מה עושים עם נחקר שותק?

לשעבר איש שטח בשב"כ על האמצעים המיוחדים בחקירות הקטינים החשודים ברצח עאישה א-ראבי

מאיר אטינגר, מנהיג תנועת המרד  | מתוך: ״זמן אמת״ כאן 11

מי שבערב שבת במקום ללבוש חולצה לבנה לובש מכנסיים שחורים ויורד לכביש אפל ומבצע מארב אבנים לרכבים פלסטינים הוא לא הילד של כולנו.

נערים היוצאים באישון לילה ומשליכים בקבוקי תבערה לבית של משפחה פלסטינית ועוברים על הדיבר 'לא תרצח' אינם הילדים של כולנו. הם ההפך הגמור וראויים לכל גנאי.
הנערים שעוברים תדרוכים ושיחות מוטיבציה מצד פעילי ימין קיצוני, מגעים לשב"כ מוכנים לחקירה כשעיקר המסר הוא לשתוק ולא לדבר עם החוקרים.

בדיוק כך קרה גם עם חמשת הקטינים שארבעה מהם שוחררו אתמול.

מה עושים עם נחקר השותק? מסיבות ברורות חוקרי שב"כ שומרים על מקורות המידע ושיטות העבודה. זה מוביל לפיענוח מודיעיני שמסייע לסכל פיגועי טרור יהודי אך מקשה מאוד להעביר את הפיענוח המודיעיני לראיות שיאפשרו העמדה לדין והרשעה בבית משפט. פסילת בית המשפט את ההודאות שנגבו מהקטין המואשם בפרשת רצח משפחת דוואבשה בכפר דומא, יגרור בהכרח בדק בית בשירות הביטחון. פסיקתו בדרכים שחרגו מהמותר והדבר בהכרח יוביל ליתר הקפדה בשרות בנושא זה. הפסילה אגב מוכיחה שבניגוד לאמירות עורכי הדין מטעם החשודים בית המשפט אינו חותמת גומי של שב"כ.

השירות מפעיל סוכנים ולא חוסך מאמצים בניסיון לעצור את הטרור היהודי. ההצלחות שלהם חוסכות שפיכות דמים של ערבים ויהודים.

אנשי ימין קיצונים ועורכי הדין שמייצגים אותם מארגון "חוננו" ימשכו במסע שמטרתו לגרום לנו לחשוב אחרת. הם רוצים שנחשוב שהנערים התמימים, שכל אחד מהם יכול להיות הבן של השכן ממול, עוברים עינויים בחקירות על לא עוול בכפם. הם אומרים לנו שאין דבר כזה טרור יהודי. אירועי "תג מחיר" הם בסך הכל נערים שובבים. מסע ההכפשות כנגד שירות הביטחון מתנהל בהובלת מספר רבנים ואישי ציבור כולל חברי כנסת. מסע הכפשות שמתנהל בלי הפרעה וללא גיבוי לחוקרי השירות שנלחמים בטרור היהודי.

שריפת דגל ישראל על ידי אחד העצורים בפרשת הטרור היהודי | צילום: תקשורת שב״כ

 

תנועת המרד: עשרות נערי גבעות עוסקים בטרור

התופעה שמכונה "נערי גבעות" מוכרת מאמצע שנות התשעים והיא אתנו כבר יותר מעשרים שנה.

נוער בסיכון שנפלט ממסגרות של החינוך הדתי ועולה לגבעות בלהט אידאולוגי שהולך ומקצין עד כדי ביצוע בפועלות טרור. מדובר במאות צעירים כשמתוכם כמה עשרות התדרדרו עד כדי פעולות טרור של ממש. כמה קבוצות של נערים פועלות כמעט באין מפריע בשטח בניגוד לחוק. מולם יחידה לא גדולה בתוך שב"כ שתפקידה סיכול טרור לא ערבי בסיוע היחידה לפשיעה לאומנית במחוז ש"י של המשטרה.

המטרה המוצהרת של הנערים האלה היא לשנות את המציאות הדמוקרטית בישראל. הכוונה המוצהרת שלהם היא ניסיון למרוד בשלטון, להפיל את הדמוקרטיה ולכונן בישראל משטר מלוכני. לא פחות.
2015 הייתה שנת השיא של ההתארגנות הזאת במהלכה נתפס ופורסם מסמך מצמרר תחת השם "מסמך המרד", שכתבו נערי הגבעות.
במסמך משולה המדינה לבניין ללא יסודות שאותו צריך להרוס לפני שמתחילים לבנות את מדינת ההלכה מחדש. כותבי המסמך ציינו ש"רעיון המרד הוא מאוד פשוט, למדינה יש המון נקודות תורפה, נושאים שבהם מהלכים על קצה האצבעות, מה שאנחנו נעשה זה 'להדליק' את כל חביות הנפץ האלו, את כל הסתירות בין היהדות לדמוקרטיה". בהמשך מסביר ש"המטרה היא ערעור יסודות המדינה עד למצב שבו היהודים מוכרחים להכריע אם הם חפצים במהפכה או בדיכוי המרד... ה'מרד' לא יאפשר את קיומה של המדינה באותה צורה".

