הממונה החדש על שוק ההון העביר עובדת מתפקידה: "כדי שלא יעלילו עליי"

ההחלטה הראשונה של משה ברקת, הממונה החדש על שוק ההון: להעביר מתפקידה את ס', הנהגת של קודמתו בתפקיד. ברקת: "מעריך נשים, אבל כאן מדובר במרחב אינטימי"

משה ברקת יתמנה היום באופן רשמי לתפקיד הממונה על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר. ברקת, שכיהן בשנים האחרונות כיועץ לגופים פיננסיים שונים וגם היה יו"ר חברת הפניקס, כבר קיבל החלטה ראשונה לקראת כניסתו לתפקיד: העברתה של ס', נהגת הממונה על שוק ההון והביטוח מתפקידה - משום שהיא אשה.

צילום: רו"ח קסלמן וקסלמן ב-flickr

"שלא יעלילו". משה ברקת | צילום: רו"ח קסלמן וקסלמן ב-flickr

בשיחה עם המקום הכי חם אישר ברקת את הדברים. "תראי את העבר שלי, תמיד התנהגתי בצורה מכובדת לנשים ואף אחד לא יכול לטעון אחרת", אמר, "אני מאוד מעריך נשים, אולם כאן מדובר במרחב אינטימי ואני מעדיף להיות זהיר כי מישהו עלול להעליל עליי. לכן גם לא תמצאי אותי בחדר סגור עם אשה.

"צריך להבין, לא מדובר בתפקיד של מנהלת וזה לא משהו נגד נשים. זה גם לא בא ממקום דתי או משהו כזה, אלא רק מבחינת נוחות. התפקיד שאני לוקח על עצמי הוא ציבורי, ועם כל המשימות שיש בו אני מעיק מספיק על המשפחה שלי, ולא רוצה להעיק עליהם בעוד דברים".

באוצר הסבירו היום כי משרת הנהגת היא מינוי אישי ולא מינוי בתקן שעובר את אישור נציבות שירות המדינה. מסיבה זו קל יותר, מבחינת טכנית, להעביר את הנהגת מתפקידה.

תגובות

|

Send this to a friend