המשרד לביטחון הפנים מקים ועדה לבחינת הפיקוח על מחזיקי נשק פרטי

בעקבות הפרסומים במקום הכי חם: במשרד לביטחון פנים יודיעו בקרוב על הקמת ועדה שתפקידה לבחון ולהדק את הפיקוח על מי שיקבלו רישיונות לאקדחים

במשרד לביטחון הפנים צפויים להודיע על הקמת ועדה מקצועית שתחמיר את הפיקוח על מחזיקי כלי נשק פרטיים, זאת בעקבות תחקיר שפורסם במקום הכי חם על הקלות שבה ניתן להוציא רישיונות לאקדח מאז הרפורמה שעשה השר גלעד ארדן בנושא.

בתחקיר שפרסמנו לפני שבוע חשפנו כי הריאיון באגף לרישוי כלי ירייה, ההזדמנות היחידה שבה גורם מהמשרד לביטחון הפנים פוגש את מבקש רישיון האקדח, אורך רק 12 דקות שבהן המבקש כמעט ולא נשאל שאלה כלשהי בדגש על שאלות הנוגעות למבנה אישיותו, איתנותו הנפשית או נסיבות חייו.

בריאיון לתוכנית "סדר יום" ברשת ב' אמר היום הרצל קבלו, ראש אגף רישוי כלי ירייה במשרד לביטחון הפנים, כי פקידי רישוי כלי הירייה אינם אמורים לאבחן את המבקשים רישיון לאקדח אלא רק לשאול שאלות לפי ההנחיות שהם מקבלים. קבלו ציין כי במשרד לביטחון פנים קשובים לביקורת שנמתחה על הקלות שבהוצאת הרישיון לאקדח, ומסיבה זו הורה השר ארדן על הקמת הוועדה.

כזכור, ב-20 באוגוסט חתם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן על תקנות שמאפשרות לכל מי שעשה טירונות ואימון מתקדם בחיל הרגלים (רובאי 07) להוציא רישיון לאקדח ואיתו שתי מחסניות ובהן 50 כדורים. מיד אחרי פרסום התקנות חשפנו כי לאגף לרישוי כלי ירייה גם אין דרך כלשהי לדעת האם למבקש הרישיון יש עבר פסיכיאטרי, וכך גם לרופא המשפחה שמוסמך לחתום על תעודת הבריאות הדרושה לצורך תהליך הרישוי.

למרות הביקורת הציבורית ועל אף הכוונה להקים ועדה כדי לבחון את דרכי הפיקוח על מקבלי הרישיונות לנשק, במשרד לביטחון הפנים ממשיכים בינתיים כרגיל בחלוקת האקדחים לפי המדיניות המקלה, כאשר מעריכים כי אחרי החגים זרם המקבלים רישיונות יגבר.תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend