לנערות בסיכון גבוה ביפו לא נמצא מבנה חלופי, והן מתחילות לעזוב

לאחר שפונו ממבנה אחד והובטח להן מבנה חלופי - הן עדיין נמצאות במרכז קשישים מוקף נרקומנים. עירית תל אביב: "בוחנים את האפשרויות לשיפוץ". מי ייקח אחריות על האישה הבאה שתפגע?

לפני כחודשיים דיווחנו על נערות בסיכון גבוה ביפו, שלאחר קריסתו של הבית החם אליו נהגו להגיע, נאלצו להגיע לבית קשישים מוקף בסוחרי סמים ונרקומנים, שמסכן אותן. לאחר בדיקת המקום הכי חם מול עיריית תל אביב, נמסר לנו שיש סוף טוב לסיפור: עד לתיקון הבניין, הן יוכלו להגיע אל דירה חלופית, חדשה ונקיה, ולהפוך אותה למרחב בטוח עבורן. אך לפי איאת אבו שמיס, מתנדבת במקום, הכניסה אל הבית החדש מתעכבת עד למועד לא ידוע, והבנות מתחילות לעזוב.

מי ייקח אחריות על האישה הבאה שתפגע? | המעון ההרוס

בימים בהם נשים שובתות ברחבי הארץ, ומפגינות כדי לעורר מודעות למחדלים המערכתיים שמאפשרים רצח של 25 נשים בשנה, כשהמחאה הפמיניסטית סוחפת את המדינה - עיריית תל אביב מתנערת מהאחריות שלה כלפי נשים צעירות. הנערות שנהגו להגיע אל הבית החם הן נערות שמוכרות לרווחה, ונמצאות בסיכון גבוה, והמסגרת הזו היא היחידה שמוכחת כשומרת עליהן מפגיעה. מישהו יצטרך לתת דין וחשבון על הפגיעה הבאה.

לפי אבו שמיס, לא מפתיע שהבנות הפסיקו להגיע למבנה החלופי. "כבר חודש וחצי הבנות ממשיכות להגיע למרכז הקשישים מוקף הנרקומנים, ללא פרטיות, בחדר שהרבה פעמים לא פנוי. שעות הן תקועות בממ"ד קטן, הן לא יכולות לפתוח את החלון כי הוא פונה לקשישים במצב קשה שמעשנים מריחואנה רפואית, ואין שם אוויר נקי. חלק מהבנות כבר הפסיקו להגיע. היום הייתי שם, בדרך כלל יש כ-15 בנות, היום היו פחות מעשר".

"בכל התקופה הזו שאמרו להן שהן יכולות לעבור, לא נתנו להן תאריך למעבר. נתנו להן הרגשה שזה קורה עוד רגע, ובפועל זה נמשך כבר חודש וחצי. אמרו להן שיש תקציב, הן הלכו לבחור רהיטים וציוד, אבל בפועל אין מקום להכניס את הדברים האלה בכלל. מבחינה בטיחותית הם אומרים שאי אפשר להכנס, הדירה לא תקינה מבחינת תקנות אש. את הדירה הקודמת בינתיים לא תיקנו. הן ממשיכות להיות תקועות במרכז קשישים".

מעירית תל אביב נמסר בתגובה: "בימים אלה התקבל בעירייה סקר הבטיחות של המבנה ואנו בוחנים את האפשרויות לשיפוצו, כך שלא יהווה סכנה בטיחותית. על מנת להמשיך במתן של רצף שירותים לנערות, נמצאה מסגרת חלופית במועדון לקשיש בשכונת עג'מי ביפו, בה הנערות מקבלות את כלל השירותים של המסגרת הטיפולית התומכת. בניגוד לנטען, מספר הנערות במועדונית החלופית לא ירד ואף עלה. כמו כן, מבדיקה שנערכה באזור לא זוהתה נוכחות של נרקומנים במקום ואכיפת סוחרי סמים הינה באחריות המשטרה.
בנוגע לשיפוץ של המסגרת החדשה, נערך סקר בטיחות והליקויים שנמצאו יטופלו בהקדם האפשרי".

תגובות

|
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Send this to a friend