זה שלא רצה לחקור, זה שרצה ונכנס לכלא: כך מוסמסה חקירת קובי מימון

חקירת רשות המסים נגד טייקון הגז והנדל"ן קובי מימון תקועה זה שנים. היחיד שרצה לקדם אותה נכנס למאסר, וכל השאר עסוקים במסמוס שלה. העובדה ששר האוצר כחלון הוא חבר אישי של מימון, לא ממש נותנת מוטיבציה לחוקרים

"בעלת צימר שלא דיווחה על הכנסות של 12,000 שקלים", "מוביל באילת לא רשם הכנסות של 27 אלף שקלים", "חקלאי השכיר את הלול בתמורה ל-52,650 שקלים ששולמו בצ'קים דחויים ולא נרשמו בספרים", וגם בעלת גן, מפעילת קייטנה, קוראת בקלפים לידוענים ופוליטיקאים וכל נהגי המוניות בשדה התעופה בן גוריון.

כל אלה כיכבו בהודעות לעיתונות של רשות המסים בשנתיים האחרונות. רשות המסים עושה עבודה מצוינת בשיווק ידיעות על מבצעי ביקורת ומעצרים חדשות לבקרים, ואלו מתפרסמות לא פעם כמעט כמו שנכתבו על ידה בלי שום בדיקה או ביקורת מצד הכתב. הרייטינג – מובטח: מי לא רוצה לקרוא על בעלי המקצוע האלו שאנחנו נתקלים בהם כל יום ולא פעם גם מתרגזים עליהם, ומי לא רוצה לכעוס על האברכים שמקבלים כסף מהמדינה.

אבל מה עם טייקון גדול שהרשויות חושדות כבר שנים שמשהו בהתנהלות שלו לא תקין? בעבורו ובעבור עורך הדין המיומן שלו, כך תראו בהמשך אין כוח אדם, אין מוטיבציה ויש במשך שנים התנהלות מוזרה מאוד.

קובי מימון. צילום: ניב אהרונסון

קובי מימון צילום: ניב אהרונסון

זהו הפרק השני בסדרת הכתבות על קובי מימון – הטייקון והבעלים של מאגר הגז "תמר" ושל נדל"ן בהיקף עצום שבכללו חלק גדול מהתחנות המרכזיות ברחבי הארץ.

בכתבה הראשונה בסדרה תיארנו את סדרת ההתרחשויות שהובילה לעזיבתו הפתאומית של מימון את הארץ. היה זה בעקבות סדרת תחקירים בעניין מימון והשליטה שלו בקבוצת אקויטל שערך עיתונאי צעיר יחסית אז בשם סיון איזסקו.

הכתבות האלו הובילו לפתיחת חקירה של רשות המסים ורשות ניירות ערך בעניין מימון - אבל החקירה הזו התאיידה מאז. בכתבה הזו, השנייה בסדרה, נראה כיצד זה קרה.

הסיפור מתחיל ביולי 2010. בכירי רשות המסים מתכנסים לישיבה. על הפרק: עתיד תיק החקירה של קובי מימון שנפתח בחודש מאי באותה השנה, בסמוך מאוד להודעתו המפתיעה של קובי מימון כי הוא מתפטר מתפקיד יו"ר דירקטוריון חברת אקויטל הציבורית ומתכוון לעזוב את הארץ. בין הנוכחים בישיבה: אבי ארדיטי סמנכ"ל החקירות ברשות המסים ושני פקידי שומה - רון חכם ודוד ואנונו.

חכם, היום סמנכ"ל החקירות ברשות המסים, אולי התפקיד הרגיש והשני בחשיבותו למנהל רשות המסים היה אז פקיד שומה תל אביב. החומר על קובי מימון הגיע לשולחנו אבל הוא לא רצה לטפל בו. הוא נימק זאת בעיקר בבעיות כוח אדם ובעומס של תיקים גדולים אחרים.

