האמריקאים

לחצו על התמונה כדי לקרוא מה יש להם להגיד


 • טינה הו

  בעלים של חנות מזכרות

  בת 50

  במקור מטאיוואן, היגרה לארהב ב-1986

  ״הגיע הזמן שתהיה פה אישה נשיאה. טראמפ לא מוכן לתפקיד, הוא עושה הרבה טעויות ואין לו מספיק ידע. וחוץ מזה, אני רוצה לראות אישה בבית הלבן. את יודעת שבטאוויאן יש לנו נשיאה בפעם הראשונה? ממש מלפני כמה חודשים?״


 • קריסטין

  מוכרת בחנות ממתקים היסטורית באיזור ההיסטורי של העיר פילדלפיה

  בת 32

  ״טראמפ משוגע, אפילו סבא שלי, שהיה כל חייו רפובליקני שמרן תומך מסיבות התה, לא מוכן להצביע לו. אני מעדיפה את הדמוקרטים, רציתי שברני ינצח והצבעתי לו בפריימריס. הוא היה העדיפות הראשונה שלי, אבל אני עכשיו כולי הילרי ואצביע לה בנובמבר״.


 • דייב סטייסר

  עובד בתחום המכירות

  בן 47

  הולובוקן, ניו ג'רזי

  ״המפלגה הדמוקרטית היא הונאה אחת גדולה, אני לא אצביע להם בנובמבר אלא אבחר בג׳יל סטיין, מועמדת הירוקים, כי היא מחזיקה בעמדות הכי קרובות לברני. כל הבחירות האלה היו מכורות מראש, ראשי המפלגה הדמוקרטית התערבו לטובת קלינטון״.


 • דונה קריין

  סגן נשיאה למדיניות של ארגון NARAL, שתומך בזכותן של נשים לבצע הפלות 

  בת 47

  וושינגטון די.סי. 

  ״אנחנו עומדים פה בדוכן ומחתימים עוד אנשים לתמוך בקלינטון. היא מדהימה, אלופה. היא מחויבת כל השנים לנושאים ליברליים, ליכולת של נשים להתקדם, למטרות חברתיות. אני בטוחה שהיא תנצח בנובמבר״.

   

 • מיטשל סטילי

  מנהל שטח ארצי בארגון NARAL, שתומך בזכותן של נשים לבצע הפלות

  בן 35

  וושינגטון די.סי. 

  ״הארגון שלנו פועל להשיג לנשים גישה חופשית לביצוע הפלות ואנחנו מקדמים מגוון רחב של נושאי מדיניות קשורים. הילרי מציבה חזון אמיתי מתאים יותר לאמריקה בהשוואה לצד האפל של המועמד האחר״.


 • ברברה גולדברג גולדמן

  עומדת בראש ארגון הנשים הדמוקרטיות היהודיות

  וושינגטון ד.יסי.

  ״הילרי היא הנשיאה ה-45 שלנו. אני בטוחה בכך. היא עומדת בפני קמפיין מורכב וקשה אבל היא תנצח. היא תשמור על הביטחון של ישראל וזה עוד לפני שאני מתחילה להגיד לך עד כמה האופוזיציה להילרי (טראמפ) תזיק לנו״.


 • אן לואיס

  פעילה פוליטית דמוקרטית, לשעבר ראש צוות ארגונים יהודים במטה קלינטון 2008

  ״ועידות הן תמיד כאוס גדול. הכל יהיה בסדר כשהשבוע הזה יעבור והילרי בטוח תנצח בבחירות. אני מרגישה בטוחה בכך כפי שלא הרגשתי בחיי״.


 • אמילי ריינהרדט

  סטודנטית למדע המדינה

  בת 19

  ביי קאונטי, מישיגן

  ״זה כבוד להיות כאן אבל מבאס שאין הרבה  אנשים בגילי. אני לא בהלם בנוגע למה שקרה עם ברני ויו״ר המפלגה, אבל אני מאוכזבת מכך. אבי הוא זה שהכניס אותי להתעניין בפוליטיקה וגם בפריימריס הייתי פעילה. הייתי בין אלה שהלכו מדלת לדלת לשכנע אנשים להצביע. כולם ידעו שהיה סיכוי קטן שברני יהיה מועמד, אבל הקמפיין שלו היה מעורר השראה והיה מדהים לעקוב אחר הפעילות שלו״.


 • אלין קיין

  פנסיונרית מהרדיו הציבורי NPR, היתה טכנאית שידור ועבדה בתכנית All things considered 

  בת 71 

  בת׳ני, מישיגן 

  ״אני ממתינה פה עכשיו להצבעה. המועמדת לא תאושר סופית עד יום ד׳, ועד אז, אין מועמד רשמי. התחלתי לעבוד בקמפיין של סנדרס ב-2015, הייתי מבין אלה שהקימו את הארגון שלו, טלפונים, דלת לדלת. בחורף הלכנו בתוך הקניונים. בנוגע לנובמבר, אני אתמוך במי שיהיה המועמד הדמוקרטי, אבל משהו בי עדיין מקווה שברני פתאום יהיה המועמד״.

