אמור היה להתקיים אירוע תמיכה במועמד שגיא בראש העין, בהשתתפותה של חברת הכנסת עליזה לביא, לשעבר יו"ר ועדת הכנסת למעמד האשה, שאף פורסם באתר הרשמי של מפלגת יש עתיד.

שגיא, אלוף משנה במילואים שהורשע בעבר בגרימת מוות ברשלנות וזוכה לתמיכת מפלגתו של יאיר לפיד, עומד בראש עמותת "הפורום לחוסן צה"ל", גוף שקם לפני כעשור ומגדיר עצמו "ארגון שמגן על חדירת ערכים זרים לרוח הצבא" – בדגש על התנגדות לשירות נשים בתפקידי לחימה.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=MImkiq1CmWE[/embedyt]

"אני בכלל לא שוביניסט" | שגיא ב"אורלי וגיא"

לפני כשנה, כשהנושא עלה שוב לכותרות בשל החלטת חיל השריון לבחון שירות נשים בצוותי הטנקים, הופיע שגיא באולפני הטלוויזיה וטען נגד המהלך, כשהוא מסביר כי שירות נשים עלול לפגוע בהן פיזית, ועלול לפגוע ברוח הלחימה של הגברים המשרתים לצדן.

בשיחה עם המקום הכי חם אמר שגיא: "לפי נתונים של צה"ל יש נזק שנגרם לנשים שמשרתות בתפקידי לחימה. לא מדובר כאן על להיות מנכ"לית או מנכ"ל. מדובר, כמו שאהוד ברק אמר, בלהסתכל לאויב 'בלבן של העיניים'. את מכירה נשים שיכולות להילחם בשדה הקרב כמו גברים? לגברים יש יתרון פיזיולוגי. אני עיוור צבעים, ולכן לא גייסו אותי לקורס טיס. מדובר בזכות ולא בחובה".

עמדות אלה לא פגעו בהחלטתה של "יש עתיד" לתמוך בשגיא, וגם לא גורמות לראשי המפלגה להסתייג ממנו. "רז שגיא לחם למען מדינת ישראל ולהגנה על אזרחיה עשרות שנים", אומר אילן אפלבוים, מועמד "יש עתיד" למועצת עיריית ראש העין, "עמדתו בנוגע לשילוב נשים בתפקידי לחימה, מבוססת על נתונים ומחקרים שצה"ל עצמו ביצע".

צילום מסך

מתוך אתר האינטרנט של מפלגת "יש עתיד" | צילום מסך

אפלבוים הוסיף כי לעמדותיו של שגיא "אין כל השפעה על פעילותו הציבורית בראש העין ושלנו כרשימה משותפת למועצת העיר. על אף עמדתי האישית ועמדת מפלגת 'יש עתיד' הדוגלת בשילוב מלא של נשים בצה"ל ובשירותי הביטחון, רז שגיא ואני נעשה הכל בכדי לשפר ולהטיב את אורח חייהם של תושבות ותושבי העיר".

בעקבות פניית המקום הכי חם הודיעה ח"כ עליזה לביא כי לא תשתתף בכנס התמיכה בשגיא.

למרות פניות רבות, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד סירב להגיב לנאמר בכתבה.

עדכון 5.10.18:

הודעה של מפלגת "יש עתיד": ""אנחנו מסירים את התמיכה ברז שגיא בבחירות המוניציפליות בראש העין. מפלגת 'יש עתיד' דוגלת בשילוב מלא של נשים בצה"ל ובשירותי הביטחון, וכמובן בשוויון מגדרי מלא בכל תחומי החיים".

תגובות

|

Send this to a friend