התיק נגד השוטר החשוד ששבר את רגלו של ג'עפר פרח הועבר לפרקליטות

במחלקה לחקירות שוטרים השלימו את החקירה נגד שוטר היס"מ ליאור חתם. בשבועות הקרובים צפויה להתקבל החלטה האם להעמידו לדין

תיק החקירה נגד השוטר ליאור חתם הועבר הבוקר (ראשון) מחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים לפרקליטה המלווה כדי שתכריע האם להגיש כתב אישום נגדו. חתם חשוד ששבר את ברכו של ראש מרכז מוסאוא ג'עפר פרח בחדר המעצרים של משטרת חיפה, לאחר שנעצר בהפגנה שנערכה בחיפה לפני כחודש וחצי. חתם מכחיש את החשדות נגדו.

צילום: דוברות המשטרה

שוטר היס"מ ליאור חתם | צילום: דוברות המשטרה

בדיון בבית המשפט יומיים אחרי שנעצר סיפר פרח על פציעתו: "הכניסו אותי לחדר המעצרים עם עוד עשרים איש, ושאלתי את השוטרים – 'מה קרה לבן שלי?'. אחד השוטרים נכנס לי ברגל בכל הכוח והוריד אותי לרצפה. ככה שברתי את הרגל". תחילה הכחישו במשטרת חיפה כי פציעתו של פרח קרתה אחרי שנעצר.

בהודעה שפורסמה בתשובה לשאלות כתבים על מצבו של פרח, טרם הבאתו לדיון בהאכת המעצר, כתבו במשטרה "למרות הניסיון להפיץ שמועות ולהטיל דופי בפעילות השוטרים בשטח הרי שממצאי הבדיקה עד כה, מראים כי לא נמצא כל אירוע חריג, הקושר את פציעתו של אחד העצורים בברך למעצרו".

בתום הדיון החליט השופט לשחרר את פרח ואת שאר 18 העצורים מההפגנה, זאת למרות בקשת המשטרה להחזיק אותם במעצר לחמישה ימים נוספים. פרח התלונן על התקיפה במחלקה לחקירות שוטרים שפתחה בחקירה והשוטר ליאור חתם הוצא לחופשה כפויה. לפני כשלושה שבועות אמור היה חתם לחזור לעבודתו, אולם במשטרה החליטו להאריך את החופשה הכפויה לאור ממצאי הביניים שהעבירה מח"ש למפקדי מחוז חיפה, ולאור חשיפת שמו של השוטר במקום הכי חם.

צילום: חיים הר־זהב

ג'עפר פרח מגיע לדיון בהארכת מעצרו, 20.5.18 | צילום: חיים הר־זהב

פרח עצמו זומן לפני כשלושה שבועות לחקירת משטרה. בצאתו מהחקירה סיפר כי נוסף על השתתפות בהתקהלות בלתי חוקית הוא נחקר גם על העלבת שוטר, אולם לא נאמר לו באיזה שוטר מדובר "השוטרים ציטטו את ליאור חתם, השוטר ששבר לי את הרגל ואמרו כי מסר שחיפש עליי מכשיר טלפון סלולרי ולא מצא אותו. זה היה מדהים לשמוע אותם שואלים אותי שאלות שהן ציטוט שלו. ליאור חתם טען שאני דיברתי עם עצורים אחרים וטען שרק שאל איפה הפלאפון שלי וזו הייתה כל האינטראקציה בינינו". פרח סיפר כי הוצגה לו ההזמנה להפגנה שפורסמה ברשתות החברתיות והוא נשאל האם ארגן אותה. "אמרתי לחוקר שחזרתי מחו"ל כמה שעות לפני ההפגנה", הוא אומר, "אז החוקר ענה 'אפשר לארגן הפגנה גם מחו"ל'". פרח הכחיש את כל החשדות נגדו.

הפרקליטה המלווה בתיקו של השוטר חתם אמורה להחליט אם להעמיד אותו לדין. גורמים במח"ש העריכו היום כי לא יעבור זמן רב עד שתתקבל החלטה בעניין.

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend