מי מהם הוא המפגין ה-500?

הם לא "500 מפגינים שבג"ץ אישר להם להפגין בכיכר גורן". הם 500 אנשים שלכל אחד מהם יש סיפור, יש פנים, ויש סיבה להגיע לפתח תקווה במוצאי שבת. ככה הם נראים

צילום: דן חיימוביץ, אלדד רפאלי, אבירם בר-עקיבא, איתן מולר, ורד שדות, עודד יריב, אורן לבון

בחצי השעה הראשונה עוד חיפשו את "המפגין ה-500", זה שאחריו ייסגרו שערי ההפגנה, לפי החלטת בג"צ, והבאים אחריו יישלחו להפגין בפארק עלום שם. בשלב מסוים אכן סגרה המשטרה את המתחם שיועד להפגנה, מול מדרגות קניון גנים בפתח תקווה, והבאים אחריו הצטרפו להפגנה מבחוץ.

המשטרה - שלפי אותה החלטת בג"צ אמורה היתה לחסום את האיזור ולהפנות את המפגינים למקום אחר - לא התערבה, והניחה לכ-2000 איש להגיע למקום ללא הפרעה. הם התפזרו בכיכר ממול ועל הגבעה הסמוכה. הסדר נשמר. אנשים לא ירדו לכבישים ובוודאי לא חסמו אותם. כל טענות המשטרה על הפרות סדר באירוע אינן נכונות, ונועדו כנראה לסיבוב הבא בבג"צ.

פוטואקטיב (דן חיימוביץ & אלדד רפאלי) שמה לעצמה מטרה לתת פנים למפגינים. עד כה הם צילמו כ-300 מהם בסטודיו נייד שהקימו במתחם ההפגנות. המטרה, לדבריהם, היא "לסמן את האנשים המיוחדים האלה המוחים, את אלה שמאמינים באפשרות לשינוי, באפשרות לדיאלוג נוקב ומיוחד עם אנשים רבים, שיוצאים מאזור הנוחות, דואגים להמשכיות, שיש להם רצון לחיות ולגדל ילדים במדינה שפויה ודמוקרטית".
אנו נמשיך להעלות את הצילומים, הרבה אחרי המפגין ה-500.

תגובות

|
X
X

Send this to a friend