   


 • דיוויד וורן

  פנסיונר קבלן בניה

  טרבר סיטי, מישיגן 

  ״כבר חמש שנים אני צופה בתכנית טלוויזיה עצמאית שמשודרת בלוויין של תחנת free speech tv, זו תחנה שנתמכת ע״י הצופים. אחת המגישות, איימי גודמן, מראיינת את סנדרס מזה עשור. במשך חמש שנים אני מקשיב לתכנית איתו. הוא "rock solid" בדעות שלו. אנשים היו מתקשרים לתכנית מכל רחבי ארה"ב ולוחצים עליו להתמודד, וברני תמיד אמר להם שהוא יעשה את זה כשיהיה לו סיכוי. כאשר הוא הודיע שיתמודד, שמתי את כל החיים שלי בצד למען המטרה הזו. ביוני 2015 סנדרס ארגן מסיבות בית ב-3000 מקומות שונים ברחבי ארה״ב, כשהוא מדבר לכולם באמצעות לייב סטרים טי-וי. ארגנו את זה ל-100 אנשים באזור שלנו. מישיגן היתה כולה ברני. אני מאוכזב שהוא לא נבחר. בנוגע לנובמבר, אני עוד לא יודע מה אעשה. בטוח שלא אתנדב עבור קלינטון, היא מבחינתי גרועה כמו טראמפ״.


 • צ'רלס גוסריסירקול

  ארכיטקט, עובד על פרויקט בנייה בפילדלפיה

  בן להורים מהגרים מתאילנד

  בן 37

  במקור משיקגו, חי כיום בניו יורק 

  ״אני תומך של הילרי קלינטון כל חיי ותמיד פעיל פוליטית. גדלתי בפארק רידג, שזו אותה השכונה של הילרי ולמדתי בתיכון שלה. אני מתנדב בהפעלת הוועידה וכך גם השגתי כרטיס כניסה. יש לי 2 משמרות התנדבות בתור greeter, שזה לקבל את פניהם של האנשים שמגיעים באוטובוסים לשטח הוועידה. המשפחה שלי גם מאוד פוליטית, כולם תומכים במפלגה הדמוקרטית, אני אצטרך לקחת את אמא שלי להצביע כי היא מבוגרת, אבל אחותי ואבא שלי גם פעילים פוליטית. אני מודע לסקרים ושזה מאוד מותח. אהיה לחוץ עד לרגע האחרון בנובמבר עד שתהיה תוצאה״.


 • קלייר ברסנהן

  מנהלת פרויקטים בארגון להמרצת נשים לפוליטיקה She Should Run

  בת 60

  וושינגטון דיסי, במקור מקליפורניה

  "אנחנו עובדים עם שתי המפלגות ואנחנו רוצים לוודא שכמה שיותר נשים מתמודדות בנובמבר. לכן אנחנו פה בשולי הוועידה הרפובליקנית, ואנחנו מדברות עם פוליטיקאיות ברמה המקומית והלאומית ודוחפות. כמה שיותר תשתית של נשים ברמה המקומית ואצל המדינות - ככה ישתפר הייצוג של הנשים. ארה״ב מדורגת במקום מאוד נמוך בנושא הייצוגיות לנשים. המילה ׳העדפה מתקנת׳ היא ממש מחוץ לתחום פה, לצערי״.


 • טינה וננסי מפלורידה

  בנות 51 ו-53
   
  ״אנחנו תומכות בטראמפ לגמרי. מאושרות מהמועמדות שלו. בפריימריז העדפנו את ג׳ב, אבל זה מאחורינו. זה לא היה זמן טוב ונכון עבור מועמד כמו בוש, עם כל הניסיון שהוא מביא. אנשים מעדיפים איש עסקים רציני וזה מה שנצביע בנובמבר״.

 • האנה מתיוס

  בעלת עסק קטן לעיצוב תכשיטים ומוצרים טבעיים

  בת 37

  ״אני מתקשה להגיד למי אצביע בנובמבר. אני נוטה לרפובליקנים אבל עדיין לא החלטתי כי קשה לי עם המועמד. אם אני לא אצביע זה כאילו שעזרתי לקלינטון. אבל באמת שלא החלטתי. אני לא מעורבת בפוליטיקה, רק עוקבת מן הצד. הארגון Urban League אפשר לנו לבוא לכאן ולהציב דוכנים בשולי הוועידה. זה קידום יפה לעסק שלי״.


 • טומי דימסדייל

  מזכיר מחוז של המפלגה הרפובליקנית

  ספרטנבורג, דרום קרוליינה

  "אני מאוכזב מהמפלגה הרפובליקנית ואני משוכנע שב-2020 הם יתאפסו. קלינטון לא תחזיק יותר מ-4 שנים. הם (המפלגה) חיים בסרט, שטראמפ ינצח בניו יורק בזכות זה שהוא משם. אני לא יודע מאיפה הם הביאו את זה, אפילו הילדים של טראמפ היו רשומים כדמוקרטים ולא יוכלו בכלל להצביע לו בניו יורק".


 • רובי נורווד

  בעל עסק קטן

  ספרטנבורג, דרום קרוליינה

  ״לטראמפ יש Malignant personality disorder. תעשי גוגל כדי לקרוא על התופעה הזו. יש לו אחד-אחד את כל התסמינים. האיש הוא jack ass. אני בחיים לא אצביע לו. אני מאוכזב מהמפלגה שלי, ובטוח שקלינטון תהיה נשיאה לארבע שנים. אני אישית מתכוון לעזוב את המפלגה ולבחור בדאריל קאסטל בנובמבר. אני אחזור למפלגה הזו כאשר הם יביאו מועמד שמרן אמיתי כמו קרוז או ווקר".


 • ג׳ף רייג

  קבלן בנייה מקומי

  בן 65

  קליבלנד, אוהיו

  ״אני שמרן מן הסוג העמוק ביותר, הימניות שלי מפתיעה את רוב האנשים, אני מאמין בכתבי הקודש ואני מצביע אך ורק למועמדים הימניים. לא שאני חושב שטראמפ נטול בעיות, קשה לי עם הסגנון שלו, אבל זו האופציה היחידה שיש בפניי ואני בטוח אלך להצביע״.


 • למון גיילס

  כרגע עוסק בשיפוץ ביתו בשכונה שעברה שיקום

  בן 32

  קליבלנד, אוהיו

  ״אני לא עוקב אחרי מה שקורה בוועידה כי אני עסוק בבנייה של הבית שלי. אני לא חסר מודעות למה שהולך שם, אבל אני פשוט עסוק. אני בטוח אצא להצביע בנובמבר, אבל כרגע אני לא מעוניין לציין מה הבחירה שלי, תחזרי אולי לדבר איתי אחרי הוועידה ואגיד לך. אבל אגיד לך דבר אחד, הרבה פעמים במהלך הקמפיין אנשים אומרים דברים שלא באמת מבטאים את מה שהם יעשו ואיך שהם יתנהגו במהלך הקדנציה. מעשים הם הקובעים״.

   


 • קן פורסטול

  כימאי תעשייתי בגיל פרישה
  בן 70
  קליבלנד, אוהיו
  ״הדיבור של  טראמפ הוא בדיוק כפי שצריך להיות. למעמד הביניים ולמעמדות נמאס מן הפוליטיקה ואיך שהדברים לא מתקדמים. חייבים לעצור את ה-Food Stamps ואת ההוצאות על רווחה. יש אנשים שהם באופן קבוע נזקקים של שירותי הרווחה והם מעבירים את הזכויות לקצבת רווחה מדור לדור. חייבים להפסיק את זה. קלינטון היא דו-פרצופית. חושבת דבר אחד ועושה אחר. לפחות לגבי טראמפ הוא אומר את הדברים כמו שהם".
   

 • בובי גולדברג

  משקיע בתחום הנדל"ן, לשעבר יו״ר חבר הנאמנים של אונ׳ ת״א, מעורב בפרויקטים פילנתרופיים בישראל

  ביצ׳ווד, אוהיו

  ״אני בוודאות אצביע לטראמפ כי אני רפובליקני מרבית חיי. ייתכן שהייתי בוחר בדמוקרט על בסיס אישי אבל לגבי הילרי אין שום שאלה. אם אני הייתי עושה חצי ממה שהיא עשתה, הייתי יושב עכשיו בכלא. אבל ההחלטה שלי היא על בסיס כלכלה, אנחנו יכולים להיות במצב הרבה יותר טוב, וטראמפ הוא איש עסקים טוב, הוא יוביל לכיוון הכלכלי הנכון. לגבי דבריו על מוסלמים, אני חושב שהוא צודק, צריך לעצור כניסתם למדינה עד שיבדקו מי האנשים״.


 • מרשה סינגלטון ואנג׳ל טאנסטל

  מרשה סינגלטון (משמאל)

  בת 24

  קליבלנד, אוהיו

  סטודנטית

  ״אני דמוקרטית, אנחנו נהנות מאוד מהוועידה הרפובליקנית כאן בעיר. לא החלטתי עדיין למי נצביע בנובמבר. Black Lives Matter. אולי נצביע להילרי, אולי לא, עדיין לא החלטתי. אין לנו, לנשים השחורות, זכויות שוות כמו לגברים השחורים, אז אלה הן בחירות בנוגע לזכויות נשים. בלאק לייבס מאטרס, וזכויות הנשים חשובות גם הן".

  ***

  אנג׳ל טאנסטל (מימין)

  בת 34

  קליבלנד, אוהיו (נולדה בברוקלין, ניו יורק)

  ״אני דמוקרטית, אני מעדיפה את הילרי קלינטון אבל כרגע אני עדיין לא החלטתי סופית".


 • תומאס בריאן

  בן 60

  מסלן, אוהיו

  איש צבא לשעבר (Veteran) שהוצב בין השאר בסיני מטעם כוח בינלאומי של פקחים

  ״בטוח אצביע לטראמפ בנובמבר. יש לו את הרקע העסקי, הפנמתי שהוא ראוותני, אבל זה הוא, כולם ידעו את זה. יש לו חוש עסקי טוב.

  ״הילרי קלינטון לכלא. זה הדבר הנכון שצריך לקרות. אני בעד שהיא תלך לכלא, כי היא שיקרה בנוגע לבנגזי (מתקפת הטרור על שגרירות ארה"ב בבנגזי, לוב – ט.ש.), היא שיקרה לקונגרס, זה לא תקין שהפרקליט ג׳יימס קומי ציין שהיא עברה 110 עבירות והיא לא תלך לכלא. לא ייתכן שיש חוק אחד לפוליטיקאים וחוק אחר לאנשים מהשורה".


 • מאשון מאדוק

  בת 48

  מילפורד, מישיגן

  אשת עסקים בעלים של עסק לסחר באג״ח, צירה(Delegate) מטעמו של טראמפ ממישיגן

  ״אני אהבתי את טראמפ מן הרגע הראשון, אני שמרנית נחושה ואני מאמינה שטראמפ גם הוא שמרן ותמיד היה. הוא יהיה אדיר עבור הכלכלה שלנו, ויבנה את החומה. אני מאוד מתרגשת מן הבחירות. בנוגע לערכי המשפחה ונושא ההפלות, אני חושבת שהתקשורת מנפחת את זה יותר ממה שזה והמצע של המפלגה השמרנית שעבדנו עליו נותן לכך ביטוי".


 • צ׳לסי באיירס

  בת 26

  עובדת קהילתית, פעילה ב-Code Pinkובארגון Beautiful Trouble(לבושה בוורוד, duh)

  לוס אנג׳לס

  ״אני פעילה ב-Code Pinkובאתי לכאן כל הדרך מלוס אנג׳לס כדי להעביר את המסר של שלום. מפה אמשיך לוועידה הדמוקרטית כדי להפגין גם שם ולדבר על כך ששני המועמדים הם  War –Hawks(נצים). טראמפ אולי לא נצי כמו קלינטון כי הוא עוד לא היה בשלטון, אבל האופן שבו הוא מתבטא - הוא מתיר אלימות. קלינטון אולי לא משתמשת בשפה כה אלימה, אבל גם היא נצית מאוד וכאשר היתה לה אופציה להשתמש בדרכים דיפלומטיות היא העדיפה מיליטריזם.

  אני לא יודעת מה יהיה בנובמבר. אולי גארי ג׳ונסון או ג׳יל סטיין. לא חושבת שאצביע לקלינטון או לטראמפ״.


 • פול וג'ודי ראו

  פול וג'ודי ראו

  בני 47

  קליבלנד, אוהיו

  הוא: כומר בכנסייה הבפטיסטית בגארפילד הייטס

  היא: מנהלת ביחד עמו את הכנסייה

  פול: ״אנחנו עוברים ברחוב ומדברים עם האנשים על ישו. את אמרת לפני רגע שאת מישראל ואנחנו אוהבים את ישראל. לא היינו שם אבל אנחנו חייבים לנסוע. מכל מה ששמענו, אני ממש אוהב את בנג׳מן נתניהו. אני חושב שהוא ראש ממשלה מדהים ואנחנו מתפללים למען שלום ירושלים כל יום. אם נתניהו היה מתמודד פה, היינו מצביעים לו. אנחנו שמחים ממש שטראמפ הוא בעד ישראל ולא בטוח שהילרי היא כל כך בעד ישראל. החלטנו שבנובמבר נצביע לטראמפ, זו האופציה היחידה שיש לנו כרגע. הוא אמנם קצת מלחיץ אותנו, כי אי אפשר לדעת אף פעם איך הוא יתנהג, אבל לפחות הוא בחר סגן נשיא ממש טוב. ראינו גם את הרשימה של המועמדים שלו לעליון, שופטים שמרנים ממש טובים".