- המקום הכי חם בגיהנום

“אדוני היושב ראש, כנסת נכבדה, ברצוני להציג בפניכם את הצעת החוק שלי חוק “אל תתעסקו עם ראש ממשלה מכהן”. כרגע ...

“אדוני היושב ראש, כנסת נכבדה, ברצוני להציג בפניכם את הצעת החוק שלי חוק “אל תתעסקו עם ראש ממשלה מכהן”.

כרגע יש בארץ מצב אבסורדי, שכל אחד, לא רק אזרחים אגב, אלא גם זרים שמתחזים לתיירים, יכול להביע עמדות מנוגדות לעמדותיו של ראש הממשלה, ואף לדבר סרה בראש הממשלה, וזה פשוט בלתי מתקבל על הדעת, שראש הממשלה שלנו עם סדר היום העמוס שיש לו, יוכל להגיב לטענות. מדובר בניצול ציני של אמצעי התקשורת ושל חוסר המשילות שקיים בארץ.

אני מאמין גדול בדמוקרטיה, ועל מנת שנוכל להמשיך לקיים פה דמוקרטיה, עלינו להכיר גם בעקרון הדמוקרטיה המתגוננת. לא ייתכן שינתן פתחון פה לכל מי שרוצה להביע עמדות שאינן תואמות את דעותיו של הרוב הדמוקרטי. דמוקרטיה טובה חייבת לדעת להתגונן מפני עמדותיו של המיעוט, על מנת להגן על ראש הממשלה, שגם אם לא בחרת בו, חבר הכנסת טיבי, הוא עדיין ראש הממשלה של כולנו והפנים של המדינה בחו”ל.

אני רוצה לציין שהצעת החוק שלי לא תואמה עם ראש הממשלה, וייתכן שאפילו מנוגדת לעמדותיו, ולא אכפת לי אפילו להתעמת על הסוגיה מול ראש הממשלה, כי מדובר בסוגייה עקרונית ומהותית, ואני מאמין שמנהיגות אמיצה צריכה לפעול בצורה ערכית ולטובת העם, גם אם ראש הממשלה מתנגד. תודה רבה”

“תודה רבה לחבר הכנסת יואש קיב, ועכשיו ניגש להצבעה, ואז חברת הכנסת ד”ר עקנקת בקרקוקו תציג את הצעת החוק שלה “הטלת דמי מזונות על ארגוני ואנשי שמאל שמתכחשים לאבהותם על הילד של כולנו”, ונקפל פה את העסק”

חבר הכנסת יואש קיב

תגובות

Send this to a friend