פייסבוק מחפש את הפטמה

שלומית הברון
ערה?
ילידת רחובות. יו"ר עמותת אחת מתוך אחת, שוקעת לפעמים בהזיות על מין ומחנכת למיניות בריאה

פייסבוק מחפש את הפטמה

שלומית הברון
לפייסבוק אין לב, אין היגיון, אין ערכים. לפייסבוק לא אכפת. הוא קבע כללים ואם אתם מפרסמים פורנוגרפיית ילדים מוסווית, זה בסדר

היום האח הגדול פייסבוק העמיד אותי בפינה ל-24 שעות וחסם את גישתי ויכולתי להעלות פוסטים ולהגיב על פוסטים – הוא נתן לי עונש והוריד את העמוד העסקי שלי מהאוויר ל-24 שעות. הסיבה? ציצים. ולא סתם ציצים, אלא ציצים לא מנותחים. לא משופצים. לא של דוגמנית. ציצים עם פגמים. עם פטמות רגילות כאלה. סתם. לא אופרות. ציצים בלי פוטושופ. ציצים כמו שלי.

מעשה שהיה כך היה. אתמול שוטטתי ברשת וגיליתי את כתבתה של נעמי קרן "100 תמונות של שדיים: בלי פילטרים, בלי פוטושופ", באופן טבעי – התלהבתי. סיבות?

1. ציצים
2. לא מנותחים
3. בלי פוטושופ

בתור מחנכת למיניות בריאה, אני תרה אחר פרויקטים כאלה בדיוק ומעלה אותם בעמוד שלי (חפשו בפייסבוק "מידע אמין על מין". תדמיינו שנתתי כאן קישור – אבל אתם מבינים - העמוד חסום, אז אין לי קישור), זה חינוכי. זה פוקח עיניים, זה מאיר לבבות, זה מזעזע את מי שרגילים לראות רק ציצי מדוגמן ומטלטל את המחשבה, וזה מעודד את אהבת הגוף הנשי. את קבלתו. זה עוזר לבני ובנות נוער לפתח עין ביקורתית וזה הרי המקצוע שלי כולו.

אתם בטח מדמיינים שהעליתי משהו כזה:

אבל אתם טועים לאללה. זה היה עובר בפייסבוק בלי בעיה. למה? חתיכת בד. כלומר – נכון, הנשים האלה עירומות, אבל הן לגמרי עומדות בסטנדרטים המוסרניים של הדיקטטור פייסבוק. הפטמה שלהן מכוסה. העובדה שלחלק מהן רואים את הפות דרך הבד הדקיק שמכסה אתו, זה סבבה. העובדה שהן מרוחות בשמן? אחלה. העובדה שכולן רזות? רגיל. העובדה שכולן עברו פוטושופ רצחני – טוב, נו, אלא מה? העובדה שרובן עומדות בתנוחה לא הגיונית ומקפלות את האיברים שלהן בצורה מוזרה? אחרת – איך נדע שהן "סקסיות" ועוד יותר מזה, שהן זמינות ומוכנות לסקס?

בפועל, מה שהעליתי נראה ככה:

בפייסבוק מה שקובע זו הפטמה. יש פטמה? פוגעני. אין פטמה? אחלה – מבחינתי זה יכול להיות פורנו עם כוכב על הציצים. זה עובר. רבות נכתב בעבר על זה שפייסבוק סינן תמונות של נשים מניקות ותייג אותן כפוגעניות. זה עורר מחאת מניקות, והוביל את פייסבוק להודיע שאישה שמאכילה את תינוקה לא פוגעת ברגשות הציבור. תודה.

לפייסבוק אין לב, אין היגיון, אין ערכים. לפייסבוק לא אכפת. הוא קבע כללים ואם אתם מפרסמים פורנוגרפיית ילדים מוסווית עם כוכבים על הפות זה בסדר, אבל אם אתם מפרסמים תמונות של אמנים מפורסמים או את התמונה הכי מפורסמת "מקור העולם" – אתם תיחסמו. למה? כי פות.

אז כדי לנקום:

· יציקות של פות. קירות שלמים של יציקות של פות. במוזיאון. מהמם.

· אמנות פין– כלומר, יש פה תמונות, איורים וצילומים של פין. פינים ממש מעניינים. זה נראה אחרת וגורם לחשוב.

· לוח פינטרסט עם איורים, גרפיטי וציורים של פות– מהמם.

אז תכנסו, צפו ותנקמו בשמי בפייסבוק בכך שתסתכלו על הגוף שלנו בצורה אחרת, לא בצורה הפורנוגרפית המוכרת. גוף. אמיתי. שלנו. אחר.

תגובות לפייסבוק מחפש את הפטמה

תגובות לפייסבוק מחפש את הפטמה

עזרו לנו להמשיך לעשות כאן עיתונות. עשו לנו לייק או שייר או ציוץ והכי טוב - הכל ביחד

x