אין לי בעיה עם אזרחי ישראל

אין לי בעיה עם אזרחי ישראל

  ע’ נולד בחבל דרפור בסודאן. הוא בן 29. ע’ ברח מסודאן כשהיה בן 23, לפני כשש שנים. ב-2003 הגיעו ...

 

ע’ נולד בחבל דרפור בסודאן.

הוא בן 29.

ע’ ברח מסודאן כשהיה בן 23, לפני כשש שנים.

ב-2003 הגיעו החיילים של עומאר אל בשיר לכפר שבו גר עם הוריו, הם שרפו את כל הכפר בו גר והרגו הרבה מאוד נשים, ילדים וגברים. ע’ והוריו הצליחו לברוח מהטבח למערב דרפור. משם עברו הוריו למחנה פליטים בצ’אד וע’ נשלח לדוד שלו בחרטום כדי שיוכל ללמוד. בחרטום לא רק שלא איפשרו לו להתקבל ללימודים בגלל מוצאו, גם עבודה הוא לא הצליח למצוא ואנשי המשטרה עצרו אותו כמה פעמים עד שהיה חייב לברוח.

הוא הגיע לישראל ב-2008 לפני שבע שנים. כשעבר את הגבול מסיני לישראל, נכלא לחודש בכלא סהרונים, שם סיפר ע’ את סיפור חייו ואמר שבא לבקש מקלט. כששוחרר נשלח עם כרטיס אוטובוס לתל אביב וחי בגינת לוינסקי במשך חודש. לאחר מכן עבר לקיבוץ אילות בדרום. בישראל ע’ עבד במלונות באילת ובמסעדה. ב-2013 הגיש ע’ בקשת מקלט למשרד הפנים ובקשה נוספת התבקש להגיש כשנכלא בחולות. עד היום הוא לא קיבל תשובה לבקשותיו.

ע’ מעולם לא עבר על החוק בישראל.

ע’: “אין לי בעיה עם האזרחים במדינת ישראל. באתי לבקש מקלט והגנה ממדינת ישראל עד שיהיה שלום במדינה שלי ואוכל לחזור לשם. אני מרגיש רע מאוד בכלא”.

ע’ כלוא בחולות יותר משבעה חודשים.

הוא לא יכול לחזור לסודאן ולא יחתום על “עזיבה מרצון”. אין לו גם לאן לחזור כי הכפר שלו כבר לא קיים. הוא לא יחזור לסודאן כל זמן שהמשטר הרצחני בשלטון.

החלום של ע’ הוא לקבל הגנה ושיהיו לו חיים טובים יותר עד שהכל יסתדר בסודאן. הוא חולם ללמוד והכי היה רוצה לפגוש שוב את הוריו, שמאז שנפרדו לפני כעשר שנים הוא לא יודע איפה הם ולא הצליח ליצור כל קשר אתם.

תגובות

Send this to a friend