אל על ורני רהב מציגים: כך תשלטו בסיקור התקשורתי

העיתונאים שעלו לטיסה התמסרו לסיפור החדש של אל על: לא הדרת נשים, אלא שירות Wi-Fi חדש במטוסים

עיתונאים רבים בישראל עצרו אתמול את נשימתם ואת עבודתם למשך 24 שעות והתפנו לסקר את ההתרחשות הטכנולוגית החשובה ביותר של השנים האחרונות בישראל. לא מדובר בפיתוח טכנולוגי נדיר של מכון ויצמן ולא בהברקה חדישה בהייטק, אלא בהכנסת שירות אינטרנט אלחוטי בתשלום לחלק ממטוסי אל על.
בחמש אחר הצהריים עלתה שורה של עיתונאים, בעיקר כתבי טכנולוגיה ממגוון אתרים ועיתונים, למטוס אל על לפריז. חברת אל על הטיסה אותם במחלקת עסקים ומימנה להם שהות של לילה בעיר, הכל במטרה לבדוק כל אספקט ב-Wi-Fi בזמן הטיסה.

צילום: שאטרסטוק

אולי תשבו בהפרדה מגדרית, אבל מעכשיו תוכלו לספר על זה בפייסבוק בזמן הטיסה. אל על | צילום: שאטרסטוק

היום, עוד לפני שובם לארץ, התמלאו אתרי החדשות בדיווחים על האינטרנט האלחוטי של אל על. הזזת נשים מהמושבים שלהם בשל דרישות חרדים? ביטולי טיסות? דו"חות כספיים עלובים? – כל זה נשאר בחוץ לטובת שירות הגלישה בתשלום של אל על. כבר הבוקר התפרסם במוסף החדשות של העיתון "ידיעות אחרונות" עמוד שלם על השירות במטוסי אל על וכנהוג בידיעות, פורסמו טורים בעדו ונגדו. העיתונאי ישראל וולמן דיווח בעצמו על חוויותיו מהטיסה.


בקבוצת "ידיעות אחרונות" לא הסתפקו בכתב אחד שיחווה דעתו. אתר ynet שלח את כתב הטכנולוגיה שלו גיא לוי לסיור, וגם הוא שיתף את קוראי האתר החדשותי בחוויותיו ואף העלה תמונה בכתבה שבה נכתב "שידור ישיר של חצי הגמר בגובה 30 אלף רגל". בצירוף מקרים מעניין העלה מייקי לוי, כתב הטכנולוגיה של "וואלה!", לדף שלו בפייסבוק תמונה ממחלקת העסקים של אל על שמציגה אותו צופה בחצי גמר המונדיאל בטלפון הנייד וליווה את התמונה בכיתוב: "רואים מונדיאל גם מגובה 36 אלף רגל". הדיווחים האלו הצטרפו לדיווחים של כתבים באתרים השונים שלא שלחו נציג לטיסה אבל כן פרסמו בקצרה את ההודעה על השקת השירות החדש.

מייקי לוי וואלה

תראו אותי רואה משחק במחלקת עסקים! מייקי לוי, וואלה | צילום מסך

חלק מהעיתונאים שטסו שילבו ביקורת עדינה בכתבותיהם על השירות החדש של אל על (למשל: שהפלא מתחיל רק אחרי 30 דקות טיסה ולא מיד), אבל בשורה תחתונה מנכ"ל אל על, שבוודאי סובל בחודשים האחרונים מעיון בעיתונים בבוקר וצפייה בחדשות, כמו גם יח"צן החברה רני רהב שמוצף, יש לשער, בפניות עיתונאים לקבלת תגובות, יכלו להיות מאוד מרוצים היום. הם קיבלו בדיוק את מה שרצו. "העתיד הגיע", צוטט מנכ"ל החברה, ומטוסיה קישטו את עמודים.
עיתונאי שמכיר את פרטי הטיסה סיפר כי אל על שלחה למערכות העיתונים והאתרים הזמנה לטיסה טכנולוגית לצורך השקת מערכת ה-Wi-Fi וביקשה "למנות נציג לנסיעה". הנסיעה, פירטה ההודעה, תימשך כ-28 שעות כאשר יוצאים מישראל ביום שלישי בחמש אחר הצהריים וחוזרים היום, רביעי, בעשר בלילה.
פנינו למשרד יחסי הציבור של רהב וביקשנו תגובה וכן את רשימת העיתונאים והבלוגרים שהחברה הטיסה, שכן מדובר בחברה ציבורית ובאנשי תקשורת ולא בחשיפת פרטים אישיים כך שעל פניו נראה שאין סיבה שהחברה לא תפרסם באופן גלוי ושקוף את הרשימה. עד כה לא קיבלנו תגובה וגם לא רשימה, אולם נפרסם אותה ברגע שתגיע.

הציוץ של נדב אבוקסיס

אל על צייצה אתמול בחשבון שלה בטוויטר על השירות החדש שנושא את הסלוגן "הבאנו ווי פיי עליכם". המגיבים, שלא כמו העיתונאים המוטסים, לא עושים לה הנחות. הסטנדאפיסט נדב אבוקסיס, למשל, היה אחד הראשונים להגיב כששאל האם יהיה ווי פיי נפרד לגברים ונשים. אל על ורהב, כנראה מרוצים מהתרגיל התקשורתי המתוחכם, לא טרחו להשיב, עדיין.

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend