דארין טאטור נשפטה בדין פלילי, אולם מקבלת יחס של אסיר ביטחוני

כבר חודש שטאטור, שנאסרה בעקבות שיר שפרסמה ברשת, אינה מקבלת ביקורי משפחה בטענה שאסירים ביטחוניים אינם זכאים לכך. שב"ס: כלל לא הוגשה בקשה. המשפחה: זה שקר

זה 28 ימים שהמשוררת דארין טאטור, שנאסרה בגין פרסום שיר בפייסבוק, אינה פוגשת את בני משפחתה וחבילות וחפצים אישיים אינם מועברים אליה דרך שירות בתי הסוהר.

בשב"ס טוענים כי טאטור מוגדרת אסירה ביטחונית, ומשכך חל עליה איסור לראות את בני משפחתה בשלושת החודשים הראשונים לריצוי עונשה. טאטור הורשעה בחודש מאי בהסתה לאלימות ובתמיכה בארגון טרור ונגזרו עליה חמישה חודשי מאסר בפועל.

צילום: דניאל עלמה רביצקי

דארין טאטור | צילום: דניאל עלמה רביצקי

טאטור נעצרה בחודש אוקטובר 2015 אחרי שפרסמה ביוטיוב את השיר "התנגד עמי התנגד" וחודש אחר כך הוגש נגדה כתב אישום. היא שהתה שלושה חודשים במעצר, ומשם הועברה למעצר בית במשך שלושה חודשים נוספים בבית אחיה בקריית אונו. אחר כך נעתר בית המשפט לבקשת המשפחה והתיר לה לעשות את שאר מעצר הבית (כחצי שנה) בבית אביה בנצרת.

עורכת דינה של טאטור, גבי לסקי, פנתה לאחרונה לשב"ס בבקשה כי שלושת חודשי המעצר בפועל שעשתה יוכרו כחלופה לשלושת החודשים שבהם נמנעים ביקורים מאסירים ביטחוניים לפי פקודות שב"ס. בשירות בתי הסוהר סירבו לבקשה, ובחודש האחרון הותר לטאטור לפגוש רק את עורכי דינה.

"גם כשהייתה במעצר בית נתנו לה בהתחלה לשבת בבית אחיה, 70 ק"מ מבית משפחתה", אומר תאופיק טאטור, אביה של דארין, "זו המדיניות שלהם. הם טוענים שהיא מסוכנת בכתיבת השירים שלה. אם היא מסוכנת כל כך ליהודים, למה מעצר הבית שלה היה בקריית אונו, ישוב יהודי, ולא אצלנו בנצרת?"

תאופיק טאטור מספר כי בתו הייתה עם אזיק אלקטרוני 24 שעות ביממה. "מאז שיצאה למעצר בית ועד לפני חודש כשנכנסה למאסר, לא רק היא הייתה עצורה אלא כל המשפחה – כי גם אנחנו לא יכולנו לצאת מהבית. עכשיו לא נותנים לנו לראות אותה או להעביר לה חפצים", הוא אומר, "וזה אבסורד שלא היה קורה עם הרוצח של רבין או עם אלאור אזריה או כל מפירי הסדר האמיתיים האחרים. בשב"ס טוענים שלא נותנים לה לראות אותנו כי היא אסירה ביטחונית – אבל היא בכלל נשפטה במשפט פלילי. מה פתאום ביטחוני? הם מחשבים מה שנוח וקל להסברה".

איך אתם מסתדרים?

טאטור: "בהתחלה היה קשה כי לא עברנו דבר כזה בחיים, אנחנו משפחה הכי נורמלית ונורמטיבית שיש. זה נפל עלינו משום מקום ולאט לאט התרגלנו או התגברנו, מה שתבחרי. אנחנו רואים עוולות שנעשות כל יום במדינה, המתנחלים כל יום מסיתים, רוצים לרצוח אותנו ואף אחד לא חוקר ולא שופט אותם. העט והדף זה מש שכאילו מסכן את המדינה, אבל הנשק האמיתי לא מסכן את המדינה".

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה כי "טאטור נמצאת אצלנו מהשמונה באוגוסט 2018, היא הגיעה מהבית עם ציוד. היא זכאית לביקור אחרי שלושה חודשים. האסירה לא ביקשה ביקור, ומפקד יוכל לשקול זאת בהתאם לנסיבות". בני משפחתה של טאטור הופתעו מאוד מהתגובה של שב"ס. "אלה שקרים", קובע אביה תאופיק, "הייתי בכניסה לכלא בעצמי רציתי להכניס לה בגדים וטרקו לי את הדלת. ביקשתי לדבר עם מפקד הכלא ולא נתנו לי. אין לנו שום קשר איתה, אפילו לא בטלפון. אני שולח כל הזמן בקשות לפגישה בפקס ואין אישור, ואז שוב ואז שוב אין אישור".

עו"ד לסקי אישרה שהוגשו בקשות רבות לפגישה בין טאטור לבני משפחתה, כשאת חלקן הגישה בשמה של דארין טאטור, אך גם אלה נדחו. "אני שמחה שעמדתם השתנתה ועוד היום נבקש פגישה, ונקווה שהמערכת תיעתר בחיוב", אמרה.

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend