משרד רה"מ: יאיר נתניהו עולה כסף למשלם המסים, אבל לא יודעים כמה

התשובה באה בעקבות עתירה שהגיש המקום הכי חם בדרישה לדעת כמה עולה יאיר נתניהו למשלם המסים. ההערכה היא שעלות אחזקתו עומדת על יותר מחצי מיליון שקלים בשנה

אזרחי ישראל מממנים את יאיר נתניהו בכחצי מיליון שקלים שקלים בשנה, לכל הפחות – כך עולה מתשובת משרד ראש הממשלה לעתירת חופש מידע שהגיש המקום הכי חם, לאחר שבקשת חופש מידע שהוגשה בתחילת השנה לא נענתה בזמן. העתירה הוגשה על ידי עו"ד יהונתן קלינגר.

"על פי הנמסר לי", כתבה דניאלה רבוטניקוף, רכזת לשכת מנכ"ל משרד ראש הממשלה במכתב למקום הכי חם, "באשר להוצאות הכלכלה של מר יאיר נתניהו אין בידי משרד ראש הממשלה את הנתונים הללו שכן הוצאות אלה הן חלק מההוצאות הכלליות של המעון, ללא ההפרדה בין ההוצאות של בני הבית".

אז כמה עולה לנו יאיר נתניהו? | צילום- קובי גדעון, לע״מ

אז כמה עולה לנו יאיר נתניהו? | צילום- קובי גדעון, לע״מ

בחודש ינואר, לאחר הפרסום בחדשות 2 ובמקום הכי חם אודות מסע מועדוני החשפנות של נתניהו, שנעשה ברכב בבעלות הממשלה ותוך ליווי של נהג ומאבטח שעבדו בשירות משרד ראש הממשלה, פנינו בבקשת חופש מידע למשרד ראש הממשלה ובה שאלנו כמה עולה יאיר נתניהו, בגיר בן 26 (אז) שאינו נושא בשום תפקיד רשמי, לאזרחי ישראל.

ביקשנו את הנתונים ללא פרטים הנוגעים לעלויות האבטחה, שכן ההחלטות על האבטחה הן של שב"כ ולא של משרד ראש הממשלה. שאלנו על מימון מגוריו של יאיר נתניהו, על מימון כלכלתו האישית (לרבות מזון, ביגוד וכדומה), על תקציב הוצאות אישי, וכמובן – האם נתניהו משלם את חלקו היחסי בעלויות הבית שממומן כולו על ידי אזרחי ישראל בעבור לראש הממשלה ובן/בת זוגו.

אחרי שעברו 70 הימים שבהם אמור היה משרד ראש הממשלה להשיב, הגשנו את העתירה. בית המשפט קבע כי על המדינה להשיב לעתירה עד היום (חמישי), ואחר הצהרים, רק שעה לפני שפג המועד האחרון למסירת התשובה, הגיע מכתבה של רבוטניקוף.

צילום מסך

בידי משרד ראש הממשלה אין את הנתונים | צילום מסך

במשרד ראש הממשלה הוסיפו בתשובתם כי ליאיר נתניהו אין חשבון הוצאות או כלכלה משל עצמו על חשבון המשרד, וגם חשבון הביגוד שלו אינו משולם על ידי אזרחי ישראל. במשרד ראש הממשלה הדגישו כי הם פועלים לפי הוראות "נוהל השתתפות בהוצאות ראש ממשלה מכהן". לפי סעיף 4(א) לנוהל זה, המשרד יממן את הוצאות כלכלת ראש הממשלה, בן/בת זוגו וילדיו הסמוכים על שולחנו – ומתוקף סעיף זה ממומן גם יאיר נתניהו. המשמעות, אפוא, היא שבמשרד ראש הממשלה קובעים כי גבר בן 27 הוא ילד הסמוך על שולחנו של האביו.

חשוב לציין בהקשר זה כי ילדיהם של המתגוררים בדיור הציבורי, בדירות עמידר למשל, נאלצים לעזוב את בית הוריהם מיד כשהם משתחררים מהצבא שכן המשך מגוריהם בדירת ההורים עלול לפגוע בזכאותם של האחרונים להמשיך לחיות תחת קורת גג מסובסדת. בכל מקרה, גם אם הם מקבלים היתר להישאר בדירת ההורים לתקופה מסוימת, שכר הדירה בעבור אותה דירת עמידר יעלה.

ליאיר נתניהו זה לא קורה, וזה גם לא יקרה – בין השאר, כי אף אחד לא בדק מעולם כמה הוא עולה לאוצר המדינה בכל יום שבו הוא גר בווילה שנמצאת בבעלות אזרחי ישראל ברחוב בלפור בירושלים.

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend