רשות המסים נזכרה הבוקר בקובי מימון: זימנה את ארגזי החקירה הישנים

הלחץ התקשורתי עשה את שלו: אחרי שבע שנים, חוקרי רשות המסים מסירים את האבק מתיקי החקירה בעניינו של טייקון הגז והנדל"ן. סיפור החקירה המוקפאת נחשף לראשונה במקום הכי חם בגיהנום

כפי שנחשף לאחרונה במקום הכי חם בגיהנום, זה שבע שנים שרשות המסים ממסמסת את החקירה נגד טייקון הגז והנדל"ן קובי מימון. הבוקר הגיעו חוקרי מחלקת החקירות של תל אביב ברשות המסים לחולון, משרדיה של מחלקת החקירות מרכז ברשות, ואספו משם את כל החומרים מאותה חקירה ישנה.

הדבר נעשה רק כמה שעות לפני פרסום כתבת תחקיר תחקיר אודות קובי מימון שעשה העיתונאי רביב דרוקר בתוכניתו "המקור" בערוץ 10. זאת בנוסף לשורה של פרסומים אודות התנהלות רשות המסים בכל הנוגע למימון, ולאחר חשיפות המקום הכי חם בגהנום על האופן שבו נגדעה באיבה החקירה נגד הטייקון ב-2011.

צילום: רשות המסים

החקירה מתחדשת. מימין: משה אשר מנהל רשות המסים, סגן השר יצחק כהן ושר האוצר משה כחלון ידידו של קובי מימון צילום: רשות המסים

את ההוראה לאסוף את החומרים שנאספו בחקירה הישנה נתן רון חכם, סמנכ"ל החקירות ברשות. חכם טען לפני שמונה שנים, כשלידיו הגיעו חומרי חקירה בעניינו של מימון, שאין לו כח אדם ומשאבים לטפל בחקירה והעביר אותה לפקיד שומה חקירות מרכז דאז דוד ואנונו.

ואנונו החל לטפל בתיק החקירה נגד מימון. הוא פגש את אנשי רשות ניירות ערך ואנשי הפרקליטות בנושא, אך אז נעצר בחשד לקבלת שוחד וכעבור זמן קצר הורשע ונשלח למאסר. מאז העלה תיק החקירה אבק ברשות המסים.

 זה שלא רצה לחקור, זה שרצה ונכנס לכלא: כך מוסמסה חקירת קובי מימון

אחד האישומים נגד ואנונו (סעיף שבו לא הורשע) היה כי ניסה לשחד את קובי מימון. מי שסיפר על השוחד לכאורה למשטרה היה יואל מוגמי, מי שהיה יועץ בכיר לציפי לבני במפלגת קדימה וחבר קרוב של מימון. בעדותו בבית המשפט סיפר מוגמי בין היתר על החברות הזו והעיד כי מימון סייע לו בטיפול רפואי שקיבל וכן העסיק אותו כגנן בביתו.

יואל מוגמי

טען שואנונו שיחד את מימון. יואל מוגמי

עדותו של מוגמי כי ואנונו ניסה לשחד את מימון נמצאה לא אמינה והשופט קבע כי אי אפשר להתבסס עליה לבדה. עם זאת הורשע בקבלת שוחד מאדם אחר - אמרגנו של הזמר קובי פרץ  - ובעקבות ההרשעה נשלח למאסר.

ברשות המסים סירבו להגיב לנאמר בידיעה.

תגובות

|
X
X

Send this to a friend