שתי שניות ביום למען העיתונאים מהמקום הכי חם

ללשכת העיתונות הממשלתית לא אכפת אם עושים עיתונות או לא - אכפת להם אם יש מספיק קליקים או לא. דורשים קליקים כדי לתת לנו תעודות עיתונאי שיאפשרו לנו לעבוד? נעשה את זה

מדי שנה צריכים העיתונאים בישראל לכתת רגליים ללשכת העיתונות הממשלתית (שריד שנותר מימי המנדט הבריטי) ולבקש תעודת עיתונאי. זה לא שאי אפשר להיות עיתונאי גם בלעדיה, אלא שבלעדיה השלטון לא מכיר באותו אדם כעיתונאי ומונע ממנו לא מעט פעולות שעיתונאים חייבים לצורך עבודתם:
בלי תעודת עיתונאי אי אפשר להגיע לסקר אירוע של ראש הממשלה או הנשיא; אי אפשר להפנות שאלות לדובר צה״ל או המשטרה; אי אפשר לחשוף עוולות משפטיות כי מאגר הדיונים פתוח רק למי שברשותו תעודה; אי אפשר לנוע בחופשיות בכנסת ועוד ועוד.

תעודת עיתונאי

כלי עבודה מהמעלה הראשונה. תעודת עיתונאי

המקום הכי חם בגיהנום הוא מגזין עיתונאי שבארבע שנות קיומו חשף אינספור פרשות ועוולות ששינו את סדר היום. אלון קסטיאל היה נשאר ״איש נדל״ן וחיי לילה״ אם העדויות הראשונות נגדו לא היו מתפרסמות במקום הכי חם. אף אחד לא היה יודע מי הטייקונים שמימנו את משה כחלון כשהיה מחוץ לפוליטיקה, אם לא היינו מפנים לשם זרקור ומכריחים אותו לדווח. לא הייתם יודעים על ההטרדות המיניות כלפי מתנדבות מד״א אם זה לא היה מתפרסם אצלנו לראשונה, וכך גם אלפי (!) חשיפות וסיפורים אחרים שפורסמו אצלנו מאז שקם המגזין.

 חשיפת פרשת קסטיאל - "הוא חפן לי את הציצי"

 "ג'וב החלומות" - מי מימנו את משה כחלון כשהיה מחוץ לפוליטיקה

 "נראה לי שאת יודעת מה אני רוצה" - ההטרדות המיניות במד"א
אבל בעבור לשכת העיתונות הממשלתית - אנחנו לא עיתונאים. לא אירית דולב העורכת הראשית, לא עינת פישביין זוכת פרס סוקולוב לעיתונות, לא שרון שפורר ולא חיים הר-זהב. הסיבה שאנחנו לא עיתונאים היא כי לאתר יש ממוצע של כ-195,000 כניסות חודשיות (״יוניקים״) בעוד שלע״מ דורשת מאיתנו כ-300,000 כניסות מדי חודש. בלשכת העיתונות הממשלתית לא מתעניינים במשקל הסגולי של כלי תקשורת - רק בקליקים. אם היינו שמים תמונה של מישהו מעורטל וכותבים ״צפו״, הם היו מחשיבים זאת כעיתונות. חשיפת עוולות, שחיתויות, סיפורים מהפריפריה הגיאוגרפית והכלכלית? זאת לא עיתונות. עיתונות, לפי הלשכה הממשלתית הזאת, זה רק קליקבייטים.
החלטנו, אפוא, לתקוע אותם בכלים שלהם. רוצים קליקים סתמיים? בשמחה.

אנחנו מבקשים מכם להיכנס כל יום, לספור עד שתיים בלב (כי צריך שתשהו פה במשך שנייה אחת כדי ״להיספר״ במניין הכניסות) ולעשות זאת מכל מקום שבו תהיו היום, כי המערכת סופרת כתובות IP - אם תיכנסו מהסלולרי, מהמחשב הביתי ומהמשרד יספרו אתכם כשלושה אנשים, אז נשמח אם תיכנסו משלושתם. כן, זה אידיוטי וזה מטופש - ממש כמו הקריטריונים של לשכת העיתונות.
ועוד דבר - אנא שתפו את הפוסט הזה, והיכנסו שוב ושוב (אפשר להיספר מחדש כל 24 שעות) עד שנגיע ל-1,200,000 כניסות, המספר שלע״מ דורשת מאיתנו כסך הכניסות במשך 4 חודשים.
שתי שניות מהיום שלכם למען עיתונות חופשית ועצמאית. עשו את זה בשבילנו, כדי שנוכל להמשיך ולעשות בשבילכם!

תגובות

|
X
X

Send this to a friend