לימים יספרו על כך חוקרי רשות המסים כשיתבקשו לתת עדות במשטרה בפרשה הקשורה לרשות ועוד נגיע אליה: שי כהן, אחד החוקרים שטיפלו בפרשה הזו סיפר כי "רון חכם מפ"ש (פקיד שומה – ש"ש) חקירות תל אביב החליט שלאור מגבלות... (כאן מגיע קטע מושחר בפרוטוקול - ש"ש) וגם לאור מגבלת כוח אדם הוא ביקש להעביר את התיק לפ"ש חקירות אחר".

אבי ניסן, חוקר נוסף, סיפר: "לפני מספר חודשים נקראנו לישיבה בפ"ש חקירות תל אביב. בישיבה השתתפו דודו ואנונו, רון חכם, שי כהן שהוא מפקח שלי ואני… בישיבה נאמר לנו על ידי רון חכם שבשל אילוצי כח אדם ותיקים גדולים אחרים שהם מטפלים בהם (היה אז על הפרק התיק של מכבי תל אביב) התיק של קובי מימון יועבר לטיפול חקירות מרכז. רון חכם אמר לנו כבר בישיבה הזו שרצוי שיהיה פרקליט מלווה בתיק בגלל מורכבות".

אפילו אבי ארדיטי, מי שהיה אז סמנכ"ל חקירות ומודיעין ברשות המסים והיום עומד בראש המכס, חיזק את הדברים בחקירתו כשסיפר: "מצאנו שבפקיד שומה האזרחי - הצהרת ההון של קובי מימון הייתה מגוחכת במיוחד. אז העברנו את זה לטיפול של יחידת החקירות תל אביב באחריות רוני חכם. התיק התמהמה שם, היה שם לחץ".

וכך, בישיבה הוחלט להעביר את התיק לטיפולו של ואנונו. ואנונו עבד אז כבר 23 שנים ברשות המסים. אבל רק לפני פחות משנה עבר לתפקידו החדש - פקיד שומה חקירות מרכז. הוא כינס את עובדיו במחלקת החקירות והנחה אותם להתקדם עם הטיפול בתיק. הם החלו לעשות זאת - אספו חומרים, ניסו למפות את רשימת החברות אליהן קשור מימון בקשר כלשהו, וערכו פגישות עם גורמי אכיפה נוספים - הפרקליטות, רשות ני"ע וגם המשטרה.

פרשת ואנונו

זה לא היה פשוט בעבור עובדיו של ואנונו. לא רק חכם התחמק מטיפול בתיק שהתגלגל לפתחו. כשביקשו פרקליט מלווה מהפרקליטות נתקלו בתרוצים שונים - פעם הפגישה נדחתה כי אשתו של הפרקליט המלווה ילדה ולא נקבעה מחדש, ופעם הפרקליטה שהייתה אחראית להצמיד פרקליט מלווה לחקירה נסעה לטיול מאורגן חו"ל. ובכל זאת העובדים של ואנונו ישבו על התיק של מימון. המשימה המרכזית, כפי שראו לנגד עיניהם, הייתה להוכיח שקובי מימון הוא בעל השליטה האמיתי בקבוצת אקויטל ולא חברו מילדות חיים צוף הרשום כבעל השליטה בפועל בקבוצה.

אבל אז הכל נגדע באחת. זה קרה בפברואר 2011 כשואנונו נעצר ופרשת רשות המסים 2 התפוצצה.

בתוך זמן קצר הוגש נגד ואנונו כתב אישום חמור. שכלל בין היתר אישומים בקבלת שוחד מהאמרגן של הזמר קובי פרץ וניסיונות סחיטה של פרץ, ומלבד זאת גם אישומים נוספים שהיו קשורים במשה שחורי יו"ר מפלגת קדימה ואשתו דליה. הסיפור של פרץ ואמרגנו היה זה שמיקד אליו את הזרקורים באופן טבעי, גם בגלל הפופולריות של הזמר והחיבור לעולם הזוהר וגם בגלל שהיה האישום המרכזי והחמור מכולם: לפי האישום ואנונו קיבל מהאמרגן של הזמר כ-200 אלף שקלים תמורת הקלות בטיפול בתיק. האישום היותר מסקרן מבחינה כלכלית-עסקית והיה בעל החשיבות הגדולה יותר לכלכלה הישראלית היה דווקא זה שבו ואנונו הואשם כי ניסה לסחוט באיומים את הטייקון קובי מימון, אך זה סירב לשלם לו שוחד.

קובי מימון. צילום: ניב אהרונסון

החקירה התמסמסה. קובי מימון צילום: ניב אהרונסון

כעבור חצי שנה בלבד הורשע ואנונו בבית המשפט ונשלח ל-6 שנות מאסר. הוא הורשע בשלושה מתוך חמשת האישומים שנכללו בכתב האישום כולל בקבלת השוחד מהאמרגן. בשניים מהם הוא זוכה. אחד מהאישומים מהם זוכה היה זה שבו הואשם כי ניסה לסחוט את קובי מימון. ב-2016 הוא השתחרר אחרי שקוצר שליש מעונשו.

ואנונו, על פי כל הערכאות, היה איש מושחת. אלא שדווקא האישום הנוגע למימון שבו לא הורשע בסופו של דבר מעלה כמה תהיות לגבי אופן הטיפול של רשות המסים בענייניו של מימון ויותר מכך לגבי התמסמסות החקירה בעניינו של מימון.

השופט קבע כי עדותו של מי שסיפר במשטרה על ניסיון השוחד של מימון ובעצמו היה חשוד מרכזי בפרשה הזו אינה אמינה מספיק וכי לא ברור ממנה האם אותו אדם, הציע למימון לשלם כסף תמורת סגירת התיק נגדו ברשות המסים עשה זאת על דעתו או שנשלח על ידי ואנונו. ואנונו זוכה באישום הזה מחמת הספק.

לאדם שהשופט מדבר עליו קוראים יואל מוגמי. ובאותם הימים שבהם נעצר עם ואנונו בחשד לפרשת השוחד הוא לא היה דמות אנונימית. הוא היה יועץ בכיר במפלגת קדימה ומקורב למי שעמדה אז בראשות המפלגה, חברת הכנסת ציפי לבני. עמו נעצר גם מנכ"ל המפלגה והבוס הישיר שלו, משה שחורי.

מוגמי, מי שטען במשטרה שואנונו ניסה לשחד את הטייקון קובי מימון ורק על עדותו נסמכה הפרקליטות כשהגישה את כתב האישום הזה, היה מקורב מאוד לאותו קובי מימון. לא רק זאת אלא גם לפי עדותו שלו קיבל מהטייקון סיוע בטיפול רפואי ואף עבד אצלו - כגנן.

חקירתו של מוגמי

"נזכרתי עכשיו במשהו שדיברתי עם דודו (ואנונו - ש.ש). יום אחד כשנפגשתי איתו דודו שואל אותי אם אני מכיר את קובי מימון, אמרתי לו שהוא חבר שלי הרבה שנים והוא גם עוזר לי בחגים עם עזרה לנזקקים. אז הוא אמר לי אתה יודע שיש בעיות במס הכנסה יש לו צו עיכוב יציאה מהארץ יש לו פה יש לו שם, ואז אמרתי לו אני לא יודע מזה לא שמעתי על זה וקובי לא דיבר איתי על זה בכלל. אחר כך בתקשורת התפרסם שיש לקובי איזה בעיות. זה היה לפני חצי שנה משהו כזה ואז דודו אמר לי אם אתה רוצה תגיד לו אני יכול לעזור לו וזה יעלה לו 125 אלף דולר. זה פעם ראשונה שהוא דיבר איתי ישירות על כסף שהולך אליו. דודו אמר לי אם אתה רוצה גם אתה תיקח משהו. אני אמרתי לו אני לא רוצה שום דבר אני רוצה רק לעזור לו. הלכתי ישר לקובי ושאלתי אותו אם יש לו בעיות במס הכנסה קובי אמר לי 'לא זה סתם שטויות זה סתם פרסומות. הרו"ח של החברות שלי (רואה החשבון של קובי מימון הוא גד סומך אחד מרואי החשבון הגדולים בישראל – ש"ש) יושב במס הכנסה ומנהל איתם משא ומתן. אין כלום איזה צו יציאה אני נכנס ויוצא מהארץ כל יומיים איזה איסור'. ואז אמרתי לקובי תשמע יש לי מישהו שאני מכיר, יכול להיות שאמרתי לו שזה דודו ואנונו לא זוכר, אמרתי לו שהוא הציע את עצמו לעזור לו בתמורה ל-120 אלף דולר. קובי אמר לי שהוא לא זקוק לעזרה מפני שאין לו שום בעיה וגם אמר לי שדודו עושה מזה יותר מדי כי הוא רוצה כסף, ומה שהוא אמר הוא צדק כי עד היום לקובי לא הייתה שום בעיה. זה היה הפעם האחרונה שדיברתי עם דודו וזה היה כחודש, שבועיים לפני המעצר שלו. דרך אגב מי שאמר לי שהוא עצור זה קובי מימון אמר לי 'אתה רואה מי שבא ואמר לך שעשה לי שחור עכשיו הוא עצור'. אני בכלל לא ידעתי שעצרו אותו..."

את הדברים האלה אמר יואל מוגמי בסוף חקירתו הראשונה במשטרה בפרשת רשות המסים. המשטרה עצרה את מוגמי בחשד לתיווך בשוחד בין האמרגן של קובי פרץ לבין ואנונו. שמו של קובי מימון כלל לא היה על הכוונת של החוקרים. היה זה מוגמי שהעלה את השם של מימון רגע לפני שהסתיימה חקירתו אחרי ששאלו אם הוא זוכר עוד מקרים שקשורים בואנונו.

סיבך את ואנונו - וגם את מימון. יואל מוגמי

בהמשך לדבריו שאלו החוקרים את מוגמי:

האם פרט לפעם הזו עם קובי מימון ואנונו הציע לך פעמים נוספות לטפל באחרים בתמורה לכסף?

מוגמי: "הוא אמר לי אם יש לך מישהו שיש לו בעיה תגיד לי ואני אטפל בו הוא לא אמר כסף על קובי ספציפית הוא אמר לי תגיד לקובי הוא בנאדם עשיר ואין לו בעיה לשלם והוא מסובך רצינית במס הכנסה... אני לא הצעתי לו על קובי ...הוא הציע לי"

אלא שכמה חודשים אחר כך נשמע מוגמי הרבה פחות נחרץ, כשנחקר בבית המשפט על ידי ליאור אפשטיין, עורך דינו של ואנונו. לא רק זאת, אלא שהחקירה של מוגמי בידי אפשטיין העלתה דברים מעניינים הרבה יותר לגבי הקשר שבין מימון ובינו.

אפשטיין: יש לך חברת גננות הרבה שנים?

מוגמי: כן

אפשטיין: היא מעניקה שירותים גם לגופים ציבוריים, בין השאר לעיריית פתח תקווה

מוגמי: כן

אפשטיין: אתה נותן שירותי גננות לאנשים פרטיים?

מוגמי: כמעט ולא אבל בדרך כלל לעירייה

אפשטיין: קובי מימון גם מקבל ממך שירותי גננות?

מוגמי: נכון

אפשטיין: כמה זמן הוא מקבל ממך שירותי גננות?

מוגמי: לא הרבה. הוא גם לא עושה הרבה גננות. עם העירייה אני עושה גננות...

אפשטיין: השיחה (עם ואנונו) על קובי מימון הייתה לפני או אחרי שהוא שינה תפקיד?

מוגמי: לא זוכר לא זוכר תאריכים. אני חושב אחרי שהוא שינה תפקיד

אפשטיין: זאת אומרת כשהוא היה איש מודיעין לא איש הוצאה לפועל, הוא שוחח איתך על קובי מימון ואמר שלמימון יש כל מיני בעיות במס הכנסה?

מוגמי: פחות או יותר. היה פרסום על זה שהיה בעיות בזמנו. אני יודע שהיה פרסום

אפשטיין: זאת אומרת שלא הנאשם שסיפר לך על חקירת קובי מימון לא הוא סיפר לך לראשונה על קובי מימון?

מוגמי: כן, ראיתי את הפרסומים ותוך כדי הייתה לי שיחה עם הנאשם בעניין של הבעיות של קובי מימון

אפשטיין: אני מציג לך לדוגמה פרסום מגלובס ב-17 בפברואר 2010 (מס הכנסה פתח בבדיקת תשלומי המס של קובי וחיים). קובי הוא אדם קרוב אליך. יש לך הכרת תודה אליו?

מוגמי: כן. ובצדק ממקום הומני אצלי  

אפשטיין: קובי, זה לא ניחוש פרוע שהוא אדם חשוב לך. לא היית רוצה לראות אותו נפגע.

מוגמי: נכון

אפשטיין: מה שתיארת לגבי כל מיני התערבויות רפואיות שעברת בחייך בעזרה גדולה של מר מימון. הוא עזר לך בזה?

מוגמי: נכון הוא עזר לי במימון העזרה הרפואית

אפשטיין: כשאתה רואה בעיתון שקובי מימון יש לו בעיה אז טבעי מאוד בעיני שאדם כמו דודו שאתה מכיר אותו היית פונה אליו בשאלה אם יש ענין במס הכנסה וכו'

מוגמי: כן

אפשטיין: זאת אומרת שאני יכול להניח שלא דודו ואנונו העלה את נושא קובי מימון בשיחה?

מוגמי: יכול להיות שאני העליתי

אפשטיין: אנחנו לא נדע מה היה בשיחה ביניכם אבל אני אומר שהוא אמר לך 'אדוני אני לא איש הוצאה לפועל אני איש מודיעין וחקירות אל תדבר איתי בענייני קובי מימון יכול להיות דבר כזה'

מוגמי: יכול להיות שהנאשם אמר לי שהוא לא מטפל בזה אבל לא אמר לי אל תדבר איתי על קובי מימון

אפשטיין: אמרת שיכול להיות שאנשי מס יכולים לעבוד אצל אנשי הון כשהם פורשים. מימון הוא אדם עתיר יכולות כלכליות - יכול להיות שאמרת דברים כאלו?

מוגמי: אמרתי שמימון מכיר את משה כחלון

אפשטיין: אולי יכול להיות שנתת להבין שמימון נוהג לגייס אנשים בכירים מהשירות הציבורי כשהם פורשים?

מוגמי: לא אמרתי דבר כזה

אפשטיין: אני מנחש שבשיחה הזו בכיר במס הכנסה שמונה לראשונה בחייו לתפקיד מודיעין וחקירות אמרת אולי יום אחד תפרוש ומימון יגייס אנשים כמובן לעבודה. יכול להיות שאמרת את זה?