כותבי המסמך מציבים חמישה יעדים: מינוי מלך, ביעור עבודה זרה, בניין המקדש, גירוש הגויים וכפיה דתית במרחב הציבורי. הם לא מהססים להצהיר שלא יצליחו לשנות את המדינה "בלי שנהיה מוכנים למסור את הנפש בפועל", תוך שמבהירים ש"כאשר יש מרד הרבה יותר קל נפשית להשליך עצמם לתוך אש מסירות הנפש".
מאז חשיפת המסמך המצב בשטח רק הלך והחריף.

אצל החשודים שנעצרו בחשד למעורבות ברצח עאישה א-ראבי נמצא דגל ישראל עליו כתוב "מוות לציונים" וצלב קרס במרכז הדגל. עוד נמצא סרטון שבו מתועדים הנערים מציתים את דגל ישראל.

הנערים החשודים הם ההפך הגמור מהילדים של כולנו. הם גם ההיפך הגמור מהנוער חובש הכיפות הסרוגות, שמתנדב לשרת ביחידות קרביות ומוכן לסכן את חייו למען אותו דגל.
במערכה נגד הטירוף של הנערים האלה מוצאים את עצמם חוקרי השב"כ והמשטרה בודדים. גינויים מ"קיר לקיר" לא נשמעו, מלבד נשיא המדינה ריבלין שהזהיר בטקס השבעת שופטים השבוע מפני "מתקפה חסרת אחריות על האנשים שתפקידם לשמור ולהגן על בטחון ישראל מאיומים מבית ומחוץ".

מסע הסתה נגד שב"כ ואין גיבוי מהממשלה והעומד בראשה   

כשאין בשיח הציבורי גיבוי לפעולות האלה של השב"כ המשמעות היא רוח גבית לטרור היהודי. כאשר מנהיגי ציבור ביהודה ושומרון, רבנים ונבחרי ציבור אינם מגנים הם בעצם מעודדים את הטרוריסטים של נוער הגבעות להמשיך בדרכם.

אותם ראשי ציבור שיאמרו בחדרי חדרים שהתופעה מדאיגה וחייבים לטפל בה, יהססו מלומר את הדברים בפומבי. כאשר אין גיבוי מנבחרי הציבור לאנשי שרות הביטחון פעולות הטרור ימשכו. מסע ההסתה כנגד אנשי השטח של השרות שלא מקבלים גב מצד ראש הממשלה והשרים פוגע במי שפועלים להגן על הדמוקרטיה הישראלית.
יש בישראל שרות ביטחון אחד, אין שב"כ טוב שמסכל טרור ערבי ושב"כ רע שפועל נגד טרור יהודי. שירות הביטחון פועל נגד מי שמנסים למוטט את ישראל ולחרבה מבית ומחוץ.

סרטון גיוס | שירות הביטחון הכללי

נוער הגבעות אינו הבעיה של שרות הביטחון הכללי בלבד. הטיפול בנוער הגבעות צריך לכלול מנהלת המאגדת בתוכה את אנשי משרד החינוך שיפעלו למניעת נשירת נערים מהישיבות התיכוניות, את אנשי משרד הרווחה שיטפלו בנערים ובמשפחותיהם, את גורמי הצבא שינסו לגרום לנערים האלה להתגייס לצה"ל. רק בסוף צריכים לבוא חוקרי המשטרה ואנשי השב"כ. מנהלת כזאת לא נראית באופק. אין כיום אינטרס פוליטי לנבחרי הציבור לפעול ביד קשה נגד נוער הגבעות. הם חוששים שמהלך כזה יפגע בהם פוליטית. נערי הגבעות מזהים את הוואקום הזה ושואבים ממנו עידוד להגביר את פעולותיהם המסוכנות.

הכותב שירת במשך 23 שנים בשב"כ כאיש שטח וריכז את איסוף המודיעין בחקירת יגאל עמיר. פרסם את הספר "יצחק" על רצח ראש הממשלה. כיום עוסק בחינוך ומרצה בנושא חיזוק הדמוקרטיה

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend