פוקס ניוז הריצו בדיחות על "חברת הקונגרס העניה" שאת שמה הם מתקשים להגות

חברת הקונגרס הצעירה, אלכסנדריה אוקסיו קורטז, מלצרית לשעבר, לא מקבלת עדיין משכורת ואינה יכולה לשכור דירה בוושינגטון, וזה קרע את שדרני פוקס ניוז. כך מנסים לעצור מהפכה

ביום שישי האחרון נחצה גבול חדש בתכנית America's Newsroom בחדשות פוקס. פוקס ניוז אינה נודעת דווקא ביושרה עיתונאית יתרה, אבל הפעם שדרניה השפילו נבחרת ציבור במצב כלכלי פחות טוב מהם, ועוד האשימו אותה בכך שהיא מנצלת את מצבה לספין פוליטי.


אלכסנדריה אוקסיו קורטז הפכה השבוע לאישה הצעירה ביותר שנבחרה לקונגרס אי פעם. חברת הקונגרס החדשה הצביעה על כך שכבר עם בחירתה לתפקיד ציבורי היא מרגישה על בשרה שהמבנה השלטוני אינו מיועד לאנשים ממעמד הפועלים. היא אמנם חסכה קצת כסף מעבודתה כמלצרית טרם הבחירות, אבל המשכורת הרשמית שלה תתחיל להגיע רק בעוד כשלושה חודשים, מפני שכרגע הקונגרס בחופשה. איך היא מקבלת משכורת בינתיים? היא לא, ולכן היא לא יכולה לעבור לוושינגטון הבירה.

זו לא הייתה תלונה לא עניינית. קורטז פשוט ציינה את האופן שבו פועלת האפליה הממוסדת כלפי צעירים לא עשירים, נטולי גב כלכלי, שאמורים "להסתדר" עם חוקים שלא מתחשבים בהם. פוקס לקחו את ההזדמנות להפוך את הציטוט הזה, שהוא פחות או יותר הערת שוליים בראיון של אוקסיו קורטז בניו יורק טיימס, ובהחלט לא הנושא המרכזי בו, לאייטם, שמטרתו להשפיל את אוקסיו קורטז, כשהכותרת על המסך היא "הסוציאליסטית שלא מצליחה לשכור דירה בוושינגטון הבירה".

המגישים והמגישות - לבנים, עשירים ורפובליקנים - מזלזלים בחברת הקונגרס החדשה כל כך, שהם אפילו לא טרחו לבטא את השם שלה נכון. הכתבת ג'ודי מילר צחקה אחרי שהמנחה ביל המר אמר שאוקסיו קורטז עבדה כמלצרית בבר לפני שהחלה בקריירה הפוליטית שלה. מיד לאחר מכן היא עברה לעלבונות אישיים: "היא מדברת על כל הכסף והעושר והכוח בוושינגטון, ואישה קטנה ופשוטה כמוה מניו יורק לא מצליחה למצוא מקום לחיות, זה מהלך פוליטי מבריק", אמרה בחיוך, כאילו מדובר בבדיחה. המשמעות ברורה: תראו את המלצרית השחומה החמודה הזו שרוצה להיות בעמדת כוח, חמוד מצידה לחשוב שהיא יכולה לגשת אל ההיכלים הלבנים, הקדושים והאקסקלוסיביים שלנו. רוב הכתבים בקטע המדובר מגחכים או מתפקעים מצחוק לאורך כל האייטם, כאילו לא מדובר במהדורת חדשות אלא בתכנית בידור.
הכתב אד הנרי מגדיל לעשות, ואומר שאם היא לא הייתה מוציאה כל כך הרבה כסף על בגדים, לא הייתה לה בעיה לשלם שכר דירה. כלומר, מדובר בבעיה פרטנית ולא כללית, אין פה אפליה ממוסדת אלא התנהלות כלכלית לא ראויה של אישה אחת בלבד.

חברת הקונגרס אלכסנדריה אוקסיו קורטז | אילוסטרציה

אוקסיו קורטז הגיבה בטוויטר שלה "למרות שחדשות פוקס רוצים ללעוג למעמד הפועלים, הסקנדל האמיתי הוא שדווקא בנקודה בהיסטוריה בה יש הכי הרבה עושר בארה"ב, יש בה גם את חוסר השוויון הכי גדול. רוב האמריקאים בקושי מצליחים לשרוד".
"אף פעם לא רכשתי בגדים יקרים, ותמיד סיפרתי את הסיפור שלי. אבל לחזור על שקרים עד שמאמינים להם, זה הקטע שלכם".
ולגבי הטעויות בשמה כתבה חברת הקונגרס הטריה: "פוקס ניוז, למה אף אחד מהמגישים שלכם לא מצליח להגות את השם שלי כראוי? עברו 5 חודשים (של קמפיין - נ.פ)".

המגישה פדמה לקשמי יצאה להגנתה של אוקסיו קורטז, וצייצה: "זה ביזארי להפליא ומנותק שפוקס לועגים לעובדה שגובה שכר הדירה אינו בר-השגה בוושינגטון הבירה, בשביל הרבה אנשים, בעיקר בשביל מישהי שרק מתחילה בקריירה הפוליטית שלה כמו אוקסיו קורטז".

סוג האפליה שאוקסיו קורטז מדברת עליו היא שקופה, מפני שחוקית היא לכאורה לא קיימת. היא מאירה זרקור אל תוך פינה חשוכה שלא דיברו עליה מעולם, כי המועמדים בדרך כלל באים ממשפחות אמידות שיכולות לתמוך בהן כלכלית ו/או נתמכים על ידי תורמים משפיעים ובעלי כוח.

אבל מה קורה כשאת לא רוצה או יכולה לעבור על החוק ולהשתמש בכספי הקמפיין שלך עבור שכר דירה, ובינתיים מחוסרת עבודה עד מושב הקונגרס הבא? המטרה מאחורי האקט של מגישי פוקס ניוז היא "לכשכש בכלב": להמיס את הטיעון הקונקרטי והעובדתי של חברת הקונגרס הנבחרת, על ידי הסטת הדיון לפסים "אישיים", ובהם למשל החיצוניות והבגדים שלה.
פוקס יכולים לנסות להמשיך להלחם נגד השינוי במבנה השלטוני בארצות הברית, בו יותר ויותר נשים לא לבנות ולא עשירות תופסות עמדות כוח, אבל המציאות אומרת משהו אחר: המהפכה כבר כאן.

תגובות

|

Send this to a friend