מוגמי: יכול להיות אבל לא יודע אם אמרתי את זה

"כחלון יתמודד בבחירות"

שמו של משה כחלון, אז שר התקשורת והיום שר האוצר לא נזרק כך סתם לאוויר. כחלון הוא חבר מאוד קרוב של קובי מימון. כמה קרוב? עד כדי כך שבמשפט על הסדר הגירושין של קובי מימון ומי שהייתה אשתו, כרמלה וילנסקי מימון, הגיע כחלון להעיד וסיפר על נסיעות משותפות של השניים לחו"ל. קרוב גם עד כדי כך שמיד עם מינויו לתפקיד שר האוצר הודיע - בזיג זג בלתי נשכח - שבניגוד למה שהצהיר לפני הבחירות לא יעסוק במתווה הגז. הוא הסביר זאת בקשריו עם קובי מימון ומעורבותו בקבוצת אקויטל. ראוי להזכיר שבאותו הזמן מימון טען שהוא רק יועץ לקבוצה הזו וכלל לא הבעלים שלה.

הנה מה שסיפר ואנונו על אחת משיחותיו עם מוגמי:

"אפרופו תוך כדי שיחה, הוא מספר לי שהוא אוסף כספים ומחלק לאנשים בחגים, ואחד התורמים הנדיבים שלו, הוא מספר לי, זה קובי מימון. הוא אומר לי שגם שקובי מימון עוסק בהרבה עסקים. הוא הביא לו אדמות במכרזים בפתח תקווה, הוא מביא לו כל מיני עסקאות שקשורות בנושא שלטון מקומי וכל מיני דברים. אני אומר לו, שממה שאני שמעתי על האיש, מדובר בנוכל רב לאומי. אני לא יודע אם להגיד שזה היה בפגישה הזאת או שלאחר מכן, אבל אני חושב שלאחר מכן, כשנפגשנו שוב פעם. אני מתחיל בשיחה, הוא מספר לי סקופים שיפתיעו אותי וירעידו. אני כמו איש נותן שירות, לא יכול להגיד איש חקירות, אני לא איש חקירות, אני מקשיב לו והוא מספר, לדוגמה, כחלון מס' 2 בליכוד, חבר כנסת, תהיה הפתעה גדולה שהוא לא יתמודד בבחירות כי הוא הולך לעבוד עם קובי מימון והם סגרו חוזה של 100,000 דולר כל חודש. אמרתי שזה יפה, ומה יש לעשות בפוליטיקה. אחרי זה הוא מספר לי שקובי מימון יש לו בכל העולם בתי מלון וחשבונות בנקים, והוא מסתובב ואחד האנשים הגדולים במדינה ובעולם, ואני אומר לו – יפה. והוא מספר ומתחיל לדבר איתי על כתבה, שאני לא זוכר באיזה עיתון הייתה, שיש שם חקירה ומחפשים אותו ומספר לי סיפורים. ואני אומר לו – תשמע, אם יש חקירה ומחפשים אותו לדעתי גם הגיע הזמן, מדובר בנוכל. הוא אומר – לא, אתה לא צודק. הוא איש טוב, אתה לא מכיר אותו".

את הדברים האלו אמר דוד ואנונו בפתיחת שלב ההגנה במשפט ביולי 2011. זה נשמע מופרך בשעתו. כחלון היה עדיין שר התקשורת ומעמדו בליכוד נראה יציב מאוד. רק חודש לפני הדברים האלו שיבח אותו נתניהו בישיבת ממשלה וטבע את הביטוי "תהיו כחלונים".

צילום: יח"צ

החבר הטוב משה כחלון. צילום: יח"צ

ואנונו הורשע כאמור וסיים עונש מאסר ממושך לפני כשנה. השופט מתח ביקורת קשה על אמינותו, אבל לפחות בסיפור על כחלון התברר שהוא לא המציא את הפרישה המתוכננת של השר ודייק לפחות בחלק מהסיפור. קצת יותר משנה לאחר משפטו הטיל כחלון פצצה במערכת הפוליטית כשהודיע שהוא לוקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים ולא יתמודד בבחירות המקדימות שיתקיימו בליכוד לקראת הכנסת ה-19. עם זאת, בניגוד למה שסיפר ואנונו ולמרות שפעילים פוליטיים רבים העריכו כי כך יעשה כחלון - הוא לא הלך לעבוד אצל מימון.

כשהמקורב ממנה את שומרי הסף

כמעט 7 שנים חלפו מאז התפוצצה פרשת רשות המסים 2. ואנונו שוחרר אחרי 6 שנות מאסר. מוגמי, שלקח חלק גדול בפרשה הזו בין השאר בתיווך בין ואנונו לאמרגן של קובי פרץ ומי שהודה בעצמו כי 30 אלף שקלים מכספי השוחד נשארו ברשותו (אך גם טען שתרם אותם) - הורשע בהסדר טיעון רק ב-2016. במסגרת ההסדר הזה נגזרו עליו ששה חודשי עבודות שירות והוא הורשע בעבירות סיוע למרמה והפרת אמונים. עבירת השוחד שלו נמחקה ומ-30 אלף השקלים שלקח מכספי השוחד כפי שנקבע גם בהסתמך על הודאתו בהכרעת הדין של ואנונו - לא נותר זכר בהסדר הטיעון עמו.

קובי מימון הצליח מאז, בסיוע עורך הדין שלו וחברו הקרוב פיני רובין, לנתק את התושבות מישראל. החקירה נגדו התאיידה. בשנה האחרונה מפרסם יואב יצחק באתר שלו ניוז וואן בעקביות כי נגד מימון מתנהלת חקירה משולבת של משטרת ישראל, של רשות המסים ושל רשות ניירות ערך. יצחק גם טוען בכתבותיו שמימון נמנע כבר זמן רב מלהגיע לארץ מחשש למעצרו, אבל אין אף עיתון או כלי תקשורת שמדווח על כך מלבדו.

בחודש מארס הקרוב יפרוש משה אשר מנהל רשות המסים בחמש השנים האחרונות מתפקידו. בחמש השנים האלו לא קידמה הרשות את החקירה בענייניו של מימון.

למרות ההערכות המוקדמות, סמנכ"ל החקירות רון חכם שנחשב אחד המועמדים האפשריים לתפקיד, אינו צפוי להתמודד על התפקיד ומי שנחשב היום למועמד המוביל להחליף את אשר הוא ערן יעקב, המכהן כממונה על השכר במשרד האוצר בשנה האחרונה. יעקב ידוע כמקורב לכחלון ואם יזכה בתמיכתו ההערכות הן שהוא יהיה זה שיחליף את אשר.

כחלון מינה לאחרונה גם את ענת גואטה לתפקיד יו"ר רשות ניירות ערך החדשה אחרי שתי קדנציות של שמואל האוזר. כמו רשות המיסים, גם רשות ניירות ערך שאחראית על שקיפות הדיווחים כלפי הציבור לא קידמה כלל את החקירות בעניינו של מימון.

יש לקוות שהאנשים שיבחר ובחר לתפקידים האלו יצליחו להתעלם מקשריו הטובים של מי שמינה אותם עם הטייקון המסתורי, ולא ימשיכו כקודמיהם למסמס את החקירה החשובה הזו בתרוצים של מורכבות התיק, מחסור בכוח אדם, או תיקים גדולים אחרים שניצבים לפתחם.

תגובות

עד עתה לא נמסרה תגובה מטעמו של קובי מימון.

שר האוצר משה כחלון סירב להגיב.

יואל מוגמי בחר שלא להגיב לנאמר בכתבה.

מרשות המיסים נמסר בתגובה: העדויות שציינת בפנייתך הן מלפני כ-7 שנים ומאז חטיבת החקירות והמודיעין עוסקת בנושא במגוון מישורים, ביניהם מודיעיניים ואחרים, והוא אינו נסתר מעיניה. יחד עם זאת, בשל חובת הסודיות אין באפשרותנו להתייחס לפעולות המבוצעות בתיק ולתוצרי הפעולות הללו.

מרשות ניירות ערך נמסר: איננו מגיבים לשאלות בנושאי חקירות ומודיעין.

תגובות

|

Send this to a friend