בית בושת נפתח ליד בית ספר: בעיריית תל אביב החליטו להזיז את בית הספר

הורי הילדים בבית הספר החדש "משותף תל אביב" גילו שבמבנה צמוד אליו פועל מוקד זנות. בעירייה הבינו שחייבים להפריד בין הילדים לזנאים והחליטו: נזיז את בית הספר

אחרי שנה של תכנון ושיפוצים נפתחה השבוע שנת הלימודים גם בבית הספר החדש "משותף תל אביב" בדרום העיר, אבל ההורים והמורים הבחינו בתנועה ערה וחשודה של גברים הנכנסים בכל שעות היום למבנה שצמוד לבית הספר.

לחרדתם גילו ההורים כי במבנה הצמוד פועל מוקד זנות פעיל. "כשילד מסתכל הוא יכול לראות את לקוחות הזנות נכנסים אל החדר. אלו חדרים בקומה אחת שנפתחים לחצר פנימית של המגרש", מספר ג', הורה לילד שלומד בבית הספר החדש, "כשפותחים את הדלת מי שעומד בחוץ יכול לראות לתוכו".

צילום: אתר בית הספר

בית הספר משותף תל אביב | צילום: אתר בית הספר

בית הספר הוקם על ידי הורים דתיים וחילונים שרצו להקים בית ספר ממלכתי ליברלי. לאחר חיפושים רבים אותר המבנה ברחוב נס לגויים, שהותאם ונחנך רק השבוע "הרבה מקומות נפסלו", מספר ג', "והיה היגיון שנקבל את המבנה הזה מהעירייה. המשטרה הכירה את המקום הזה, אבל בעירייה לא ידעו שבמקום פועל בית בושת".

"בסיור של המשטרה שנערך אתמול בעקבות חשד של קב"ט העירייה, נמצא עסק פלילי המופעל בסמוך לבית הספר המשותף", אמרו בתגובה בעיריית תל אביב, "המשטרה התערבה מידית וסגרה את המקום, אך מתוך רצון לשמור על סביבה חינוכית נאותה הוחלט להעביר את בית הספר למבנה זמני. במקביל פועלת העירייה לאיתור מבנה קבע. העירייה השקיעה בחודשים האחרונים מיליונים בהכשרת המקום. כרגע יש דיונים בין ההורים האם להישאר במבנה או לא. העירייה תפעל בהתאם להחלטת ההורים ומנהלת בית הספר".

צילום מסך

"ראש העיר החליט על העתקת בית הספר" | צילום מסך

בבית הספר זועמים על תגובת העירייה, שבוחרת להזיז את הילדים במקום לסגור את בית הבושת. "מכעיס אותי שבמקום להעמיד מצלמה 24 שעות על גדר בית הספר, ולמנוע מלקוחות הזנות להגיע פוגעים בילדים", אומר ג', "העירייה יכולה קצת להפוך את זה למנוף להילחם בזנות, ולא להתחמק מהמלחמה הזו".

שנת הלימודים כבר נפתחה, מה קורה בינתיים? הילדים ממשיכים ללכת לבית הספר?

ג': "כרגע הילדים הולכים לאותו המבנה כי אין כרגע משהו אחר. להעביר בית ספר זה לא תוך יום, ולעירייה לא חסרים משאבים כדי לעשות את זה. זה יקרה רק באוקטובר כנראה. במשך השבוע הקרוב הילדים ייחשפו לזירת זנות. אני לא יודע מה שעות הפעילות במקום הזה, אבל הילדים עלולים להיות חשופים לזה."

בעיריית תל אביב לא הסבירו, בתשובה לשאלת המקום הכי חם, כיצד מעבירים בית ספר ממקומו. בעירייה לא הסכימו לפרט מדוע בחרו להעביר את בית הספר, ולא לסגור את בית הבושת.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר במקום פרטי השייך לאדם שככל הנראה משכיר את החדרים בתשלום. לאור זאת, מבצעת המשטרה בדיקה יסודית של המקום יחד עם גורמי עירייה וגורמים נוספים בהיבטי רישוי עסקים. בתוך כך, יידרש המקום לעמוד בקריטריונים הקבועים בחוק לצורך קבלת רישוי עסק שכן מחייב את פתיחתו או לחילופין עלול להביא לסגירתו, דבר שנבדק ובימים אלו ממש אמורים ללמוד את ממצאי הבדיקה. באשר למיקום בית הספר, העתקתו וכל שימוש אחר במבנה אינו מצוי בסמכות המשטרה אלא בידי עיריית תל אביב".

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend