בניגוד לחוק: מובילי קמפיין הרבנים ההומופובים מנסים לגייס בנות שירות

במרכז ליב"ה, הגוף שפרסם את מכתב הרבנים על "טרור להט"בי" מנסים לגייס צעירות כבנות שירות, זאת על אף שאין להם היתר לעשות כן, ובניגוד לחוק. מרכז ליב"ה: "אין תגובה"

צילום: המקום הכי חם בגיהנום

המודעה שפורסמה בעיתון עולם קטן | צילום: המקום הכי חם בגיהנום

מרכז ליב"ה, אחד הארגונים ההומופוביים בישראל, המתגאה בהיותו אחד ממפזרי השנאה המובילים כלפי קהילת הלהט"ב בארץ, מנסה לגייס לשורותיו בנות שירות – זאת על אף שלגוף זה אין כל היתר או אישור לקלוט ולהפעיל בנות שירות.

מרכז ליב"ה שהוקם בשנת 2013 וטוען כי הוא שומר על "ליבה יהודית בציבוריות הישראלית" הוא הגוף שעומד מאחורי מכתב "הטרור" הלהט"בי שפורסם בשבוע שעבר בתמיכת 200 רבנים חרד"לים. במכתב נטען כי ילדים למשפחות להט"ביות "יהיו אומללים אם לא יאומצו במשפחות נורמטיביות" ושהומואים רוצים "להרוס את מושג המשפחתיות ולהפוך את הסוטים לגיבורים". בנוסף מארגן המרכז הפגנת מחאה מול מצעד הגאווה שייערך בירושלים מחר (חמישי).

צילום מסך

נורמלים? פוסט של ליב"ה בפייסבוק | צילום מסך

יתכן שהעלייה הדרמטית בפעילות מרכז ליב"ה בעקבות הקמפיין ההומופובי הביאה להחלטה להתחזק בעזרה נוספת. מודעת דרושות שפרסם הארגון בעלון בתי כנסת בשם "עולם קטן" המופץ בכל הארץ מזמינה מועמדות לתפקיד בת שירות לפנות לפרטים. לפי חוק שירות לאומי-אזרחי משנת 2014, כל גוף שמבקש לשמש "גוף מפעיל", כלומר ארגון שמגייס בנות שירות לאומי לשורותיו, צריך לבקש לכך אישור ולהצהיר כי אינו עוסק וכי לא יעסוק "בפעילות שיש בה משום תעמולת בחירות או פעילות בעלת אופי פוליטי-מפלגתי".

מבדיקה שערך המקום הכי חם עולה מרכז ליב"ה לא אושר מעולם כגוף שרשאי לגייס לשורותיו בנות שירות לאומי, ולמעשה מעולם לא פנה לשירות הלאומי כדי לקבל אישור כזה. בתגובה לשאלות אמרו בדוברות השירות הלאומי: "לשירות הלאומי לא בוצעה פנייה מגוף זה, והוא אינו מוכר כגוף מפעיל בו כלל".

בשיחה בלתי רשמית עם ליב"ה נמסר שהם אכן מחפשים בת שירות לאומי דתייה שתהיה אחראית במה שהגדירו "תחום של נוער" - גיוס בני נוער לפעילויות השונות שעושה המרכז, ובהן כאמור גם פעילות הומופובית ענפה.

לשאילתה רשמית שנשלחה בנושא היעדר תקן חוקי לבת שירות לאומי במרכז ליב"ה, או אף בקשה לקבל תקן זה השיבו במרכז ליב"ה: "אין תגובה".

תגובות

|

Send this to a friend