גיבוי ציבורי לשרון שפורר מול דודו דגמי - המקום הכי חם בגיהנום

גיבוי ציבורי לשרון שפורר מול דודו דגמי

בעקבות חשיפת התביעה של חברה שהיתה בבעלות סוחר הנשים (לשעבר) דודו דגמי נגד העיתונאית שרון שפורר, החלה היום לפעול התארגנות אזרחית במטרה ...

בעקבות חשיפת התביעה של חברה שהיתה בבעלות סוחר הנשים (לשעבר) דודו דגמי נגד העיתונאית שרון שפורר, החלה היום לפעול התארגנות אזרחית במטרה לתת לשפורר “חומת מגן” כלכלית למקרה שהחברה תזכה בתביעת הדיבה וייפסקו לה הפיצויים שדרשה – 1.68 מיליון שקלים. חברת אורבן נדל”ן (בעבר, ד.ד. מיזמים) תבעה את שפורר לפני כשנתיים, לאחר שזו התעקשה לכנות אותה שוב ושוב “חברה מפוקפקת”, בעת שאסור היה על פי צו בית משפט לחשוף את הקשר של החברה לבעליה, דגמי. לפני כשבועיים התירה השופטת לפרסם את הקשר של דגמי לחברה שהיתה בבעלותו.

הרעיון לתת לשפורר גב כלכלי ציבורי הועלה לראשונה בטוויטר על ידי ח”כ מיקי רוזנטל (עבודה), שנתבע תביעה דומה כעיתונאי על ידי משפחת עופר על סרטו “שיטת השקשוקה”, וקיבל תמיכה ציבורית אפקטיבית. התביעה נגדו הוסרה בסופו של דבר, ומשפחת עופר אף נאלצה לפצות אותו עבור ההוצאות המשפטיות.

ארגון העיתונאים המשיך את היוזמה ופרסם היום קריאה לעיתונאים ולציבור להתחייב לשלם 560 שקלים לאדם, במטרה להגיע ל-3000 נרשמים, כדי לכסות את הפיצויים, באם ייפסקו כאלה. המטרה: לנטרל את גורם ההפחדה שבתביעות דיבה כגון אלה.

בשעות הראשונות עשרות אנשים הפיצו את הקריאה, ומארגני היוזמה סיפרו כי ההיענות הולכת וגוברת. עוד ועוד אנשים שלחו מיילים והתחייבו לשלם חלק מהחוב העתידי, במקרה שתביעת הדיבה נגד שפורר אכן תצליח. אחרי פחות מ-24 שעות התגייסו 1100 איש, יותר משליש מהדרוש, לתת ערבות לשפורר, וההיענות נמשכת.

עדכון: הגיוס הושלם לאחר יומיים, כשבחמישי בבוקר נאספו התחייבויות של 3000 איש. משלב זה, כל מצטרף נוסף מקטין את סכום הכסף שיצטרכו לשלם הוא וחבריו, במקרה ששפורר תחויב לשלם לחברת אורבן פיצויים.

לכתבה במקום שסייעה בחשיפת הסיפור

הנחיות ההצטרפות לתמיכה בשפורר:

יש למלא את הטקסט למטה, את הפרטים ולשלוח למייל: gam.ani.shpurer@gmail.com

אני, ………….., ת”ז ………… שמח/ה להצטרף לחומת המגן הציבורית שתעמוד לעיתונאית שרון שפורר בתביעת ההשתקה שהוגשה נגדה על ידי חברת הנדל”ן אורבן (לשעבר מיזמים, שהיתה בבעלותו של העבריין המורשע ומי שהיה סוחר הנשים דודו דגמי) בגובה 1.68 מיליון שקלים, זאת בעקבות פוסט שפרסמה בדף הפייסבוק שלה ובו כינתה את החברה “מפוקפקת”.
היה ויפסוק בית המשפט לשרון שפורר דמי פיצויים בגובה כלשהוא, אני מתחייב/ת לקחת חלק ולסייע לה בסכום שלא יעלה על 560 שקלים, זאת בתנאי שיהיו לפחות עוד 2999 תומכים אחרים המתחייבים לסכום זהה. היה ומספר המתחייבים יעלה על 3000 איש, יחולק סכום הפיצוי, אם יפסק כזה בכלל, בין כל אלו והנטל יפחת בהתאם.
שרון שפורר חשפה בתחקיריה העיתונאיים ובכתיבתה בהמשך תמונת מצב מדאיגה בה עבריין מורשע ומי שהיה סוחר נשים מהגדולים בישראל הפך לאיל נדל”ן משגשג בחסות הסכם “עד מדינה” שחתם עליו עם הפרקליטות וזאת מבלי שהדבר נודע לציבור הרחב ולמי שבא עמו בקשרים עסקיים. בכך מילאה שפורר את שליחותה העיתונאית והביאה לידיעת הציבור מידע בעל חשיבות רבה.
אני לוקח/ת על עצמי התחייבות כספית אפשרית זו מתוך רצוני לתמוך בחופש העיתונות בישראל, בזכות הציבור לדעת ומתוך כוונה להציב כוח ציבורי נגדי לאיום הנשקף לעיתונאים המבקשים לבקר בעלי הון, באמצעות תביעות השתקה כגון זו.
גם אני שרון שפורר.
שם:
עיסוק (אופציונלי):
מייל:
טלפון:

תגובות

Send this to a friend