הון-שלטון-עיתון-ביטחון

כשפרקליט של ראש הממשלה לשעבר, מנכ"ל קודם של משרד הביטחון ואביו של עורך העיתון נפגשים

נבות תל צור היה עורך הדין של אהוד ברק ראש ממשלת ישראל לשעבר ששימש גם כשר הביטחון, ומינה את עמוס ירון ב-1999 למנכ"ל משרד הביטחון.

עמוס ירון היה הבוס של אלוף משנה (במיל.) קותי מור שהיה המשנה שלו במשרד הביטחון.

ירון ומור עבדו במסגרת תפקידם הצבאי מול חברת הורנט, יצואנית ציוד צבאי לסרי לנקה. בעל השליטה בחברת הורנט הוא משה סתיו. צבי יוסף היה מנכ"ל חברת הורנט עד שנת 2010.

מי שהחליף את יוסף בתפקיד הוא... קותי מור. זה קרה אחרי שסתיו הסתכסך עם יוסף ופיטר אותו בדצמבר 2010.

כמה חודשים קודם לכן הקים יוסף חברה חדשה שאמורה הייתה לעשות עסקים בסרי לנקה. הוא החזיק ב-48% מהחברה. השותף השני שלו היה עמוס ירון שהחזיק ב-48% נוספים. לשניים היה עוד שותף אחד, עו"ד נבות תל צור שהחזיק ב-4% מהחברה.

ירון כבר לא שימש אז מנכ"ל משרד הביטחון. הוא היה מנכ"ל חברת קצא"א, וגם הפך בשלב מסוים ליועץ של התעשייה האווירית, תפקיד אותו הוא ממלא עד היום.

התעשייה האווירית עבדה לאורך השנים מול חברת הורנט ומול משה סתיו וצבי יוסף שייצגו אותה בעסקאות יצוא לסרי לנקה.

עו"ד נבות תל צור, הוא גם פרקליטו של אהוד אולמרט זה כמה שנים. אהוד אולמרט מינה עת היה ראש ממשלה את אהוד ברק להיות שר הביטחון, ואת רוני בר און להיות שר האוצר.

רוני בר און מינה את עמוס ירון להיות מנכ"ל קצא"א. ב-2012 סיים ירון את תפקידו בקצא"א. זמן לא רב אחר כך הוא מונה על ידי טייקון הגז והאנרגיה יצחק תשובה להיות דירקטור בדלק קידוחים. זמן קצר אחרי כן הצטרף לדירקטוריון של דלק קידוחים חבר חדש: רוני בר און. רם כספי שותפו של נבות תל צור הוא עורך הדין של יצחק תשובה. הוא ליווה אותה למשל במאבק על תמלוגי הגז.

עמוס ירון הוא אביו של רון ירון עורך ידיעות אחרונות, שעובד תחת המו"ל נוני מוזס שנחקר בפרשה 2000 ביחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. עורך הדין של נתניהו, הוא דוד שמרון שחשוד בפרשה 3000 - פרשת השוחד בעסקת הצוללות.

נוני מוזס היה ידוע כמקורב מאוד לאהוד אולמרט וידיעות אחרונות היה ידוע בעמדתו האוהדת מאוד את אולמרט במשך כל השנים שבהן נחשד בפלילים. נבות תל צור היה גם פרקליטו של אהוד אולמרט, בפרשות השונות בהן הורשע ונגזר עליו מאסר שממנו השתחרר לאחרונה.

לנבות תל צור יש קשר גם לממשלה הנוכחית. הוא מקורבו ועורך דינו של שר התחבורהישראל כ"ץ כבר שנים רבות. ישראל כ"ץ הוא אחד הפוליטיקאים שזוכים היום לפרגון הגדול ביותר בידיעות אחרונות, של המו"ל נוני מוזס והעורך הראשי רון ירון.

תגובות

|

Send this to a friend