שלוש שנים לאחר מותו: יוסף סלמסה קיבל דרישת תשלום ממד"א

נניח את זה כאן

יש טקסטים, או מסמכים או עובדות ומספרים שכמעט לא צריכים הסבר. הדברים, כמו שאומרים, מדברים בפני עצמם שלא לומר זועקים לשמים. זה מה שיקרה בטור הזה עד הבחירות הקרובות. את מה שאספנו אנחנו נניח כאן. את הפרשנות תתנו בעצמכם ועל אחריותכם.  

 

שלוש שנים לאחר מותו: יוסף סלמסה קיבל דרישת תשלום ממד"א

מערכת "המקום"

שלוש שנים לאחר מותו בנסיבות לא ברורות, קיבלה בשבוע שעבר משפחת סלמסה דרישת תשלום ממגן דוד אדום, המיועדת לבנם יוסף ז"ל.

מה הרג את יוסף סלמסה?

במרץ 2014 הותקף סלמסה בידי שני שוטרים עם אקדח טייזר לעיני חברו, לטענתם משום שנחשד בפריצה. הם עצרו אותו, אך לא חקרו אותו. סלמסה נמצא אזוק בידיו וברגליו, שוכב על הרצפה שמחוץ לתחנת משטרת זכרון יעקב, מטושטש. "שלוש שעות צעקנו",  מספרת אמו פרנוס, "עד שמישהו בא". המשטרה הזמינה אמבולנס שלקח את יוסף לבית החולים, ממנו שוחרר כעבור כמה שעות. התיק שונה מפריצה לחשד לתקיפת שוטר כשהתברר שלא סלמסה  הוא הפורץ, אך לא הבשיל לכדי כתב אישום.

שלושה חודשים אחר כך, ב-2 ביולי 2014, יוסף נעלם. ב-4 ביולי נמצאה גופתו בתחתית המצוק, במחצבת בנימינה.

"לא מספיק שמשטרת זיכרון-יעקב הפושעים בחסות החוק התעללו וחישמלו את יוסף סלמסה ז"ל עד מוות", כתבה בפייסבוק בנצ'יאמלק אחותו, "עכשיו לאחר שלוש שנים שוב נשלח דוח מד"א, על אמבולנס שאותה תחנת המשטרה הזמינה".

ממגן דוד אדום נמסר בתגובה: "בהיוודע למד"א עם פנייתה של המשפחה כי בנם היה בחזקת עצור במעמד קבלת השירות, מד"א העביר את דרישת התשלום לבירור מול משטרת ישראל ומודה למשטרה שאישרה שהיא נושאת בתשלום. למד"א אין כל דרישה נוספת ממשפחתו של יוסף סלמסה ז"ל."

בסוף דצמבר הגיעה דרישת התשלום 

תגובות לשלוש שנים לאחר מותו: יוסף סלמסה קיבל דרישת תשלום ממד"א

תגובות לשלוש שנים לאחר מותו: יוסף סלמסה קיבל דרישת תשלום ממד"א

עזרו לנו להמשיך לעשות כאן עיתונות. עשו לנו לייק או שייר או ציוץ והכי טוב - הכל ביחד

x