הנוסעת השלישית בפרשת אפי נוה נחשפת

מיהי הנוסעת שאליה נצמד אפי נוה בשדה התעופה ומה הקשר שלה לצביקה נוה בעל חברת חקירות ואח של אפי? שרון שפורר עם פרטים חדשים על ההסתבכות המביכה של יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה בנתב"ג

בסוף החודש יתייצבו יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה והסטודנטית למשפטית ובת זוגו של נוה, בר כץ, באולם בית משפט השלום בראשון לציון. הם יתפסו מקום על ספסל הנאשמים באולמה של נשיאת בית המשפט, השופטת עינת רון שבפניה תתקיים הקראת כתב האישום שהוגש נגדם לפני כעשרה ימים.
נוה שעדיין מכהן כיו"ר לשכת עורכי הדין נאשם בקבלת דבר במרמה בצוותא, ובכניסה ויציאה מישראל שלא כחוק בצוותא.

רשימת העדים בתיק אינה ארוכה. היא כוללת 7 עדים – מתוכם 6 אנשי אכיפת החוק - שלושה שוטרים ממרחב נתב"ג, 2 מביקורת הגבולות ששייכים לרשות האוכלוסין וההגירה ועוד אחד מהיחידה למניעת עבירות ברשות שדות התעופה. ובכל זאת העדה השביעית היא חריגה בנוף העדים. קוראים לה רות שניאורסון והיא אשת עסקים שמכונה בפרשת נוה – "הנוסעת האחרת". יו"ר לשכת עורכי הדין נצמד אל שניאורסון בליל ה – 20 בספטמבר עת המריא לחופשה הזוגית ותכנן על פי כתב האישום להסתיר את העובדה שלאותה נסיעה שותפה גם בת זוגו בר כץ.

קשה לומר שמדובר בנוסעת אקראית לאור הקשר שלה לצביקה נוה אחיו | צילום מסך: עובדה קשת 12

איך הגיעה רות שניאורסון לרשימת העדים ?

אל הנוסעת השלישית, על פי כתב האישום, נצמד נוה והלך אחריה בצעדים מהירים אחרי שמסר את כרטיס הגייט פאס שלו לכץ וזאת על מנת להסתיר את העובדה שכץ יצאה מגבולות ישראל. בטיסה לתיאלנד התרגיל עבד. נוה לא נתפס.
עם תם חופשתם בתאילנד נחתו נוה וכץ בנתב"ג ותכננו לחזור על התרגיל. הפעם מסר נוה את כרטיס הגייט פאס לכץ ונצמד אליה בניסיון לחמוק מביקורת הגבולות.

בראיון שהעניק לתכנית "עובדה" בשבוע שעבר, ובו גולל את גרסתו לפרשה , יומיים לאחר שהוגש נגדו כתב האישום, טוען נוה לגבי הנוסעת השלישית כי "פגשנו אותה פעם ראשונה בשדה התעופה. זו לא מישהי שהכרתי קודם".

גם בכתב האישום התייחסה הפרקליטות לשניאורסון כ"נוסעת אחרת", מישהי אקראית שאין לה כל קשר לפרשה מלבד העובדה שנוה נצמד אליה וצעד אחריה כדי לממש את תרגיל הבריחה שלו מביקורת הגבולות. כך נכתב בכתב האישום: "עם קבלת הגייט פאס, מסר אותו נוה לידי ולשימוש כץ, השניים השתהו פרק זמן נוסף מול העמדה הממוכנת, ואז צעדו יחד לכיוון אזור שערי המעבר, הכל תוך יצירת מצג כוזב לפיו שניהם הזדהו בפני העמדה הממוכנת אשר כביכול הנפיקה עבור שניהם גייט פאס, ולפיו הגייט פאס בו אוחזת הנאשמת הונפק עבורה. או אז, בשעה 21:06, עברה הנאשמת בשער המעבר באמצעות הגייט פאס שהונפק עבור הנאשם תוך יצירת מצג כוזב כאילו מדובר בגייט פאס שהונפק עבורה. במקביל, נצמד הנאשם אל גבה של נוסעת אחרת שעברה בשער המעבר באמצעות הגייט פאס שהיה ברשותה, צעד מאחוריה בעקבותיה בזריזות, וכך השתחל ועבר בשער המעבר יחד עמה בו זמנית. בהתאם לכך, הוסתרה והועלמה יציאתה של הנאשמת מישראל במועד זה, ונמנע תיעודה הרשמי בתיעוד המעברים, וזאת במרמה ושלא כחוק".

נוה ובת זוגו ממתינים בתור בנתב״ג לאחר פרסום הפרשה 

אלא של"המקום הכי חם בגהנום" נודע ששניאורסון היא בעלת הכרות טובה עם צביקה נוה, בעל חברת החקירות CGI ואח של אפי.
החברה מתמחה באיסוף מודיעין עסקי וייעוץ ביטחוני והבעלים מעיד על עצמו שהוא מקושר היטב במערכת הפוליטית ועובד עם כל המפלגות.
לאחרונה גייסה החברה את ראש השב"כ וחבר הכנסת לשעבר יעקב פרי לתפקיד נשיא החברה.

גם אם אפי נוה לא פגש את שניאורסון בעבר כפי שטען בתכנית "עובדה" קשה לומר שמדובר בנוסעת אקראית לאור הקשר שלה לצביקה נוה אחיו.

שניאורסון זומנה למשטרה ונחקרה באזהרה בניסיון לברר מה חלקה בפרשה. בפרקליטות אישרו את קיום החקירה באזהרה ואף מסרו כי טרם התקבלה החלטה בעניינה של שניאורסון. ההערכה היא שהתיק נגדה ייסגר "מאחר ולא נמצאו ראיות לכך שהיא הייתה מודעת מראש או בזמן אמת להתנהלותו של נוה".

״חד משמעית שקר״  | שרון שפורר משתפת את הציוץ של גור מגידו 

בזמן ששניאורסון נחקרה באזהרה, צביקה נוה לא זומן כלל לחקירה. חוקרי המשטרה גילו כי הוא שהה בחו"ל ב 20 בספטמבר בעת שנוה ביצע על פי האישום את התרמית בביקורת הגבולות. מהפרקליטות נמסר ביחס לצביקה נוה כי "חומר החקירה שנאסף בתיק לא העלה חשד שהוא היה מעורב בדרך כלשהי בעבירות"

גור מגידו כתב המשפט של דה מארקר צייץ מיד לאחר שידור הראיון ב"עובדה":"אפי טען שאין לו קשר למעורבת השלישית בהברחה. חד משמעית שקר. זו מעורבת שהיתה בקשר עם קרוב שלו".

גם במועד הגשת כתב האישום פרסם מגידו את הדברים בדה מרקר.

יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה
דוברת לשכת עורכי הדין, נעמה כהן פרידמן
ועורך הדין שמייצג את נוה בהליך הפלילי, בעז בן צור סירבו כולם להגיב לידיעה

באופן דומה בחרה גם שניאורסון שסירבה להגיב לדברים וכך גם צביקה נוה אחיו של אפי נוה.

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend